Газ или дизел?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от addition » 01 юли 2015, 09:50

Аз съм един от тези :-) 9 години карах Ескорта на газ и не съм имал абсолютно никакви проблеми с газта или двигателя. Просто реших, че искам всичко по колата ми да си е фабрично, най-после да си ползвам целия багажник, а не да се чудя как да си подреждам багажа около бутилката, и не на последно място да имам достатъчно мощност при пълна кола, включен климатик и баир. Изчел съм всичко за дюзите, съединителя и т.н. и въпреки че не съм ги много наковал (парите), реших да си взема дизел. Все пак карам почти само извънградско и събота и неделя и съм фен на ниските обороти, удоволствието от карането на дизел за мен поне е несравнимо.

Та както каза колегата - първо: всеки си има предпочитания, и второ: всеки си хвали магарето :)

Потребителски аватар
BladeMan
потребител
потребител
Мнения: 282
Регистриран: 06 дек 2011, 22:06
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 1.8TD Ghia
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от BladeMan » 01 юли 2015, 14:09

То има много хора дето карат с по 200 км/ч а пък не да харчи ами направо връща през резервоара! Много съм ги слушал,аз си казвам истината : много настъпвам и много гори! Дизела е скъп за каране и за поддръжка а газта не !

ПП: ако сега си купувам кола няма да е дизел! Ще си купя над 150 кс бензин , ще я сложа на газ и ще имам много по-малки разходи отколкото 90-кониовия дизел!
ПП2: единсвения кусур на мондеото беше ,че не бях изкарал кулера! Не мисля ,че някой нормален човек би тръгнал да си изкарва кулери и др такива! Просто ще си изхвърли колата след такъв харч!
Изображение

Иван Вълков
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 24 май 2010, 14:49
Модел на автомобила: '04 Mondeo Mk3 2.0 TDCI estate
Местоположение: Димитровград, Харманли
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от Иван Вълков » 01 юли 2015, 21:32

Ей колега я кажи коя е тая кола дети като и подаваш здраво и не гори. Айде малко по сериозно все пак и ние коли караме. Да не изпадам в подробности че съм имал също Мк2 дизел. Трудно ще намериш кола която ще караш душмански и същевременно разхода да е 5/100. Затова колко е скъп дизела за поддръжка и то на Мк2 .....просто не се вързва.

Sent from my LG-D290 using Tapatalk

Потребителски аватар
BladeMan
потребител
потребител
Мнения: 282
Регистриран: 06 дек 2011, 22:06
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 1.8TD Ghia
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от BladeMan » 01 юли 2015, 21:54

Дизеля е по скъп кято гориво двойно!Харчи 8-10 на 100 смесено(газта 10- 13)тоест е по-евтино за каране на газ! Дизеловите двигатели са по скъпи за ремонт и подръжка! Ако ми го успориш това просто няма да ти одговоря, защото ще е явно ,че темата е пълна с незапознати хора!
Изображение

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от dimkar » 01 юли 2015, 22:51

BIGFORDFAN написа:Дреме ми, имам си един 2.0 зетек в мазето, ще го слагам него като забранят тъпите печки и готово... Ама до тогава ми дреме на пушека дето ще го яде тоя зад мене!

Sent from my Lenovo
Пушекът и ти го гълташ и то доволно. :lol:
Иван Вълков написа:Малко е спорен момента, кое замърсява повече. Ако трябва да сме точни и електромобилите замърсяват достатъчно природата - производството, рецеклирането на батерийте.

Стига офф по темата. Доста заклети фенове на бензин/пропан -бутан/ метан, като се качат на дизелов автомобил после рано или късно си купуват дизелов автомибил. Примери има доста в форума. Според мен някой само си чеше егото просто с тая тема. Много ясно че моето магаре е най хубаво..... Та така.

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
Карал съм доста дизелови автомобили, основно SUV, служебни. Та си имам представа. Такава печка става само за служебен автомобил. В къщи ми не трябва. Ако имаше поне малко полза от тези дизели, отдавна да съм си купил такав. А иначе, нормално е за българите, когато се набутат здраво, след това да се хвалят колко правилно са постъпили и как въобще не са се набутали. :lol:

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от mclsdreal » 03 юли 2015, 13:57

Интересно защо в Белгия, Германия и доста страни се кара предимно дизел. При положение, че дизела в Германия в момента е 1.23-24, а на 40 километра от тук където живея е 1.08-09 евро за литър, а бензина удря над 1.50 евро за литър, как да карам бензинова кола? Това, че в България е такъв стандарта е много кофти, но пък ако нафтата е на цена по-евтина от бензина с 20-30стотинки си мисля, че по-голяма част ще карат дизелови автомобили. Стандарта прави цялата пародия. Ако всеки взима 1200-1300лева и нафтата е 1.60-1.70лева за литър, дали някой ще кара на газ?
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от dimkar » 03 юли 2015, 21:15

Много станаха ако-тата. :lol:
Карай си дизела в Германия и не ни мисли.

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от mclsdreal » 04 юли 2015, 01:57

Еко-меко...това е положението. Точно пък България сигурно е последната страна в която ще се направят каквито и да е било стандарти и забрани за дизели. То техническите прегледи са 99% пародия, Вие се хващате дизела колко вреден бил, а не се заглеждате колко вреден народ кара разпадащи се автомобили около Вас....
Има ли смисъл да се чепкате за глупости? Тук спора е газ или дизел + и -...не кое е еко, кое не. Щото предпочитам да карам зад дизел меришещ на картофи, вместо зад кола, с твърде богата смес и направо да ми увехнат ретините от силната миризма на неизгоряла газ.
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от pantata » 04 юли 2015, 09:43

Нищо не може да се сравни с удоволствието от тихата работа на място на бензинка и звука в обороти. Била тя и на газ :) още едно за газта от мен.


Sent from my Электроника
Изображение

tushan
потребител
потребител
Мнения: 118
Регистриран: 25 фев 2007, 15:10
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.2 тдци titanium 05
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от tushan » 08 юли 2015, 19:19

Имам Фокус 1.8 тдди 90 к.с. и Фокус 1.6 100к.с. с ГИ.Всяка седмица изминавам минимум 250 км до работата и обратно.С дизела ми трябват около 14 л.х2.35 лв.,на газ 20 л.х0.90лв.Сами си направете сметка кое е по-икономично.

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от koinov_bg » 09 юли 2015, 12:28

mclsdreal написа:Интересно защо в Белгия, Германия и доста страни се кара предимно дизел. При положение, че дизела в Германия в момента е 1.23-24, а на 40 километра от тук където живея е 1.08-09 евро за литър, а бензина удря над 1.50 евро за литър, как да карам бензинова кола? Това, че в България е такъв стандарта е много кофти, но пък ако нафтата е на цена по-евтина от бензина с 20-30стотинки си мисля, че по-голяма част ще карат дизелови автомобили. Стандарта прави цялата пародия. Ако всеки взима 1200-1300лева и нафтата е 1.60-1.70лева за литър, дали някой ще кара на газ?
Колега ако ще и 1.30 да напраят нафтата пак ще карам на бензин или дизел.
Защото 1-во дизела СМЪРДИ и 2-ро
Качеството на БГ дизела е като смрадта му УЖАСНА.
Неам повече въптоси...
Па за подртжка и тинтири пинтири чедизел скъп за ремонт па бензина не те това е др тема...
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от madboy » 09 юли 2015, 16:55

koinov_bg написа: Колега ако ще и 1.30 да напраят нафтата пак ще карам на бензин или дизел.
......
Off Topic
Ко, ко риече? :lol:
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от mclsdreal » 09 юли 2015, 18:09

Ако стане нафтата 1.30 съм 999.99% убеден, че ще караш дизел....Логиката е проста. Защо си купуваш бензин? За да сложиш газ...щото газта е евтина, респективно минаваш повече километри. Айде сега направи простата сметка, ако нафтата е 1.30, а газта е 90 стотинки, кое е по-изгодно. 8-9 градско нафта, или 12-13 и нагоре газ?
За ремонтите няма да коментирам. Както при бензина, така и при дизела си има + и -. Митове и легенди от 1001 нощ не ми се четат....то ако бяха толкова чупливи тия дизели, нито цена щяха да държат, нито производството им щеше да продължи. Със здраве и не се коркай 8)
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от lubomirov89 » 09 юли 2015, 18:42

Не ми се пише, но не се сдъжах. Ако нафтата стане 1.3 лв нали се сещаш, че газта няма как да е 0.9 лв.

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от BIGFORDFAN » 09 юли 2015, 19:24

tushan написа:Имам Фокус 1.8 тдди 90 к.с. и Фокус 1.6 100к.с. с ГИ.Всяка седмица изминавам минимум 250 км до работата и обратно.С дизела ми трябват около 14 л.х2.35 лв.,на газ 20 л.х0.90лв.Сами си направете сметка кое е по-икономично.
На газ е малко по-евтино, мисля че всеки ще се съгласи. Но аз сипвам нафтата на 1.95 (на колонка), може да се намери и по-евтино ''на черно'', а и всяка верига предлага 5-10ст отстъпка с карта, надали повечето не ползвате такива. С тази цена (1.95/л) разликата за мен е поносима и предпочитам да си карам на дизел, а и една хубава ГИ уредба струва почти колкото Мондеото ми, по-добре тези пари да ги дам за гориво.

П.С. много ми е интересно личното ти мнение кой от двата Фокуса е по-приятен за каране?

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Мнения: 774
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA
Местоположение: Левски
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от lubomirov89 » 09 юли 2015, 21:14

Сравнението малко не е уместно предвид кубатурата и турбото. Няма смисъл да сравняваме, би било смислено ако сравним с 1.8 115 кончета.

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от BIGFORDFAN » 09 юли 2015, 21:23

Колегата има и двата мотора в гаража, какво лошо има в това да сподели мнението си?

Sent from my Lenovo

tushan
потребител
потребител
Мнения: 118
Регистриран: 25 фев 2007, 15:10
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.2 тдци titanium 05
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от tushan » 09 юли 2015, 22:00

Oт 97 г.карам Форд дизел и до скоро не исках да чуя за бензин и газ.Просто ми изпадна бензиновия за символични пари и с ГИ.За по-икономично като левова равностойност дизела не може да се мери с газта,но всички плюсове са до тук.Разбрах,че100 бензинови кончета са по-малко от 90 дизелови,а пък на газ и дума не става за сравнение.За поддържката за сега сравнение не мога да направя,но да подържаш две горивни уредби вместо една сигурно е по скъпо.Времето ще покаже.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от dimkar » 09 юли 2015, 23:42

Това как го разбра? Като гледам техническите данни на фокус I дизелът е с повече от секунда по-бавен.

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Газ или дизел?

Мнение от BIGFORDFAN » 10 юли 2015, 01:07

tushan написа:Oт 97 г.карам Форд дизел и до скоро не исках да чуя за бензин и газ.Просто ми изпадна бензиновия за символични пари и с ГИ.За по-икономично като левова равностойност дизела не може да се мери с газта,но всички плюсове са до тук.Разбрах,че100 бензинови кончета са по-малко от 90 дизелови,а пък на газ и дума не става за сравнение.За поддържката за сега сравнение не мога да направя,но да подържаш две горивни уредби вместо една сигурно е по скъпо.Времето ще покаже.
Благодаря ти за отговора, макар да предполагах че ще е такъв, все пак мнението ти е от личен опит и е най-меродавно според мен.

П.С. @dimkar : хайде да намалиш хейта и спама, колегата ти казва личното си мнение като СОБСТВЕНИК на 2(два) Форда. За такива като теб дето си продадоха и последния Форд има каталожни данни бол, чети ги с кеф! И за да не ни залееш отново с обяснения за това че ТВОЯТ Нисан е най-добрият (лошо няма, още 100 години да си го караш с кеф), ТВОИТЕ климатици са най-добрите, ТВОЯТА работа е най-добрата (малко на 2000лв заплата, още дълги години да я взимаш и да расте през 6 месеца! ) и т.н., ще ти кажа че това си го знаем! Всичко си споделил, знаем за какъв перфектен човек става на въпрос, просто спри с хейта и спама, ако имаш с какво да помогнеш на потребителите - ПОМАГАЙ!

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта