Форд Фокус 99 вече на метан :)

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
knockouta
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 27 юли 2008, 15:08
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 16v 99
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Форд Фокус 99 вече на метан :)

Мнение от knockouta » 30 мар 2011, 15:15

Здравейте колеги, реших да споделя новата придобивка на фордчето.
Ами много отдавна съм решил да сложа метан... много разпитвах и търсих за сервиз... и накрая се спрях в Монтана при едно момче, което ми казаха, че много ги разбира... така се и оказа (който иска информация за сервиза да пише ЛС.... много добре работят и си разбират от работата)
Та след няколко разговора решихме да сложим Tomasetto, и бутилка 58л (тежи към 64кг и побира не повече от 9кг метан). Сложиха ми я за един работен ден... много добре всичко изпипаха. Системата е пълна инжекция с работата излезе 1300лв и бутилката към 417лв (7,20 за литър. В Враца има и по 6лв нова и по 3лв стара... но може и тук да са ги покачили). Сложихме и омаслител Flashlube, мисля че беше към 129лв със 500мл течност... тя стига за около 8000км... но още не съм минал толкова :P . Сега както повечето чакат ще ви кажа как се държи колата... Ако не сте видели в профила ми, двигателят е 1.8 115коня (комби е колата). Разлика има, но я забелязвам защото карам колата от 3 години. Винаги пали на бензин и като загрее превключва... Нямам проблеми с обороти и гаснене!!! Тръгва като на бензин и се движи като на бензин. Все пак не дърпа колкото преди ама... все пак :P Качвал съм байри с над 120км/ч ( с колкото вляза толкова и излизам от байра) може и повече ама... с тия пътища не си заслужава :) Та като цяло с мощност... проблеми НЯМА!!! Другото важно е разхода... ами тъкмо преди малко изпразних бутилката до 0 :D изминал съм градско с малко извън около 160км за 11лв ( при 1,47лв/кг). Фифи :D :D ми харчи 10-11л/км в града... (формулата е за разход на метан е - разход на кола умножен по 3.2, цялото делено 6 {11x3.2}/6) - 3.2 получавате в литри и после делите на 6 за да получите в кг ( един килограм е равен на около 5,6-6л). Ами друго май не се сещам... снимки ще кача утре :)
И все пак заключението е 3 пъти по евтино от бензин и разлика в мощност - нищожна)
П.С. ходих до София и обратно (250км) за около 14-15лв _friends_ (не си спомням точно колко)
Извинявам се ако има грешки :D :D :D

Поздрави.

Потребителски аватар
bard
потребител
потребител
Мнения: 95
Регистриран: 13 авг 2007, 17:21
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16V 101к.с. 2003г. ГИ Фобос
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 99 вече на метан :)

Мнение от bard » 30 мар 2011, 15:24

Колега, много добре си се ориентирал към алтернативно гориво. Със здраве да я караш и да не ти дава ядове!

knockouta
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 27 юли 2008, 15:08
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 16v 99
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 99 вече на метан :)

Мнение от knockouta » 30 мар 2011, 15:37

bard написа:Колега, много добре си се ориентирал към алтернативно гориво. Със здраве да я караш и да не ти дава ядове!
Мерси :)
Я ми кажи как е Фобос-а, че никак не ми го хвалеха :?

Потребителски аватар
bard
потребител
потребител
Мнения: 95
Регистриран: 13 авг 2007, 17:21
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16V 101к.с. 2003г. ГИ Фобос
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 99 вече на метан :)

Мнение от bard » 31 мар 2011, 19:15

knockouta написа:
bard написа:Колега, много добре си се ориентирал към алтернативно гориво. Със здраве да я караш и да не ти дава ядове!
Мерси :)
Я ми кажи как е Фобос-а, че никак не ми го хвалеха :?
Какво да ти кажа, 20000км. само газ слагам и на 10000км филтри съм сменял. Аз пък четох доста добри отзиви, преди да го сложа, но се убеждавам, че най-важния момент е монтажа и настройката разбира се.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта