Форд Мондео МК2.Непоемане при подаване на газ

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
reminis
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 21 май 2013, 20:17
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Форд Мондео МК2.Непоемане при подаване на газ

Мнение от reminis » 20 ное 2014, 00:29

Здраве желая на всички колеги.
Карам Мондео МК2 на газ (AGC уредба).От скоро ми се появи следния проблем:При подаване на газ,колата забива муцуна,и абсолютно никакво ускорение а само ръмжене.Дори за момент имам чувството че някаква сила ме тегли в обратна посока :lol: Така до примерно 3000 оборота,след което нещо се отпушва,и колата се изстрелва както би трябвало.Ако превключа на бензин,този проблем не го усещам.Нямам светене на лампички по таблото.Попаднах тук във форума на подобна тема, но в нея ставаше въпрос за дизелов Форд. Другият проблем който го имам от както купих колата, е че от време на време на празен ход оборотите се вдигат до 1500,и не падат до нормалните докато колата не спре докрай.Сменял съм стъпково моторче,чистил съм дроселова клапа,маф сензор.Минал съм куп диагностики.Нищо.Старите свещи след като ги заменям с нови, изглеждат съвсем нормално нагорели като за амортизирани.Мондеото е с демонтиран катализатор след съвет на газаджията.Последния ремонт който извърших бе смяна на всички филтри на газовата уредба,смяна на клапанчетата на газовата, че много се бяха разтракали,смяна на нови кабели,свещи,и бобина.(Като се замисля,оттогава се появи проблема. . .)
Та това което прочетох по форумите относно същия този проблем,бяха посочени следните заподозряни виновници причиняващи досадния проблем:
1.ламбда сонда
2.датчикът за температурата на входящия въздух
3.потенциометър на дроселовата клапа
4.ЕГР клапан
5.пистите на потенциометъра на педала на газта

Ако някой е имал същия проблем го призовавам на помощ. (По спешност!)
Другото ми питане,ако се обърна към ФордМаниака,дали би могъл да ми помогне за този проблем.И той ли е най "одумвания" Форд майстор? Ако той не може да помогне,някой друг добър и ПЕДАНТЕН майстор да съществува във Форд средите за който не съм прочел,и губя много от това?
Хиляди благодарности в аванс!

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео МК2.Непоемане при подаване на газ

Мнение от koinov_bg » 20 ное 2014, 09:05

Незнам какво имаш в предвиз с думата "одумван",но да той е майстор какъвто търсиш.
Разполага със инструменти,компютри и най важното за мен мозък за разрешаване на проблеми.
В темата в серяизи има неговия телефон,обади му се обясни му проблема си и си оговори ден и час да ти прегледа автомобила.Ще останеш доволен и от към извършена услуга и от към човек(стряшен пичага е и голям веселяк).
А така като ти чета поста,забелязвам,че си направил всичко необходимо каквото един що-годе грамотен човек сам може да направи,за другото си трябва майстор.
Или както се казва "то и тате може,ама колата си сака пръч" ....
Поздрави :-D
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео МК2.Непоемане при подаване на газ

Мнение от dreadx » 20 ное 2014, 13:16

Обеднява сместа и затова ръмжи като резачка. Не го мъчи де. Това обикновена газова ли е, инжекцион ли е?
Да не смуче въздух от някъде?

Потребителски аватар
reminis
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 21 май 2013, 20:17
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео МК2.Непоемане при подаване на газ

Мнение от reminis » 20 ное 2014, 18:31

Като "одумван" имам впредвид в добрия смисъл.Демег най похваления майстор за нашата марка. Уредих си среща с него.По телефона звучеше обнадеждаващо.Ще пиша за развоя на събитията по моето Мондео и неговия проблем тук.Уредбата е газов инжекцион.Ще взема да мина преди Митака,през газаджията ми да погледне и той все пак,за да не се окаже газов проблем,и да убия напразно време на майстора.

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео МК2.Непоемане при подаване на газ

Мнение от koinov_bg » 20 ное 2014, 19:18

reminis написа:Като "одумван" имам впредвид в добрия смисъл.Демег най похваления майстор за нашата марка. Уредих си среща с него.По телефона звучеше обнадеждаващо.Ще пиша за развоя на събитията по моето Мондео и неговия проблем тук.Уредбата е газов инжекцион.Ще взема да мина преди Митака,през газаджията ми да погледне и той все пак,за да не се окаже газов проблем,и да убия напразно време на майстора.
Така и така си уредил среща с човека,нека я види и тогава бегай при газажията...
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Потребителски аватар
lordextra
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 02 юни 2012, 15:58
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i 16v lpg
Местоположение: Слатина
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео МК2.Непоемане при подаване на газ

Мнение от lordextra » 11 яну 2015, 22:44

Платното на изпаритела погледна ли, така един познат не ме послуша и си взе нов изпарител и като отворихме стария го хвана яд - за едни 20 лева цял изпарител.
Най-Мразения. Не е скъп бензина, Заплатите са Ниски. "Бяло,червено, зелено - цитат на 3-те Б-та за знамето на България.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта