Съвет за Андроид таблет

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
Lenux
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 03 юни 2008, 15:23
Модел на автомобила: Scorpio 2.9 EFI 145hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Съвет за Андроид таблет

Мнение от Lenux » 29 юли 2014, 16:36

Здравейте колеги, трябва скоро да купя таблет, който да бъде към 100-тина лева като цена. Китайчетата дето са из нета не ми се поръчват, защото са толкова недостоверни, а и без гаранция... Иска ми се да е нещо от БГ , което да има гаранция и при проблем да има към кой да се обърна или да го върна. Ясно ми е, че за 100 лева няма да е нещо дето да ме впечатли кой знае колко, но поне да може да се ползва. Таблета не е за мен, за момиче е и ще се играят игри на него и естествено Фейсбук. И понеже питах и на друго място, та ще питам и тук - някой от нас ползва ли модела MS760 на Revopad - http://revopad.com/tablets/revopad-ms760.html ? Ще ми се да чуя отзиви за този модел. за 139 лева го дават, 4 ядрен и с 1ГБ РАМ. Даже и алуминиев. Принципно излиза от бюджета ми с 40 лева, но ... :roll: Приемам и други предложения като цяло, благодаря предварително :)
Ако всички фордовете имаха един цар, той щеше да е Скорпио.
".. bigger is better ... "

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет за Андроид таблет

Мнение от martin1977 » 29 юли 2014, 16:49

1. Едва ли е 4-ядрен. Това са рекламни трикове.
2. Забрави гаранция- тези брандове дори нямат представителство у нас, камо ли гаранционно обслужване. И това е заблуда. Просто се моли да не се чупи.
3. На този таблет игри не могат да се играят, освен ако са някакви по-обикновени или стари и непретенциозни. Ако е някаква бърза и съвременна игра, изискваща графика - просто забрави!
4. Специално този от линка за цената си не изглежда зле, но вземи под предвид все пак първите 3 точки.
5. По-добре би бил с 9 инчов дисплей, но и този ще върши работа.
6. Като за бюджетен лаптоп без големи очаквания към него, съветът ми е - ВЗИМАЙ ГО.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет за Андроид таблет

Мнение от martin1977 » 29 юли 2014, 16:55

Даже сега се загледах по-обстойно и прочетох характеристиките му. Допада ми. Като за парите си е супер. Не се колебай, а го взимай и се моли да е читав. Но не прави компромиси да търсиш по-евтин, защото ще вземеш с 20-30 лева по-евтин, но в пъти по-зле от този. И това не е ракета, но ще върши работа. Дори аз му хвърлих око!

Потребителски аватар
Lenux
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 03 юни 2008, 15:23
Модел на автомобила: Scorpio 2.9 EFI 145hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Съвет за Андроид таблет

Мнение от Lenux » 29 юли 2014, 20:35

^ Благодаря за бързия отговор колега :) Да аз като цяло почти съм решил, че този ще е. Между другото понеже и мен ме притесняваха нещата от първите 2 точки, които си изложил и за това днес им се обадих на телефона от сайта да проверя как стоят нещата :) Бяха любезни и явно имаха време да говорят с мен.. Та Revopad излиза, че е българска марка на Мост Компютърс ;) Това ме успокява в много голяма степен между другото. Имат сервизи във всички градове. Питах и за гаранцията, казаха че на всичко е 2 години и поддръжката си е пак тяхна. Питах и конкретно за този таблет да ми разкажат повече, направих се, че не съм чел нищо от характеристиките му :D Казаха, че е истински 4 ядрен, описаха ми го както е даден на сайта, нямаше разминаване. Питах конкретно за игри става ли- казаха, че става, дори ме подканиха да отида на щанда им да поиграя на него. Остава само да отида с парите и ако ми допадне да го купя. Гледах и други предложения, но за тези пари това е нереално добро :D Идеше ми даже да ги попитам и защо е толкова евтин, но се сдържах някак.. :D
Ако всички фордовете имаха един цар, той щеше да е Скорпио.
".. bigger is better ... "

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет за Андроид таблет

Мнение от madboy » 29 юли 2014, 21:24

Излиза, че има леб у него- http://nakratko.bg/category/51/43525/
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет за Андроид таблет

Мнение от pepy1 » 29 юли 2014, 22:54

Аз не бих го взел защото след 2 месеца ще си го биеш в главата.Вземи нещо по-скъпо на изплащане, но качествено.Знам че за теб 140 лв. са много, за мен също, но да не се окаже че си ги дал напразно.Не взимай нещо само за да кажеш, че имаш таблет.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет за Андроид таблет

Мнение от martin1977 » 30 юли 2014, 00:39

Знае ли се колега- може и да излезе читав. Ако от Мост компютърс са коректни, може и истината да са ти казали- да вярваме че е така. Наистина е евтин, пък звучи много добре за да е истина, но понякога и евтините неща излизат добри. Взимай го, дано си късметлия. То и в България много хора говорят лошо за Форд, пък ние сме си фордаджии и много от нас си остават такива завинаги. Късмет и да се похвалиш как е новата придобивка.

Потребителски аватар
Dani_Barabani
потребител
потребител
Мнения: 2619
Регистриран: 15 яну 2009, 17:47
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi, 2010 юни
Местоположение: София, ж.к.Хаджи Димитър / ж.к.Бъкстон
Status: Извън линия

Re: Съвет за Андроид таблет

Мнение от Dani_Barabani » 30 юли 2014, 11:55

За таблета не мога да коментирам, но за Мост Компютърс - да.
Моят първи и единствен личен лаптоп (защото от доста време съм със служебен и не ми трябва да инвестирам повече) е сглобка на Мост Компютърс. Аз се обърнах тогава към тях, защото като теб, търсех нещо евтино и непретенциозно. И пак за онова време си бе със супер параметри на супер цена. Не е сдал багажа ни един път за 8-9 години експлоатация. Сега е само морално стар, но въпреки това се ползва от родителите ми като домашен и действа безотказно.
Ако ти хареса не се колебай, имаш и гаранция включена :): Успех!
Изображение
Изображение Изображение

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет за Андроид таблет

Мнение от pepy1 » 30 юли 2014, 22:45

martin1977 написа:Знае ли се колега- може и да излезе читав...
Но ако не излезе, ще инвестира парите си напразно.Има една поговорка"който плаща лошо , плаща два пъти"
ПП: Изразявам личната си позиция по казуса на колегата, на база опита който имам.Не се опитвам да го агитирам, а да го предпазя.В крайна сметка парите са си негови/той си ги е изкарал/и може да направи с тях каквото си пожелае.
времето е като парите-никога не стига

cecko06
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 12 авг 2012, 03:53
Модел на автомобила: Fiesta 1.3 '94, Opel Vectra B X20XEV
Status: Извън линия

Re: Съвет за Андроид таблет

Мнение от cecko06 » 30 юли 2014, 22:50

Аз си купих за 10лв от Виваком и неочаквах, че игрите ще вървят по-добре отколкото на SGT2 :)
На свободна продажба е 200-300лв.

Изпратено от моят D2303

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта