Ограничител на скоростта

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от essex » 15 авг 2010, 02:26

КОЛЕГИ поредната тема която се обръща в дискусии кой, как и защо кара ... нека говориме по темата поне !
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13102
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от HACKO » 15 авг 2010, 11:03

Какво има да се говори по темата, собственика на колата е определил, че иска колата му да се движи с определена скорост. Шофьора или се съгласява със това или напуска.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от essex » 15 авг 2010, 11:21

Не това ни пита той! а как да го премахне тоя ограничител, лично на мен не ми влиза в работата после какво ще стане със човека, той си поема отговорността кво го мислите :twisted: не моем да ви разберем :mrgreen:
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от evg2 » 15 авг 2010, 12:27

А, ако имаш 3 буса и плащаш всичките им консумативи (щото сериозно разчиташ на тях)и някой от водачите въпреки че си има някакви ценностни системи(пак според него) реши да ги направи удобни за неговия стил на каране?..
Ти как би понесъл тия ПОдобрения, сега така разбираш ли? Ти си турен да работиш с това МПС ако не ти изнася ускорението му, проблема е в тебе. Той пита нас, ами да пита собственика - като му разреши отива в МП оправят му софтуерния блокаж ПЛАЩА си и ЧАО. А на "КАПИШ-ито" да му кажа че ко напрй такава фатка в Италия(от дето му иде италянския) без разрешение ша работи като проф.шовер много кратко :mrgreen: Ае чао.
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от essex » 15 авг 2010, 13:14

ЛЕЛЕЛЕ много сте се насъбрали хората който умеете да казвате ... на мен нем и пука ест за това дето ми казваш аз не се интересувам от личния живот на еди-кой си човечец аз повече нема да пиша по темата защото тъй и така не мога да помогна а и явно ви преча да му натриете носо на човека :!:
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от dimkar » 15 авг 2010, 13:33

Боже, колко мъка (НЕГРАМОТНИ) има по тоя свят, боже... А бе, някой разбра ли, по-горния пост?

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от bateto_toshko » 15 авг 2010, 17:51

Mad_Bastard написа:Здравейте вече повече от една година карам служебен форд трансит 2003г 2.0тди 90к.с ама да му се незнае са му сложили ограничител на 90км/ч има ли някакъв начин да се отстрани или трябва само във Форд
Сигурен ли си че буса няма и gps? Не говоря за навигация , а за фабрично монтиран , който показва на шефа ти по всяко време къде си , и с колко караш.Ако имаш такова устройство и да махнеш ограничителя все тая , най много да те глоби или уволни на другия ден
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
methodboy
потребител
потребител
Мнения: 553
Регистриран: 13 юни 2006, 00:22
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 D TCI '94 CLX; Mondeo 2.0 DOCH 16V GHIA; Cougar 2.0 DOCH 16V, Jeep Cherokee '99 2.5TD Limited
Местоположение: Варна, Разград, София и Лондон
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от methodboy » 21 авг 2010, 12:09

Mad_Bastard написа:
Колкото до буса да служебен е ама като карам извънградско и като тръгна да изпреварвам някой камион не мога защото ограничитела ме блокира и взе ми дова влачене след него молим се някъде да има изкачване да му се обия скоростта с 5км/ч та да мога да го издухам та за това питам как може да се махне безболезнено тоя ограничител

Ами като те блокира на 90 км значи и камиона се движи с толкова. Какъв е проблема да караш зад него, нещо морала куца ми се струва.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
emo_yankov
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 09 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia 1999
Местоположение: Castellón, España
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от emo_yankov » 05 май 2011, 19:12

Според мен и на млади шофьори до две години стаж също трябва да се слага електронно ограничение 90 км./ч. 60 % от катастрофите са от такива водачи.
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13102
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от HACKO » 05 май 2011, 19:22

Това е хубаво, но трябва ограничителя да е "умен", в града да ограничава на 40, че 90 в градски условия не е никак малко, даже и за опитни шофьори.

П.П. Нямам нищо против да имам такова устройство в града, че често се поувличам.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от tropper » 05 май 2011, 20:27

HACKO написа:...трябва ограничителя да е "умен", в града да ограничава на 40, че 90 в градски условия не е никак малко...
:D:
Идеята е яка, ама сравнително скъпа за реализация...

Тръгнах да мисля някакви сложни системи с радиопредаватели и т.н..... и в следващия момент ми хрумна вярното решение - GPS модул, на който в картите са вкарани улиците и техните ограничения - това вече го има работещо. От GPS-устройството се прави електронен интерфейс, който да изкарва величината и да я сравнява със стойността от VSS-a. Само изпълнението не ми с е избистрило как да стане - спиране на инжектори ли... на искра ли... :roll:

Работата излиза на около 300-500лв на автомобил без монтажа.

П.С. О тгледна точка на избягване на "ситуации" има смисъл да се направи да ти позволява за 5сек. да превишаваш до 30% ограничението примерно.
П.С.2: Даже няма нужда и от сравняване с VSS *00101* Той GPS-а може да смята скорост. Само трябва малко ъпдейт на софтуера.
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от Pyrhel » 07 май 2011, 03:01

Тропър, преди време работих по едни такива проекти, но ставаше въпрос за фирмаджийски автомобили.
Идеята за реализация не беше да се ограничава физически камиона (хладилни камиони), а да се предава непрекъснато към фирмения софтуер, който знае къде с колко може да се кара и ако има нарушение шофьорите се глобяваха. Така следяха точно къде се намират, какви са температурите в хладилните камери и още разни данни. Общо взето най-скъпата част беше софтуерната :mrgreen: след като беше проектиран хардуера излизаше на около 30 долара (или евро беше - не помня) парчето. Във всеки един модул имаше една GPRS мобилна карта с роуминг, която непрекъснато предава малки парчета данни до централата.

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от tropper » 08 май 2011, 19:36

Pyrhel написа:Тропър, преди време работих по едни такива проекти, но ставаше въпрос за фирмаджийски автомобили.
... Общо взето най-скъпата част беше софтуерната :mrgreen: след като беше проектиран хардуера излизаше на около 30 долара (или евро беше - не помня) парчето...
Мда, то няма кой знае какво - особено когато няма дисплей/тъч, визуален интерфейс, който да изисква изчислителни ресурси... Софт ти трябва доколкото да прочете GPS-пакета, да пресметне моментната скорост, да подготви и изпрати пакета по GPRS...
Pyrhel написа:... GPRS мобилна карта с роуминг, ....
Ей това нещо обаче в момента адски много ми бърка в з...здравето, особено както ще си плащаме (неизвестно колко) по една такава карта на всеки касов апарат.... *00200*
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от amplified » 08 май 2011, 23:57

По чуждите форуми като се зададе такъв въпрос има 2 варианта:
1.Заключват му темата, защото е в разрез с правилата на форума;
2.Споменават му, че сам си носи отговорност за действията, НО му помагат!

Защо тука не може да е така?

Потребителски аватар
emo_yankov
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 09 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 16V Ghia 1999
Местоположение: Castellón, España
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ограничител на скоростта

Мнение от emo_yankov » 09 май 2011, 09:41

Защото в ЕВРОПА, хората има самоконтрол по улиците и карат с ограниченията. От две години карам в една нормална държава и до сега никои не ме е изпреварил когато има непресечена маркировка и всички си карат с ограничението колкото и да е то.

ModEdit: Темата е от преди година и автора не е влизал във форума от почти толкова. Затова ключ!
Изображение

Заключена

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост