Консултация относно LPG Ford Scorpio 2.0i

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Serth
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 10 май 2015, 19:31
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Консултация относно LPG Ford Scorpio 2.0i

Мнение от Serth » 26 май 2015, 22:25

Здравейте,
нов съм във форума, а от скоро се сдобих (онаследен) с Ford Scorpio 2.0i 1987г. Наложи се да бракувам старата си кола (Fiat Marea 1997) и ми остана газовият инжекцион. Решен да бъде монтиран на "новата" придобивка отидох за консултация в сервиза в който бе монтирана по-рано. Уредбата е Simgas, но в сервиза ми казаха, че инжекторите били други за форда и стрували около 250лв. Действително ли има чак такава разлика в инжекторите? Повечето хора ми обясняват да не наливам пари в тази "дупка", но на мен Скорпио-то някак ми харесва (въпреки годините си). Моля за съвет какви инжектори да търся, ако действително има разлика.
Благодаря предварително!

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Консултация относно LPG Ford Scorpio 2.0i

Мнение от Milcho » 26 май 2015, 23:21

А въпросния Simgas какво точно представлява? Дюзи, компютър, изпарител и т.н.?

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Консултация относно LPG Ford Scorpio 2.0i

Мнение от peigera » 27 май 2015, 07:51

Здравей колега, да действително има рейки които да струват толкова. Пример давам с моето газово което е Ланди. Аз намерих рейка пак на ланди която беше на МНОГО добра цена (160лв) за ланди говоря, че е добра цената. Иначе в действителност има рейки и по 50лв. Трябва да се поинтересуваш дали компютъра на газовото поддържа други /по евтини/ рейки. Фиата с какъв двигател беше?

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Консултация относно LPG Ford Scorpio 2.0i

Мнение от Didibao » 27 май 2015, 21:43

Тази кола ще си работи с обикновена рейка, това дали има марката на инжекторите в софта на газовата не е от почти никакво значени, виждаш параметрите на тези които поддържа софта и ги пускаш да работят, в моя софт примерно няма romano fast но съм ги пуснал като rail на 1.5ома и си работят и пея, а като говорим за инжектори, романото е около 80лв бройката за единичен инжектор.
Изображение

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Консултация относно LPG Ford Scorpio 2.0i

Мнение от madboy » 27 май 2015, 23:31

Didibao написа:....., това дали има марката на инжекторите в софта на газовата не е от почти никакво значени, виждаш параметрите на тези които поддържа софта и ги пускаш да работят, ........
Така излезе и при един колега наскоро. Даже марката на новата рейка я имаше, но му я настроиха за работа с друга, защото ще работи по-добре.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

streem
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 09 ное 2015, 14:55
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Консултация относно LPG Ford Scorpio 2.0i

Мнение от streem » 25 ное 2015, 15:26

Проблема е че не са искали да ти слагат втора употреба и за това са те баламосали.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта