Прехвърляне на бензин - температура

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от ФордБългария » 01 мар 2015, 18:00

Имам Фокус 2003-а, 1.6 бензин с Газов инжекцион(Мисля че е Ловато). И докато загрее колата да прехвърли(в нашия малък град) почти винаги съм минал половината маршрут. Ако отида да ми свалят температурата, на която прехвърля, може ли да има проблем ?
Отделно при високите обороти също прехвърля на бензин, което пък ми празни резервоара стабилно. Ако го променят да не прехвърля, може ли да има някакъв проблем и реално разликата във вървежа между бензин и газ осезаема ли е ?

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от Didibao » 01 мар 2015, 18:03

Кофти ти е настрйката, моята я карам на 30 градуса, за високите обороти може да се настрой на газ не е проблем.

Изпратено от моят LG-D802
Изображение

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от ФордБългария » 01 мар 2015, 18:11

Ами то не знам на колко градуса е настроена в момента, но просто в нашия град разстоянията не са големи и доста често си карам на бензин. А може и да се заблуждавам и да загрява бързо. Има ли как да разбера, че газаджията ми е на 50 км :lol:

nixel
потребител
потребител
Мнения: 100
Регистриран: 06 фев 2015, 10:40
Модел на автомобила: Ford Focus 2.0 GPL
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от nixel » 01 мар 2015, 21:59

Имай на впредвид, че студен двигател харчи много газ, за разлика от бензина. То затова са и тези настройки. Това за високите обороти не му виждам смисъла.
Sent from Ativ S

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от Lancer » 02 мар 2015, 09:04

ГордСФорд написа:Ами то не знам на колко градуса е настроена в момента, но просто в нашия град разстоянията не са големи и доста често си карам на бензин. А може и да се заблуждавам и да загрява бързо. Има ли как да разбера, че газаджията ми е на 50 км :lol:
Може би не си бил за ГИ изобщо в тези условия. Сега се оказва, че си монтирал само за да го мъкнеш и да тежи и заема място. Иначе не е добре да се пипа температурата, че акто започнат проблемите с инжектори си е кофти тръпка. Щем, не щем, като сме с пластмасови колектори, ще ядем дръвчето с бензина и ГИ, при обикновените форсираш и веднага минаваш на газ, което си е кеф, но само докато се зацапат инжекторите :)
Просто трябва да приемем, че няма как да е толкова евтино, колкото ни се иска. Виж, при дългия път си е голяма екстра Варна-София Варна за 60 лв.
Това за високите обороти на бензин за пръв път чувам, да не е задръстен филтър, като не пропуска достатъчно газ да минава на бензин.
Сокол скитник

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от slavei2003 » 02 мар 2015, 09:25

Температурата може да се направи както искаш. Около 25 градуса е нормално,а 30 е супер.За прехвърлянето на бензин на високи обороти има два варианта.Включена защитна функция на ГИ за преминаване на бензин .Ако не е от това , то прехвърлянето на бензин се дължи на спад на налягането.За спада на налягането причини много.

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от Didibao » 02 мар 2015, 12:08

Направена е на повече не защото харчи повече газ, а защото при температура 20 градуса газта все още е в течна фаза, 35 градуса със сигурност е изпарена но 30 са добре карам така от няколко години и няма проблем, скоро смених инжекторите обаче с висок клас.

Изпратено от моят LG-D802
Изображение

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от ФордБългария » 02 мар 2015, 13:09

На мен ми казаха че е направена на високите на бензин, защото ако я вкараш на високи се очаква че искаш да върви , пък бензина вървял повече.

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от Lancer » 02 мар 2015, 13:16

ГордСФорд написа:На мен ми казаха че е направена на високите на бензин, защото ако я вкараш на високи се очаква че искаш да върви , пък бензина вървял повече.
Че то ако има такава функция никак не е зле, примерно при изпреварване да искаш да "отлепиш" яко при кола насреща.
Сокол скитник

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от Lancer » 02 мар 2015, 13:18

Didibao написа:... карам така от няколко години и няма проблем, скоро смених инжекторите обаче с висок клас.

Изпратено от моят LG-D802
Колега, какви инжектори си сложил, че и на мен идеята ми беше първоначално да сложа най-евтиния ГИ и с времето да подменя някой и друг елемент по него. След 50К км мисля, че стратегията ми излезе абсолютно разумна, е ако бях литър надолу в разхода нямаше да е зле, но... няма пълно щастие :)
Сокол скитник

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от slavei2003 » 02 мар 2015, 13:28

Колата трябва да работи на газ без да прехвърля на бензин .И на газ си върви.Вкарват те в заблуда за да не ти оправят проблема. :twisted:

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от ФордБългария » 02 мар 2015, 13:38

Човекът ми е роднина, и се съмнявам да го мързи да направи колата както трябва. Все пак следващият път ще мина през него да видя какво ще каже. Но наложи ли се да карам на бензин(във високи, примерно при дръпка) направо гледам стрелката на резервоара как пада за 1 км :lol: :lol:

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от koinov_bg » 02 мар 2015, 23:05

Аз не мога да разбера кви са тия глупости....
У високите ще прехвърля на бензин щот варвяла повече... Дрън дрън та пляс...
При една иоректна настройка на ГИ-то + допълнително поставен аванс процесор за колата и заа двигателя има варянт,посочения автомобил да върви(бега) повече на газ от колкото на бенз,дори има варянт да гори и по малко.

Към гордСФорд.... Братле ако наистина у високи минаваш на газ..... Смени си майстора пък бил той и рода.
Поздрав

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от Didibao » 03 мар 2015, 09:35

Lancer написа:
Didibao написа:... карам така от няколко години и няма проблем, скоро смених инжекторите обаче с висок клас.

Изпратено от моят LG-D802
Колега, какви инжектори си сложил, че и на мен идеята ми беше първоначално да сложа най-евтиния ГИ и с времето да подменя някой и друг елемент по него. След 50К км мисля, че стратегията ми излезе абсолютно разумна, е ако бях литър надолу в разхода нямаше да е зле, но... няма пълно щастие :)
Инжекторите са романо фаст не се влияят от качеството на газта, не се калибрират, идеални за нашите условия и горива.

http://www.romanoautogasbg.com/product/ ... ors-set-4C

Ако искаш да ти върви колата на газ е до настройка и възможността на редуктора да поддържа стабилно налягане във всички диапазони и натоварвания на мотора, преди време карах с томасето 100кW (136 коня) редуктор във високи обороти налягането му падаше, има варианти за модване на този редуктор, но поради бъдещи идеи беше заменен с magic 3 compact до 250коня с един един щуцер, има вариант за монтиране на втори щуцер и тогава се вдига до 350 коня, за момента наблюденията ми над него са стабилно налягане във всички обороти и натоварвания, малък физически размер колкото кенче бира е буквално.
Изображение

s_stanoikov
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 05 дек 2014, 09:49
Модел на автомобила: форд галакси 2.3 бензин 2004г.
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от s_stanoikov » 06 мар 2015, 15:08

Колега градусите за прехвърляне от бензин на Газ се регулират между 30-45 градуса/На БРЦ шкода октавия, се бяха увеличили на 50гр. / , като не е желателно под 30 гр,
а за това че прхвърля на високи обороти на бензин , най-вероятно ти е задръстен изпаритела/за почистване / и нови филтри на Газ/това съм го правил на Бардолини пълна инж. 2 пъти и е нормално/. :)

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от madboy » 06 мар 2015, 16:12

Газ над 30 градуса. На бензин трябва да ти прехвърля само ако ти спадне налягането от бутилката, демек почти привършва газта.
Ако ти го прави това от самото начало, значи има нещо сбъркано при монтажа, примерно инжектори, изпарител, недостатъчно разпробити колектори, или друго, което могло да ограничава преминаването на достатъчно газ. Или пък грешна софтуерна настройка . Не мога да се сетя дали можеше да се пипа, при какъв спад на налягане, да прехвърля на бензин.
Иначе същото се получава и при задръстен филтър на течната фаза.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от ФордБългария » 06 мар 2015, 16:39

Е тя газоватя е на.. половин година. Казах ви какво ми каза той - за по-голяма мощност на високи обороти. Като минавам през Разлог, ще мина да говоря с него.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от madboy » 06 мар 2015, 17:51

E значи той я е настроил така. Кажи му, че не щеш да е така. :D
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Прехвърляне на бензин - температура

Мнение от Didibao » 06 мар 2015, 23:11

madboy написа:Газ над 30 градуса. На бензин трябва да ти прехвърля само ако ти спадне налягането от бутилката, демек почти привършва газта.
Ако ти го прави това от самото начало, значи има нещо сбъркано при монтажа, примерно инжектори, изпарител, недостатъчно разпробити колектори, или друго, което могло да ограничава преминаването на достатъчно газ. Или пък грешна софтуерна настройка . Не мога да се сетя дали можеше да се пипа, при какъв спад на налягане, да прехвърля на бензин.
Иначе същото се получава и при задръстен филтър на течната фаза.
Може да се настройва пада на налягане за преминаване на бензин.
Изображение

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта