Организация на багажник форд фокус mk1 хечбек

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
vvv111
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 30 авг 2006, 16:36
Модел на автомобила: FORD FOCUS 1.8 TDdI
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Организация на багажник форд фокус mk1 хечбек

Мнение от vvv111 » 28 май 2015, 13:14

Здравейте, от скоро имам ФОРД ФОКУС МК1 ХЕЧБЕК. Колатата е много запазена, включетолно и багажника :D . Проблема е, че са го обезкостили напълно - по интернет виждам различни снимки на захващане на пожарогасител, аптечка и мрежа на гърба на седалката. Може ли някой да пусне конкретно за модела как е удобно да се организира багажника - и ако е възможно как са захванати - мрежата зад седалката, аптечката и пожарогасителя /с цел да мога да го приспособя за моя или да знам поне какво да търся..../
THINK BIG
STAY SMALL

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Организация на багажник форд фокус mk1 хечбек

Мнение от S_C » 28 май 2015, 23:30

Във Фокус тия неща нямат определено място. На по-големите модели има едни хралупи острани в задните калници, ама на фокуса всичко това заводски е по разни мрежи, които се късат и ако предишният собственик не си е направил специални места за тях...смятай, че всичко се мандахерца в свободно състояние из багажника. Та...не е в теб грешката, че намираш различни снимки. Просто всеки си го е слагал където му е кеф пожарогасителя.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Организация на багажник форд фокус mk1 хечбек

Мнение от dragonn2 » 29 май 2015, 09:59

Колега, ще ти кажа как аз си реших проблема с аварийния комплект - пожарогасител, аптечка, жилетка, триъгълник, въже за теглене, може и друго да има ама не помня вече.
От магазин за автоаксесоари си купих комплект в малка чантичка, която върху всяка страна има велкро ленти (нещо подобно). Сега където и да я "метна" в багажника се залепва и не мърда. Даже за задната страна на седалките или отстрани във вертикално положение, абе варианти много. Направо се родих, а сега остава да намеря практично решение за куфара с инструменти, че дрънка много дразнещо на дупките. Ще търся платнен органайзер, пак с велкро, че това е спасението. Поне инжинерите от форд са се сетили да облицоват целия багажник с текстилна материя.
ИзображениеИзображение

vvv111
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 30 авг 2006, 16:36
Модел на автомобила: FORD FOCUS 1.8 TDdI
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: Организация на багажник форд фокус mk1 хечбек

Мнение от vvv111 » 29 май 2015, 11:22

Ами аз съм направил нещо подобно в момента, но от картонена кутия. Надявах се ако някой е запазил ластика, с който е захванат аптечката - да го снима за да направя нещо подобно. Става въпрос за кухината над лявата задна гума - виждам че има два отвора за ластик, ама нещо не мога да схвана как е захващането - просто не съм го виждал никога този ластик или там каквото е....
THINK BIG
STAY SMALL

vvv111
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 30 авг 2006, 16:36
Модел на автомобила: FORD FOCUS 1.8 TDdI
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: Организация на багажник форд фокус mk1 хечбек

Мнение от vvv111 » 03 юни 2015, 15:53

Здвейте отново, открих точно какво ми трябва и ще свърши перфектна работа. Само, че не знам от къде да си го купя в България. Мрежички с размер 40 х 20 см и стават като джобчета за багажника. Ако знае някой от къде да си купя от България, защото не съм пазарувал от ebay ще му благодаря :) Или с някой да се комбинирме....

http://ie.picclick.com/40cm-25cm-Trunk- ... 20740.html
THINK BIG
STAY SMALL

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Организация на багажник форд фокус mk1 хечбек

Мнение от mustang94 » 03 юни 2015, 22:53

Предполагам в някой магазин за авточасти не може да нямат такива аксесоари. На мен ми се иска по големи мрежи. Бях гледал в една кола отдавна мрежи колкото седалката. Горния край се захващаше за облегалките на главите а долу се захващаше за основите на седалката. Тези ми изглеждат много малки :(

vvv111
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 30 авг 2006, 16:36
Модел на автомобила: FORD FOCUS 1.8 TDdI
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: Организация на багажник форд фокус mk1 хечбек

Мнение от vvv111 » 07 юни 2015, 14:27

Мерси колега за съвета с чантата. Оказа се, че най-простото решение е най-добро. Само, че взех чанта за 10 лв от първия магазин за аксесоари за автомоболи. Между другото е много сполучлива и се залепва така че няма мърдане :)
IMG_0647.JPG
THINK BIG
STAY SMALL

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта