Проблем с парното на фокуса

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
gosho_91
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 03 сеп 2013, 12:04
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 tddi 90hp 2000g
Status: Извън линия

Проблем с парното на фокуса

Мнение от gosho_91 » 03 ное 2014, 12:45

Здравейте колеги имам проблем с парното на фокуса както си беше добре и изведнъж взе да духа студено на ниските а на високите обороти топло и след като намалях на по ниски обороти пак студено.Реших да сменя антифриза понеже беше станал ръждив ,напълних системата само с вода и направих няколко промивки след като пробвах дали ще тръгне парното с вода не иска да духа топло а само студено.Долния маркуч на радиаторчето на парното е студен а горния е топъл.Откачих и двата маркуча на радиаторчето на парното сложих един маркуч в горната тръба и надух с водата,после обратното в долната тръба водата си върви със силна струя.Пак напълних системата само с вода загря си нормално но парното пак не тръгва и долния маркуч на радиаторчето пак е студен .Също така на водния радиатор дония маркуч,идващ от термостата пак е студен,но межи би не е завъртял големия кръг и затова е студен но аз я пробвах в движения с доста натискане и пак е студен но температурата си е добре на средата е стрелката.Възможно ли е да е заминал термостата или е друго нещо .Също така какк се обезвъздушава до колкото знам тя сама се обезвъздушава.Мотора е 1.8 тдди 90 коня.А да не би да не иска защото е с вода но с нея пак трябва да тръгне аз иначе имам антифриз но не го наливам ,защото може да се наложи пак да го източвам.Благодаря предварително ако може някой да ми помогне че съм без грам парно. Впрочем аз правих промивка на радиаторчето което е най-отдолу то ли е за парното или за климатика да не е?

gosho_91
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 03 сеп 2013, 12:04
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 tddi 90hp 2000g
Status: Извън линия

Re: Проблем с парното на фокуса

Мнение от gosho_91 » 12 ное 2014, 11:18

Темата може да се изтрие

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с парното на фокуса

Мнение от madboy » 12 ное 2014, 12:09

Оправи ли се проблема с парното и как?
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

gosho_91
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 03 сеп 2013, 12:04
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8 tddi 90hp 2000g
Status: Извън линия

Re: Проблем с парното на фокуса

Мнение от gosho_91 » 13 ное 2014, 09:45

Направих промивки на радиаторчето парното неискаше да тръгне но като я покарах и само си тръгна а на място не искаше да тръгне явно системата на място трудно се обезвъздушава и затова не искаше да тръгне смених и и термостата сложих термостат с обезвъздушител.Засега имам парно но като дам да ми духа от към стъклото ми се включва климатика и ще видя дали може да се спре за да не духа хладно,освен това през въздуховодите ми излизат от време на време малки пърченца дунапрен и незнам защо е така.Писах темата да се изтрие защото никои не ми отговори

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с парното на фокуса

Мнение от madboy » 13 ное 2014, 11:03

Дунапрена трябва да е от клапите на въздуховодите.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта