ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
OhljovchO
потребител
потребител
Мнения: 207
Регистриран: 15 дек 2007, 20:04
Модел на автомобила: Ford Focus МК2 1.6 Duratec 100HP, 2005г. с газов инжекцион
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от OhljovchO » 30 сеп 2008, 10:11

Колеги тоталната драма тази сутрин.
Слизам аз паля, колата се форсииира и бррр... гасне. Я викам си - тез кабели на свещите вярно са за смяна ма толкоз да са се прецакали... Паля пак... аууу.. гасне.. Викам си ся ше запали няколко пъти и ще изсуши... Да ама не.
Ма ми прави впечатление, че някак свети лампата на акумулатора... викам си чакай да не се е скъсал ремъка.
Отварям
ИИИИИИИ
Някви кабели са паднали под колата :shock:
Маркучи скъсани :shock:
Всичко в гадни косми :shock:
Тоталната драма хора....
Сега да видим БулИнс каква щета ще заведат... възмутен и огорчен от цялата си душа...
Ей ви снимки...

п.с. Има един маркуч отгоре, дет ми се струва, че се е пръснал, а не е изяден.. дано нещо не е дало фира.
Някой ако знае кое какво е да казва да имам идея... :(
Прикачени файлове
IMG_0050.JPG
IMG_0053.JPG
IMG_0052.JPG
IMG_0051.JPG
IMG_0049.JPG
IMG_0047.JPG

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от madboy » 30 сеп 2008, 10:33

Ти да не паркираш някъде покрай канала? По тия места съм чул, да се оплакват от такива "вандалщини". :(
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от nikolovvd » 30 сеп 2008, 10:38

Ти се радвай, че плъха не е бил там. ;):
Да видиш на какво щеше да заприлича двигателя след като се разхвърчат карантиите му. :shock:
Вече имаме във форума подобни случаи с плъхове и змии. :(

Потребителски аватар
valeri1972
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 22 юни 2007, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo 1995-5D- 1.6i 16V- Zetec 90ps-газов инжекцион
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от valeri1972 » 30 сеп 2008, 10:45

Колега - същия случай преди една година с моето Мондео
Първо - паркирай по-далече от жилищния блок или къща / моето беше до блока/ привлича ги топлината на двигателя
Второ - спрей от Бриколаж или Практикер - против гризачи - лесно ще го откриеш - при добавките - пръскаш целия двигател - вярно малко лепкаво седи и полепва прах - но засега действа - не съм имал проблеми след това/освен, че двигателя изглежда така че има нужда от миене/, но по-добре така отколкото другите проблеми
Успех >:D<: :drink:

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от mrdds » 30 сеп 2008, 10:45

БУл Инс нищо няма да ти заведат.В полицата едва ли пише... "подлежат на обещетение повреди по колата причинени от злонамерени гризачи" :twisted:
Не се надявай на пари от там.
Добре,че не са влезли в купето,че като гледам какви са хищни и на теб ще налетят.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от S_C » 30 сеп 2008, 11:19

Цяла инсталация съм сменял заради такова нещо.Плъховете правят страхотни поразии.Зимата както каза човека горе ги привлича топлината на мотора.
Но пък най-голямото ми попадение е котка в моторния отсек.Идва една жена малко преди затваряне в работата...искала да си налее вода за чистачките.Отварям капака...и ме посрещат две зелени очи...Огромен котарак...към 7-8 колограма,дебел,с противопаразитна каишка на шията.Мотора вече беше започнал да му пари.Извадих го...жената категорично отказа да си го вземе,за това пък го отнесе един от работниците.
Размазани плъхове-N пъти.Птици,попаднали в моторния отсек-N пъти...След случая с котарака проверявам какво има под капака всеки път преди тръгване.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
OhljovchO
потребител
потребител
Мнения: 207
Регистриран: 15 дек 2007, 20:04
Модел на автомобила: Ford Focus МК2 1.6 Duratec 100HP, 2005г. с газов инжекцион
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от OhljovchO » 30 сеп 2008, 13:02

БулИнс ми заведоха щетата и четвъртък ще минат на оглед.
Абе гадна работа.

Може ли някой да ми каже тези маркучи проядените за какво са. Ровя сега в сервизната книга ма е твърде голяма.
На първата снимка мекия маркуч е от средата на капака на мотора. Притеснява ме, че не е прояден, а по-скоро се е пръснал като я палих колата... дано не е станала беля.
Другия маркуч е много твърд и влиза някъде отпред в мотора - то се вижда.
Третото, което ме интересува е тръбичката от третата снимка - това ми прилича на букса на датчик, цялото отива надолу към картера. Не зная дали е букса или е прояла нещо гадината...

Ужаст.
Хайде някой по-грамотен ако може да ме ориентира.

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от debug » 30 сеп 2008, 14:13

OhljovchO написа:БулИнс ми заведоха щетата и четвъртък ще минат на оглед.
Абе гадна работа.

Може ли някой да ми каже тези маркучи проядените за какво са. Ровя сега в сервизната книга ма е твърде голяма.
На първата снимка мекия маркуч е от средата на капака на мотора. Притеснява ме, че не е прояден, а по-скоро се е пръснал като я палих колата... дано не е станала беля.
Другия маркуч е много твърд и влиза някъде отпред в мотора - то се вижда.
Третото, което ме интересува е тръбичката от третата снимка - това ми прилича на букса на датчик, цялото отива надолу към картера. Не зная дали е букса или е прояла нещо гадината...

Ужаст.
Хайде някой по-грамотен ако може да ме ориентира.
Третото - тръбичката - е за щеката за маслото, ама и липсва жълтото пластмасово ухо :shock: .

На четвъртата и петата снимка май е маркуча за картерната вентилация...
Дай снимки малко по отдалече, че така не мога да се ориентирам добре.
Изображение

Изображение

noface
потребител
потребител
Мнения: 567
Регистриран: 28 юли 2005, 10:40
Модел на автомобила: Sierra
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от noface » 30 сеп 2008, 14:19

Ебаго в плъха тоя май е бил голяма дрога,предпочита маслени изпарения :D:
Децата са наследствени.Ако родителите ти не са имали деца,няма да ги имаш и ти :P

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от samsung_bg » 30 сеп 2008, 14:49

S_C написа:Цяла инсталация съм сменял заради такова нещо.Плъховете правят страхотни поразии.Зимата както каза човека горе ги привлича топлината на мотора.
Но пък най-голямото ми попадение е котка в моторния отсек.Идва една жена малко преди затваряне в работата...искала да си налее вода за чистачките.Отварям капака...и ме посрещат две зелени очи...Огромен котарак...към 7-8 колограма,дебел,с противопаразитна каишка на шията.Мотора вече беше започнал да му пари.Извадих го...жената категорично отказа да си го вземе,за това пък го отнесе един от работниците.
Размазани плъхове-N пъти.Птици,попаднали в моторния отсек-N пъти...След случая с котарака проверявам какво има под капака всеки път преди тръгване.
Един приятел пък намери една риба при двигателя. Първо помисли, че е черна магия, но после разбрахме че една котка си я скътала там.
Изображение

Потребителски аватар
OhljovchO
потребител
потребител
Мнения: 207
Регистриран: 15 дек 2007, 20:04
Модел на автомобила: Ford Focus МК2 1.6 Duratec 100HP, 2005г. с газов инжекцион
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от OhljovchO » 30 сеп 2008, 14:49

Третото - тръбичката - е за щеката за маслото, ама и липсва жълтото пластмасово ухо :shock: .

На четвъртата и петата снимка май е маркуча за картерната вентилация...
Дай снимки малко по отдалече, че така не мога да се ориентирам добре.
:shock: :o Ей точно тва е - вижда се част от пластмасата на ухо-то.
Таз твар е отнесла ухото щото го нямаше никъде вкл. и под колата :(:
жив да не бях.... ще го търся дет беше паркирана колата....

За 4 и 5-тата снимка
Маркуча влиза точно срещу радиатора. От ляво на снимката идват всмукателните колектори и се качват нагоре. Приблизително на средата на мотора се пада като височина.
Нямам хубава снимка да покажа.
edit:
Този маркуч от първата снимка го видях описан като маркуч за картерна вентилация...
Този от последите две е написан като "Вакуумный шланг вакуумного усилителя тормозов" - нещо май за ABS-a иде реч...

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от madboy » 30 сеп 2008, 16:05

OhljovchO написа: Този от последите две е написан като "Вакуумный шланг вакуумного усилителя тормозов" - нещо май за ABS-a иде реч...
*072* Сервото?
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от Bijutera » 30 сеп 2008, 16:35

samsung_bg написа:
S_C написа:Цяла инсталация съм сменял заради такова нещо.Плъховете правят страхотни поразии.Зимата както каза човека горе ги привлича топлината на мотора.
Но пък най-голямото ми попадение е котка в моторния отсек.Идва една жена малко преди затваряне в работата...искала да си налее вода за чистачките.Отварям капака...и ме посрещат две зелени очи...Огромен котарак...към 7-8 колограма,дебел,с противопаразитна каишка на шията.Мотора вече беше започнал да му пари.Извадих го...жената категорично отказа да си го вземе,за това пък го отнесе един от работниците.
Размазани плъхове-N пъти.Птици,попаднали в моторния отсек-N пъти...След случая с котарака проверявам какво има под капака всеки път преди тръгване.
Един приятел пък намери една риба при двигателя. Първо помисли, че е черна магия, но после разбрахме че една котка си я скътала там.

е тва звучи леко фантастично-котка си къта рибка под капака на колата... :mrgreen: не е смешно обаче на човека му е съсипана колата,дано я оправи и да забрави за това >:D<: >:D<:

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от debug » 30 сеп 2008, 16:42

OhljovchO написа:Този от последите две е написан като "Вакуумный шланг вакуумного усилителя тормозов" - нещо май за ABS-a иде реч...
Объркал съм се...Значи е за сервото на спирачките... Каталожният му номер е 1064241.

Изображение

Щеката я има под три номера според годината на производство - до 2000 - 1089906, 2000-2002 - 1130066, 2002-2005 - 1207160.

Изображение

Маркуча за картерна вентилация е с номер 1072319 до 2002г., 2002-2005 - 1152891.

Изображение

Прегризаните кабели могат да ти ги запоят, като следват цветовата кодировка на жиците.

П.П. На мой приятел, живеещ в Германия, катерица му опропасти по тоя начин Аросата. После и сложи някакво ултразвуково устройство, което се захранва от акумулатора и гони гризачите 8) .

П.П.П. - Аз например не се страхувам от подобен проблем, защото са се завъдили в двора 3-4 котки, все са върху колата - цапат, драскат с ноктите, опикават и оставят косми, ама поне не ми гризят мотора...
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
schrack
потребител
потребител
Мнения: 929
Регистриран: 14 сеп 2007, 13:09
Модел на автомобила: Ескорт 1997 1.6 v16
Местоположение: СЛИВЕН
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от schrack » 01 окт 2008, 08:56

:shock: :shock: @-): @-): ......Този плъх явно е бил много нервен или галаден......бааахххх... *00124*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от S_C » 01 окт 2008, 10:46

Дълъг твърд маркуч в почти всяка кола обикновено е за сервото на спирачките.Хидравликите са си с класически хидравлични маркучи-не можеш да ги объркаш с друго.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
OhljovchO
потребител
потребител
Мнения: 207
Регистриран: 15 дек 2007, 20:04
Модел на автомобила: Ford Focus МК2 1.6 Duratec 100HP, 2005г. с газов инжекцион
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от OhljovchO » 01 окт 2008, 16:06

debug написа:
OhljovchO написа:Този от последите две е написан като "Вакуумный шланг вакуумного усилителя тормозов" - нещо май за ABS-a иде реч...
Объркал съм се...Значи е за сервото на спирачките... Каталожният му номер е 1064241. Цена: 46лв.

Изображение

Щеката я има под три номера според годината на производство - до 2000 - 1089906, 2000-2002 - 1130066, 2002-2005 - 1207160. Цена: 27лв. до 2000г.

Изображение

Маркуча за картерна вентилация е с номер 1072319 до 2002г., 2002-2005 - 1152891. - Цена: 21лв. за втория номер, първия никога не са го имали

Изображение

Прегризаните кабели могат да ти ги запоят, като следват цветовата кодировка на жиците.

П.П. На мой приятел, живеещ в Германия, катерица му опропасти по тоя начин Аросата. После и сложи някакво ултразвуково устройство, което се захранва от акумулатора и гони гризачите 8) .

П.П.П. - Аз например не се страхувам от подобен проблем, защото са се завъдили в двора 3-4 котки, все са върху колата - цапат, драскат с ноктите, опикават и оставят косми, ама поне не ми гризят мотора...
Цените са от телефона на МотоПфое
ще видя дали има и на друго място такива маркучи.

А и голямо благодаря на debug и всички, проявили съпричастност или поне позасмяли се :)

Потребителски аватар
OhljovchO
потребител
потребител
Мнения: 207
Регистриран: 15 дек 2007, 20:04
Модел на автомобила: Ford Focus МК2 1.6 Duratec 100HP, 2005г. с газов инжекцион
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от OhljovchO » 02 окт 2008, 18:17

Такаа
Днес се почна с ремонта...
Кабелчетата са запоени хубаво, маркучите са снадени. Излезе още един маркуч спукан и него оправихме.
Обаче кофтито:
Паля аз, след 10-тина секунди светва "Акумулаторчето" на таблото.
Мерим - алтернатора не зарежда.
Айде на майстори - 150лв ремонт смяна на реле-регулатор на алтернатора с нов /120лв + 30лв труд/ и вече зарежда нормално.
Обаче гадното е, че все още свети лампата на таблото. Стандартния ресет с откачане на акумулатора го правих сума пъти и лампата пак си светва. Според майсторите трябва да ида до Мото Пфое да зачистят грешката от компютъра срещу 60-тина лева.
Май ще мина на нова тема в раздел Електро... ма ако някой има идея да пише.

Едит: ИИИИ ма мама и тати са ма родили жичкаджия бре...
за всички да знаят - бишонче номер 10 храни цялата работа. Мишките сяли и то естествено изгоряло и за това ми светваше лампата. Бишонче - сменено и всичко е 6 :D

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от cenzor » 02 окт 2008, 20:05

OhljovchO написа:Такаа
Днес се почна с ремонта...
Кабелчетата са запоени хубаво, маркучите са снадени. Излезе още един маркуч спукан и него оправихме.
Обаче кофтито:
Паля аз, след 10-тина секунди светва "Акумулаторчето" на таблото.
Мерим - алтернатора не зарежда.
Айде на майстори - 150лв ремонт смяна на реле-регулатор на алтернатора с нов /120лв + 30лв труд/ и вече зарежда нормално.
Обаче гадното е, че все още свети лампата на таблото. Стандартния ресет с откачане на акумулатора го правих сума пъти и лампата пак си светва. Според майсторите трябва да ида до Мото Пфое да зачистят грешката от компютъра срещу 60-тина лева.
Май ще мина на нова тема в раздел Електро... ма ако някой има идея да пише.

Едит: ИИИИ ма мама и тати са ма родили жичкаджия бре...
за всички да знаят - бишонче номер 10 храни цялата работа. Мишките сяли и то естествено изгоряло и за това ми светваше лампата. Бишонче - сменено и всичко е 6 :D
Да разбираме, че "ремонтът" на реле-регулатора е било излишно? Да ходиш да ги треснеш в главата със стария регулатор..
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
OhljovchO
потребител
потребител
Мнения: 207
Регистриран: 15 дек 2007, 20:04
Модел на автомобила: Ford Focus МК2 1.6 Duratec 100HP, 2005г. с газов инжекцион
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ДРАМА - Плъх ми изяде Фокуса!

Мнение от OhljovchO » 02 окт 2008, 20:57

cenzor написа:Да разбираме, че "ремонтът" на реле-регулатора е било излишно? Да ходиш да ги треснеш в главата със стария регулатор..
Ами не... не мисля.
Значи след като сглобихме нещата наистина алтернатора не зареждаше. След поправката на регулатора започна да зарежда. Според мен бушонче 10 не влияе на работата на самия регулатор, а се позва само за да пази веригата към компютъра. Не съм наясно с вътрешната схема на регулатора, но предполагам, че +-а който храни веригата към компа е този от бушончето и той няма отношение към практическата работа на алтернатора.
По-скоро съм склонен да вярвам, че съм имал два отделни проблема. Точно кабела от този +, заедно с двата проводника към компа бяха изядени и вероятно са накъсили и едно в друго. Белята пък с алтернатора е станала като се опитах да я запаля няколко пъти.

Застрахователите признаха маркучите и кабелите, но не и алтернатора, тъй като нямаше как да го проверим преди първия оглед. Проблема му излезе след като оправихме другите неща. Отидох на втори оглед в офиса им, ма ми се правиха на интересни - трябвало да си оговоря час за оглед с мобилна група при майстора и той да ги убеждава как точно се е прецакал алтернатора от изядените кабели. А им закарах колата на място.
Щяха да ми убият още една седмица и то с неясен край.
Ще наглеждам колата да не искочи още нещо проядено от гадините известно време.
Важното е, че колата вече е в движение :)
Мерси за помощта на всички.

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 101 госта