Какви са подводните камъни?

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Пумовод
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 03 юни 2007, 20:09
Модел на автомобила: Ford PUMA
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Какви са подводните камъни?

Мнение от Пумовод » 07 юни 2007, 08:53

Та колеги въпроса ми е следния. От Булстрад ми дават оферта за пълно каско с така наречения Предварителен бонус 20% . Но понеже четейки различни материали из нета, човек си съставя противоречиво мнение, се интересувам знаете ли повече по въпроса и какви са подводните камъни при тази клауза. Естествено това са ми само първоначалните проучвания и ще обсадя застрахователния агент с въпроси. За сега зная само, че ми дават оценка почти на максимума по каталога schwacke и съответно "премията" е голяма. По тази причина се замислих дали да ползвам този "бонус" и да си облекча бюджета.

Потребителски аватар
Атанас
потребител
потребител
Мнения: 857
Регистриран: 18 окт 2006, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI в сърцето ми
Mondeo MK3 2.2TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Атанас » 07 юни 2007, 09:05

Няма подводни камъни. Просто предварително ти правят отстъпка от премията, която отстъпка трябва да я платиш при първа щета. Можеш да говориш с агента да ти я застраховат на малко по-ниска цена и от там премията да ти падне още. Реално по Шваке цената на която ти е оценен автомобила е доста над пазарната му цена в момента. Като пример моя го оцениха на към 9000лв за кражба и към 12000лв за възстановяване, а пазарната му цена е 5000 - 6000лв.
Още нещо, мисля, че ако си платиш цялата премия на един път получаваш допълнителна отстъпка (но не съм 100% сигурен)

Пумовод
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 03 юни 2007, 20:09
Модел на автомобила: Ford PUMA
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Мнение от Пумовод » 11 юни 2007, 10:53

Благодаря за отговора. Вече я застраховах с посочения бонус. Иначе те се заиграват със стойностите по schwacke за по голяма "премия" и после като ти дадат 70% максимум от оценката, се изравнява с пазарната стойност. Дано не се налага да ги търся. :)

runtavguz
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 25 ное 2005, 19:02
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1,3mi.`95, центр. закл., ел стъкла, 2Airbags SRS, LPG system
Местоположение: Sofia, д`ге
Status: Извън линия

Мнение от runtavguz » 11 юни 2007, 22:05

така наречената "скрита франшиза"...

Ако прецениш, че стойността на щетата е по-малък от отстъпката, която си получил, ще предпочетеш да я ремонтираш за своя сметка отколкото да им "върнеш" отстъпката....

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта