Съвет за/против газов инжекцион на Fiesta 96" 1.25 Zetec

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.

Газов инжекцион на Fiesta 96" 1.25 Zetec

Слагай няма да си прецакаш двигателя и ще спестиш пари!
14
78%
Не се занимавай с глупости а си плащай на Лукойл да ти е мирна главата!
4
22%
 
Общо гласове: 18

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Съвет за/против газов инжекцион на Fiesta 96" 1.25 Zetec

Мнение от urgan » 14 ное 2011, 16:47

Какво толкова сте се хванали с това избиване и за колко време щяла да се избие газовата. Ако колегата има пари, да слага смело. Може за 2-3 години да се избие но след тези три години ще се вози за без пари, а ако не сложи ГИ пак ще си кара на бензин през същите три години и кое според вас е по на далавера?
Изображение

mirro_23
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 20 дек 2010, 17:30
Модел на автомобила: ford fiesta 1.1
Status: Извън линия

Re: Съвет за/против газов инжекцион на Fiesta 96" 1.25 Zetec

Мнение от mirro_23 » 15 ное 2011, 18:29

е там е проблема,че най-вероятно няма да я държи толкова.Много рядко човек държи колата си повече от 4-5 години.И аз подкрепям мнението"не се заниваваи с глупости".Караи си на бенз да ти е мирна главата.А за "мушиците",които ти влизат в главата не се тормози,при всички ни е така,винаги мислим,че чуждото е по-хубаво,че съседа е по-добре от нас или в конкретния случаи,че като карам еди къв си модел кола с еди кво си гориво ще ми е по-добре,по-удобно,по-евтино и тн.Ти си се познаваш най-добре и си знаеш възможостите и предпочитанията,точно за това си взел фиеста на бенз,а не мондео на метан примерно.
ПП:Към модератора,които ме/ни упрекна,че не пишем по темата
Първо се извинявам,ако е така,просто аз имам фиеста 1.8д и съм много доволен.
Имал съм щастието да карам фиеста 1.4 90кс и ми напълни душата(говорим за паргавина),в сравнение с моята,но както казах всеки сам решава за себе си,
Просто дадох малко по-различна алтернатива на колегата.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Съвет за/против газов инжекцион на Fiesta 96" 1.25 Zetec

Мнение от dimkar » 15 ное 2011, 19:24

mirro_23 написа:...просто аз имам фиеста 1.8д и съм много доволен...
Добре де, от какво си толкова доволен? Я си сметни колко лв плащаш за 100 км преход и тогава се хвали. Всеки разправя колко малко му харчи дизела, ама като го обърне в пари и ахне. :) И това, с избиването на ГИ, за мен също е непонятно. Защо трябва да смяташ кога ще го изплатиш? Слагаш и забравяш. След това всеки път, като отидеш на бензиностанцията и ти става кеф, като видиш колко малко даваш за гориво. Другото, което казвате, че си сменяте колите на 2-3 години. И аз бях така по едно време. Вече не правя така. Защото винаги се набутваш. Продаваш евтино, купуваш скъпо и защо. Моите коли са на повече от 5 години и ако така си вървят, аз ще ги пенсионирам. Като не ми създават ядове и като ми струват евтино като поддръжка, защо да ги подарявам на друг. Може би за спорта?

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет за/против газов инжекцион на Fiesta 96" 1.25 Zetec

Мнение от kEFi » 15 ное 2011, 19:36

nistel написа:Не намерих тема за тази кола и двигател та да попитам: разхода на година ми е 5-6000 с изглед да се увеличава постепенно. Карам предимно градско на къси растояния и го през интервал от време. Тоест в не малка част от времето я карам студена. Вмомента по груби сметки гори около 10-11 на тази експлоатация зимно време. Лятото средния разход пада до около 9, но защото влиза и извънградско предполагам.

Разгледах какво се предлага и се колебая какъв ГИ да избера или да я оставя на бензин. Цената не ме притеснява толкова предпочитам да дам повече, но да съм спокоен, че всичко ще е наред стига да има смисъл. Ако няма да има разлика от 800лв и от 1200лв за тази кола нямам нищо против - все пак идеята е да се спести някой лев, но не бих го направил за сметка на съкращаване на живота на колата. Прочетох, че някои Фордове имат проблеми с нагаряне на клапаните. Дали моя е от проблемните?

Последната година налях над 2000лв за нея (нови гуми, лети джанти, съединител, лагер помпа, климатик, гърнета) а преди 4 години, когато я взех смяна всички ремъци, ролки и други дребни неща като всичко е избирано от най-качественото така така, че не искам да рискувам да прецакам двигателя. Досега ми служи много вярно като искам да я ползвам живот и здраве още около 3-4 години ако не излязат сериозни проблеми.

Та как мислите има ли смисъл да я направя на газ и ако да какво бихте ми предложили? Лошото е, че съм от Бургас а тук май никъде не слагат качествени ГИ. Ако трябва ще "отскоча" до Софийско ..

Също възможно ли е преместването на ГИ на друга кола, че от време на време ми се иска да взема нещо с повече кончета и засега навреме ми идва акъла в главата, но някой ден може да не издържа и да взема друга. От познати съм чувал, че това е възможно.
Ясно, точно и конкретно!
Въпроса не е какъв форд да си купи? Посочено е кога евентуално би бил на дневен ред и при какви обстоятелства!
Посочено е какъв е повода - разходи за гориво!
Имаме обмислени вариянти, указания за начин на ползване и приблизителни данни за начина на употреба!
Молбата е за консултация с колеги по формулираните алтернативи на определената даденост - бензинова Фиеста!
Човека вече получи това, което търсеше, при това без да се налага да си купува нова кола на старо!

Заключена

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта