Сгъваем ключ

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Сгъваем ключ

Мнение от dragonn2 » 02 юли 2015, 10:14

Здравейте, понеже знам че такъв тип ключ е мерак на доста хора тук, реших да документирам моят случай.
До сега бях с обикновен ключ плюс дистанционно за аларма, като алармата е някаква слагана от първия собственик в Италия и съответно дистанционното е доста старо и изтъркано.
Реших да потърся сгъваем ключ с празна кутийка, в който да се опитам да трансплантирам платката от дистанционното на алармата. За късмет успях да намеря един продавач, на който му беше останала само една бройка и то с лек дефект, затова той направо ми я подари :) . В последствие се оказа че дефектът е в пружинката на механизма за сгъване на ключа - беше много натегната и ключа не искаше да стои сгънат. Проблемът беше решен за 1 минута 8) .
Ето как изглеждаше старият ключ и дистанционно в сравнение с новата кутийка:
2.jpg
1.jpg
Така, сега следва най-трудната част, а именно как да наблъскам тази платка в новата кутийка, която е около 20% по-малка от нужното:
3.jpg
Разгледах хубаво платката и набелязах някои зони, които може да се отрежат/изпилят без да се наруши нормалната работа на алармата:
4.jpg
Крайният резултат беше такъв:
5.jpg
За съжаление, платката пак беше значително по-голяма от нужното, затова се наложи да махна гуменото уплътнение и да изрежа малко от стените от вътрешната страна на кутийката.
Понеже не можах да измисля по-елегантен начин, използвах поялник. Да грозно е, но ще е от въре и няма да се вижда :mrgreen:
6.jpg
Накрая едва успях да навра платката, достатъчно че кутийката да се затваря и бутона на платката, който служи за пускане/спиране, да съвпада с първия бутон на кутийката:
7.jpg
След като сглобих новия ключ последва един тест за да съм сигурен че съм напаснал бутона (и че платката работи :mrgreen: ):
https://youtu.be/eX4oMnRqVgA

Забележка: При мен се наложи да обуча дистанционното наново, понеже като вадих батерията си беше загубило възката с алармата. В моят случай това става с задържане на двата бутона за 10 секунди докато диода засвети постоянно и след това натискане на някой от бутоните.

До тук добре, но ако искаме колата да пали с този ключ, трабва да трансплантираме и чипа (ампулата транспондер) на оригиналния ключ.
Тук има 2 варианта:
1. Намираме място на чипа в новата кутийка;
2. Залепваме чипа под пластмасите на таблото, някъде около контактният ключ, за да може колата да го разчете. След това е възможно ключ без чип да запали колата.
При вариант 2 колата става значително по-лесна за кражба. Аз избрах вариант 1, защото все пак искам да запазя тази защита.
В горната част на кутийката на сгъваемия ключ е оставено място за чипа, но е много по-малко от самата ампула:
8.jpg
След малко рязане и много усилия, успях да натъпча чипа и затворих кутийката за последен път.
Накрая отнесох ключа на автоключар и ми наряза заготовката, като дубликат на оригиналния ключ. Процедурата ми струва 10лв.

За финал залепих логото "Ford" и ето крайният резултат от 3 дена мъчения :lol: :
10.jpg
11.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
ИзображениеИзображение

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта