База данни на Мото-Фое

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
numak
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 23 мар 2014, 01:41
Модел на автомобила: Ford Focus MK2 1.6 TDCi
Status: Извън линия

База данни на Мото-Фое

Мнение от numak » 17 сеп 2014, 19:00

Колеги, някой знаели дали във Мото-фое могат да ми дадат информация кога последно и за какво е влизала колата в лицензиран сервиз. В мерцедес на един приятел който си закара колата на 230 хиляди след 5-6 години каране му казаха че последно колата е влизала на 250 :D Та за това питам пазят ли се такива данни в мото фое? :)

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Re: База данни на Мото-Фое

Мнение от pantata » 17 сеп 2014, 19:31

Да, ако е купена от тях.
Изображение

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: База данни на Мото-Фое

Мнение от DigiPro » 17 сеп 2014, 20:31

Към края на 2012 е въведен т.нар. Digital service record. Колите продадени след това имат такава "Цифрова сервизна история", която не може да бъде манипулирана, като хартиената сервизна книжка.
http://www.auto-retail.co.uk/public/19- ... ce-records

Потребителски аватар
TURBOTO
потребител
потребител
Мнения: 644
Регистриран: 01 май 2007, 13:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo'94 1.8 16V
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: База данни на Мото-Фое

Мнение от TURBOTO » 21 сеп 2014, 11:16

И аз съм ги питал и отговора е този,че могат да дават информация само за коли купени от тях което е абсурдно.Със сигурност имат достъп до цялата база данни и могат да дадат информация за всеки един автомобил,както го правят всички други представителства.Явно обаче не желаят да го правят,заради това,че вече всеки който купува кола иска рамата от продавача и тича в представителството да проверява км. и това натоварвало излишно(според тях) служителите им.
Това проверяване е добра практика като цяло,но БГ автоджамбазина хвана цаката и на това,вкарва колата на 300000 км, да речем отива при официалния дилър,проверява рамата и му излиза,че колата е водена при тях примерно до 150000 км, след което спокойно си превърта километража на 180000 и всичко за пред купувача е ток и жица.
Изображение

numak
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 23 мар 2014, 01:41
Модел на автомобила: Ford Focus MK2 1.6 TDCi
Status: Извън линия

Re: База данни на Мото-Фое

Мнение от numak » 30 сеп 2014, 19:02

TURBOTO написа:И аз съм ги питал и отговора е този,че могат да дават информация само за коли купени от тях което е абсурдно.Със сигурност имат достъп до цялата база данни и могат да дадат информация за всеки един автомобил,както го правят всички други представителства.Явно обаче не желаят да го правят,заради това,че вече всеки който купува кола иска рамата от продавача и тича в представителството да проверява км. и това натоварвало излишно(според тях) служителите им.
Това проверяване е добра практика като цяло,но БГ автоджамбазина хвана цаката и на това,вкарва колата на 300000 км, да речем отива при официалния дилър,проверява рамата и му излиза,че колата е водена при тях примерно до 150000 км, след което спокойно си превърта километража на 180000 и всичко за пред купувача е ток и жица.
Благодаря за отговора! Имам ходене при тях скоро и имам визитката на един доста разбран приемчик, да се надяваме че ще склони да ми каже каквото му излиза без да го претоварвам много :D

Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: База данни на Мото-Фое

Мнение от TZahariev » 15 яну 2015, 22:20

Кажи какъв е резултата, че ще е интересно :)
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта