ford focus

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
le branc
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 06 юли 2007, 13:42
Модел на автомобила: ford siera
Status: Извън линия

ford focus

Мнение от le branc » 06 юли 2007, 13:48

здравейте всички...реших и аз да се включа в този клуб...имам форд фиеста от доста време и най-после реших да я сменя9по-скоро имам тази възможност вече)..ориентирал съм се към нов форд фокус 1.6 , 100 к.с...интересува ме мнения на клубарите, които имат този вид автомобил, какви са отзивите...интересува ме преди всичко качество, дълготрайност......мненияза двигателя, ходовата част...абе всичко което може да е важно..ще кажа честно-малко съм разколебан, защото чух добри и лоши отзиви за този модел....оляная се между него и Шкода октавия и новата киа сиийд..ще се радвам ако споделите с мен какво мислите... :?: Мерси предварително!

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от debug » 06 юли 2007, 17:12

http://clubford.org/forum/viewtopic.php?t=1327
Edit: Изпуснал съм уточнението "нов" :oops:
Последна промяна от debug на 09 юли 2007, 00:32, променено общо 1 път.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от chaosdd » 08 юли 2007, 01:42

Давай смЕЛО. чУДЕСЕН АВТОМОБИЛ, НЕВЕРОЯТНО ПОВЕДЕНИЕ НА ПЪТЯ, дребни забележки.
Ford. Feel the difference

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 08 юли 2007, 02:27

иска ли питане, фокус пауар :)
Играчките се променят,
момчетата - не.

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ford focus

Мнение от kEFi » 08 юли 2007, 12:36

le branc написа:здравейте всички...реших и аз да се включа в този клуб...имам форд фиеста от доста време и най-после реших да я сменя9по-скоро имам тази възможност вече)..ориентирал съм се към нов форд фокус 1.6 , 100 к.с...интересува ме мнения на клубарите, които имат този вид автомобил, какви са отзивите...интересува ме преди всичко качество, дълготрайност......мненияза двигателя, ходовата част...абе всичко което може да е важно..ще кажа честно-малко съм разколебан, защото чух добри и лоши отзиви за този модел....оляная се между него и Шкода октавия и новата киа сиийд..ще се радвам ако споделите с мен какво мислите... :?: Мерси предварително!
Здравейте! Отзиви за този модел, и не само....целия форум съществува заради това :wink: Предполагам говорите за нов автомобил? Фокуса е чудесен! Но все пак колата ще е Ваша, така, че най-добре е да се убедите сами във своя избор! Отидете до шоурумовете на дилърите, поразпитайте, поослушайте се за мнения наклиентите им (най-вече в сервиза), поговорете, направете тест-драйв с избрания от Вас автомобил (защо не и с други), ако желаете-повторете. Попрочетете из форумите... и след това избора може и сам да дойде :wink: Успех! Независимо от избора, който ще направите - важното е на Вас да Ви харесва!

le branc
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 06 юли 2007, 13:42
Модел на автомобила: ford siera
Status: Извън линия

Мнение от le branc » 09 юли 2007, 19:31

мерси на всички, лоито се обадиха , за отзивчивостта....да за нова кола става дума....пробвах го на тест драйв, както и Шкодата и киата, хареса ми много..само това ме смущава, че някои хора не го считат за нетолкова здрав и издържлив като шкодата...а иначе много го харесах..проверих-правят го в германия, Саарланд, малка част в Севиля, испания..но по принцип този дилър зарежда само от германия...сиийда много ми хареса, но да беше малко по голям и по висок....някой път човек се затруднява с избора.едно време беше ясно-лада или москвич, а сега наличието на повече марки затруднява човека....казаха ми още, че понеже искам базов модел, без екстри, неметалик, ще трябва да почакам до 3 месеца, което малко ме учуди..поздрави на всички...

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 09 юли 2007, 20:48

... :?: ...щом си се спрял на базов...май най-добре оборудван базов е на Киа... другите май са като голи охлюви :wink:

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 09 юли 2007, 22:06

kEFi написа:... :?: ...щом си се спрял на базов...май най-добре оборудван базов е на Киа... другите май са като голи охлюви :wink:
Базовата Kia е 21 000лв без ДДС( тоест 25 200 с ДДС), вкл. климатик , 10 възд, възглавници, борд комп, ABS + EBD. Ето я и брошурата клик.
В същото време , имам брошура от МотоПфое , в която Ford Focus 2 беше на базова цена от около 26950лв, със същите екстри като Kia + ел. стъкла, ел. огледала, кожен волан, темпомат и др.

Фокуса е 3 врати , 1.6 , 16v , 100кс.
За 1000лв отгоре - взимаш с 5 врати.

Тоест почти съпоставими( разлика от 2000 лева приблизително).
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Мнение от ImpossibleMan » 11 юли 2007, 21:26

Ха, за сефте чувам, че Октавията била по-качествена от Фокуса! Още повече, че Фокус е може би най-качествения Форд за всички времена, поне според пресата. За Англия работите са ясни - там е номер едно. В предпоследния брой на жълтата преса АутоБилд, двата автомобила заемат долу горе еднакви места по надеждност според прегледите на TUV . За сметка на това, Аутоекспрес препоръчва горещо единствено и само Форд и то Фокус при покупка на стар автомобил. Според тестове на Ауто Билд, Форд Фокус е 'Спортният'. Къде губи? Ами в цената, поддръжката и гаранцията. За България мисля, че цената не важи. Все пак това е Германия, а като гледам цените на конкурентите, фокус никак не е зле. А и с сегашната отстъпка от 3000 лева не е за изпускане. Подръжката и гаранцията - може и много по-добре. Оценката за окачването на Фокуса са най-добри от всички тествани автомобили - включително Киа Сиид, Голф 5, Хонда Сивик и всички други от тоя клас. Между другото Киа получава посредствена оценка за тоя показател. Все пак това са драскачии може да им вярваш или да не им вярваш. Аз си взех моята Фиеста въпреки, че я бяха класирали на последно място в един брой на АутоБилд от миналата година, точно преди да си я поръчам. Важното е, че Фиестата бе оценена много добре като окачване, управление и скоростна кутия. Като място също бе една от най-добрите, но пустата му цена обърква крайното класиране, а и модела бе фейслифт на модела от 2002 година. Тук в България точно обратно - Мото Пфое предложиха най-изгодна цена за базовия модел + изгодни лизингови условия, които лично мен ме удовлетвориха.

А за доставката. Ако е налична на склад, може да вземеш колата до десет дена , след уреждане на документите и плащанията. Ако искаш цвят или нещо допълнително - ще чакаш доставка, които преди се правиха на 3 месеца. Значи това е най-големия срок. Винаги може да се направи запитване до завода производител, дали еди коя си екстра може да се монтира на еди кой си модел, който вече е поръчан. Поне така стана при мен и ми добавиха климатик и металик. Доставката стана за около месец, че и по-малко. просто хората ти казват крайните срокове, а крайния срок е 100 дни. Не вярвам и при другите фирми да е по-различно.

Ама ти щом караш Фиеста, а се замисляш за Фокус, значи нещо не си доволен от колата. Моята Фиеста утре прави година и единственото дето смених за 15000 км бе изгоряла запалка по моя вина на 3200 км. Обслужването мина без забележки. Само ми смазаха лостовата система на седалките, понеже моята е тривратка и едната седалка заяждаше малко.

Ама ти си решаваш. Мисля, че тук играят чувствата, а не трезвото мислене. Аз като съм си навил да си вземам Мондео, Мондео ще си взема и никой не може да ме накара да взема Мерцедес или БМВ примерно!

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Polly » 12 юли 2007, 09:04

Ако гледаш и други марки, погледни пежо 206 седан, на снимка изглежда малко грозно, но на живо е доста симпатично. Базовата му цена е 18 000 лв и има централно, ел. стъкла, а за 20 000 ще ти излезе и с климатик. А за тези пари и с тези екстри може да вземеш и фиеста комфорт, която е по-икономична от пежото.
FORD - Feel the difference.

iliyankostov
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 24 мар 2006, 19:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6i
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от iliyankostov » 12 юли 2007, 12:36

Няма да сгрешиш. Имахме с жена ми Форд Фокус 1999 със същия двигател и бяхме много доволни. Карахме го около 7 години и имаме сменени два лагера и стабилизиращите щанги. Разхода на дълъг път е 6,5-7 , зависи от ездата, а градско 9-9,5. Редовно сме сменяли консумативи и прегледа е правен на всеки 10 000 км в сервиз. Успех с покупката

Потребителски аватар
ilkomotor
потребител
потребител
Мнения: 345
Регистриран: 14 юли 2006, 15:19
Модел на автомобила: MONDEO/2.0/136ps
Местоположение: пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от ilkomotor » 12 юли 2007, 16:56

.....наистина добра кола!!!и на добра цена! :wink:
0888/327-337

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта