проблем с табло или нещо подобно

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
saladin4o
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 06 окт 2015, 14:10
Модел на автомобила: Ford Focus C Max 1.8
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

проблем с табло или нещо подобно

Мнение от saladin4o » 06 окт 2015, 14:44

Здравейте,
Модел ц макс 2003 година. От една седмица таблото светва като коледна елха. Сменят се различни надписи като speed limited mode, steering assist failure, engine systems fault, след което всичко изчезва, все едно нищо е нямало. Вчера не можах да запаля само ми изкарва тези надписи. Нацепих един на таблото и се оправи, идея си нямам какъв е проблема... Моля за съвет. кабели ли , компа ли е или някъде по педалите има едни неща да не се бъгват , а те системата

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: проблем с табло или нещо подобно

Мнение от synthez 3D » 06 окт 2015, 14:54

Най-вероятно таблото ти има нужда от презапояване на основните куплунзи. Това е често срещан проблем, който се отстранява лесно, но таблото трябва да се свали и някой с поялник да го направи. Ето в тази тема скоро имаше обсъждане по въпроса: http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 14#p531189
Изображение

saladin4o
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 06 окт 2015, 14:10
Модел на автомобила: Ford Focus C Max 1.8
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: проблем с табло или нещо подобно

Мнение от saladin4o » 06 окт 2015, 15:01

Благодаря за бързия отговор, отивам на лин ка.
Лек ден

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: проблем с табло или нещо подобно

Мнение от addition » 07 окт 2015, 10:05

И аз имах подобни проблеми - оказа се студена спойка на таблото.

plamen73zdrav
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 30 ное 2015, 15:01
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: проблем с табло или нещо подобно

Мнение от plamen73zdrav » 02 дек 2015, 10:16

Колега да ти кажа каво изпатих преди десет дни.Същото като теб. Форд Фокус 1,6 бензин ,2008 година. Същите признаци на таблото.Даже от време на време не пали.Като чукна на таблото и пали. Иначе всички показатели са нормални.Светва "Ускорението намалено"-Speed Average,Engine и т.н. След десет дни в Мото Пфое се установи че трябва да се смени таблото.Демек проблем нещо по комуникациите. И до тук.Случайно намерих номер на един човек Найден се казва от Монтана е.Отидох взех си колата от Мото пфое платих си като поп 60 лв. за часовата ставка и с неоправен проблем отидох при НайденЗа час и половина ми реши проблема.Свалил таблото там кво е правил не знам нагласил човека и си карам без проблеми. Та ако някой му се наложи да има в предвид. Особено за тези дето са близо до Монтана.Но равносметката ми е следната: 2 диагностики по 20 лв. Сменени свещи 40 лв.:айде свещите са си консуматив въпреки че имаха още живот.Още 60 лв у Мото пфое за нищо само да я гледат. Найден ми взе 85 лв което на дадените до този момент пари не е нищо. Важното е,че оправи нещата.Доволен съм. Така,че най вероятно проблема е в таблото т.е има некъв модул който обикновено са разпойва или нещо се откачва. И дава грешна информация.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта