Моля за помощ - проблем с вентилатора

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
tina.k
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 12 юни 2007, 20:46
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Моля за помощ - проблем с вентилатора

Мнение от tina.k » 15 юли 2007, 16:37

Значи проблема е следния: вентилатора ми работи само на 4. На 1, 2 и 3 - не ще. Отгоре на всичкото като работи при дъжд и като го спра от него почва да тече вода в купето под жабката. Докато духа се чува шум, сякаш въздуха преминава през вода. Не съм 100%, че е от него, може и някъде до него да е и по него да се стича. Някой има ли идея какво може да е? Благодаря Ви предварително за отговорите.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от la4o » 15 юли 2007, 17:23

Със сигурност мога да ти отговоря за неработещите степени... Причината е наречения в Мото-Пфое реостат-парно (чувал съм го и като регулатор-парно) Намира се под жабката в краката на предния пасажер. Представлява бяла пластмаса, закрепена с един болт към купето... реално е кутия в която има платка и е поставена така, че да се обдухва от вентилатора, тъй като се загрява доста... моята беше прегоряла и вероятно за това беше отказала.

За водата, само предполагам, че може да имаш спукани/счупени пластмаси около филтъра на купето, който пък се намира под пластмасовата решетка, която граничи с предния прозорец (пак от страната на пасажера) Поначало там нещата са конструирани да отвеждат водата, така че да не достига и мокри филтъра, което е проблем при доста от колегите. Ако при теб са повече счупени, може да влиза вода от там и през вентилатора - в краката на пасажера... ако е така, може изгорелия реостат да е свършил поради обилно поливане с вода :)

Надявам се да съм бил полезен с предположенията си :)

Поздрави,
la4o

tina.k
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 12 юни 2007, 20:46
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от tina.k » 15 юли 2007, 17:39

Благодаря ти. Утре ще ходя за климата при човека до УНСС и ще го помоля и това да погледне - дано да може да помогне.

tina.k
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 12 юни 2007, 20:46
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Мнение от tina.k » 17 юли 2007, 20:39

Точно нещо изгоряло беше. Имам приятел, който с това се занимава - с тоците по колите и той ми я поправи. Каза също че е добре вентилатора да не е на 1, а на 2 или на 3, за да си спестя подобни проблеми.

За водата още не знам, в петък вкарвам колата за ремонт на климата и тогава ще я отваряме. Ще пиша какво е било.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта