Как се справя Форд с ниските температури?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.

Има ли проблеми ФОРДА със студа?

1. Не, пали от първия път и не е необходимо да му подавам газ.
203
60%
2. Почти никакви, пали от първия път, но му подавам газ.
79
23%
3. Пали от 2-3 път. Трудно му отварям вратите.
20
6%
4. Правя няколко опита, докато запали, но накрая успява да запали:-)
22
7%
5. Запалва като взема ток от съседа или с бутане.
5
1%
6. Не може да запали. Ще се наложи да се грижа по-добре за колата си.
8
2%
 
Общо гласове: 337

Потребителски аватар
зуница
потребител
потребител
Мнения: 200
Регистриран: 29 юни 2007, 23:04
Модел на автомобила: ФОКУС 2.0 ГАЗ-БЕНЗИН
2008г.
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от зуница » 18 дек 2009, 17:39

Без подгревател на нафтата и без "газ" пали почти винаги от първо подгряване.Подгревните свещи са "Беру" и сигурно има значение.Доволен съм .Не ме е оставял в студа досега.Форд!!!
Не казвай "Хоп!" преди да си скочил!

Потребителски аватар
naftova pechka
потребител
потребител
Мнения: 288
Регистриран: 05 мар 2007, 11:10
Модел на автомобила: FIESTA II 86г., 1600 D, 54 h.p.
Renault Kangoo 1870 D, 65 h.p.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от naftova pechka » 19 дек 2009, 12:23

снощи към 21 ч при -9 градуса запали от първия път с два подгрева на свещите и не много въртене - доволен съм
4.2 L/100 km. - извън; 6.00 L/100 km - sofia - fiesta

vvasilev
потребител
потребител
Мнения: 517
Регистриран: 25 юли 2005, 17:33
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.8 дизел-1998 г.
Местоположение: В. Търново
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от vvasilev » 19 дек 2009, 15:11

naftova pechka написа:снощи към 21 ч при -9 градуса запали от първия път с два подгрева на свещите и не много въртене - доволен съм
...ама цял ден преди това я кара и още не беше истинала, нали???Ах тиииииииииииии.

Моята тази сутрин на -10 запали от третия път. Аз не подгрявам последователно, щото чух, че било вредно. Аз малко въртя, не тормозя стартера.

Потребителски аватар
ivan_don4ev
потребител
потребител
Мнения: 439
Регистриран: 05 апр 2009, 17:19
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v и Mondeo 1.8 tdi
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от ivan_don4ev » 19 дек 2009, 15:20

Аз подгрявам веднъж и на втория път въртя и паря.Доволен съм но това сега като смених свещите иначе преи 3 седмици вартях доста тъй като 3 от 4-те свещи бяха си заминали, смених ги и сега е 6+
Изображение

Потребителски аватар
naftova pechka
потребител
потребител
Мнения: 288
Регистриран: 05 мар 2007, 11:10
Модел на автомобила: FIESTA II 86г., 1600 D, 54 h.p.
Renault Kangoo 1870 D, 65 h.p.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от naftova pechka » 19 дек 2009, 16:02

не я бях карал цял ден.......не съм я карал от неделя. тъкмо това ме кара да съм спокоен че явно колата е читава въпреки разход на масло от 3 л за 8000 км и двигател на незнам си колко
4.2 L/100 km. - извън; 6.00 L/100 km - sofia - fiesta

Потребителски аватар
ivan_don4ev
потребител
потребител
Мнения: 439
Регистриран: 05 апр 2009, 17:19
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v и Mondeo 1.8 tdi
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от ivan_don4ev » 19 дек 2009, 16:57

Аз поне за разход на масло не мога да се оплача, сменям до на 10 000км полсзвам Q8 oils Advanced 10w-40 винаги при смяма си нося 5 литрова туба от мин.вода за да видя дали е имало разход, тъй като от смяна на смяна не сам доливал 1.8 дти слагам 4.7 - 4.8литра винаги остават по 2 праста на дъното на тубичката от 1 лират.Колата е на 245300км.
Изображение

vvasilev
потребител
потребител
Мнения: 517
Регистриран: 25 юли 2005, 17:33
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.8 дизел-1998 г.
Местоположение: В. Търново
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от vvasilev » 19 дек 2009, 19:32

naftova pechka написа:не я бях карал цял ден.......не съм я карал от неделя. тъкмо това ме кара да съм спокоен че явно колата е читава въпреки разход на масло от 3 л за 8000 км и двигател на незнам си колко
Шегувам се колега. Браво. Много масло лапа бе-тююю. На минерално ли си? Ако смениш гумички и сегменти ще се оправи сигурно,а?

Потребителски аватар
didon80
потребител
потребител
Мнения: 1929
Регистриран: 19 ное 2007, 20:38
Модел на автомобила: Мондео МК3 GHIA X 2.2 TDCI 2005г.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 74#p545238
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от didon80 » 19 дек 2009, 21:02

Мислих, че акумулатора няма да ме изкара тая зима, но той напук че го подцених не се предава. От снощи минималните температури паднаха на -7 и не я бях карал цял ден запали от раз. Само че друго ме притесни получава се нещо като удар и претрисане при запалването и после при движение двигателя е шумен и пак претриса при смяна на предавките, но тъй като я карах само студена на разстояние 1.5 км проблема се появяваше отново на няколко пъти. Едва днес на обяд като се постопли малко при -1 проблема изчезна, така както се появи.....
Някакви идеи какво е било? Има ли друг с подобни симптоми?
Снощи изненадващо бързо, само след 57 км пробег светна резервата при положение, че нормално с 20 лв минавам до 100 км в града. Отивам да зареждам и като видях капачката на резервоара разбрах защо съм изминал толкова малко км. При последното зареждане служителя на бензиностанцията я е завъртял на криво, което не позволява плътно затваряне и голяма част от бензина се е изпарила от там за 4-5 дена! Подозирам, че проблемите с двигателя в студа може би са причинени от това, както и от вода в горивото, която би могла да замръзне, тъй като това ми е 3-та зима с колата, а проблема се появи за първи път сега.
Последна промяна от didon80 на 21 дек 2009, 11:30, променено общо 1 път.

p-pleven
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 03 юни 2009, 13:00
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK2, 1988 г.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от p-pleven » 20 дек 2009, 12:48

Фиестичката е в топло гаражче и с ново акумулаторче. Следователно няма проблеми при палене. Като се позастои навънка също пали от раз. Но сега в тоя сняг не съм карал от една седмица и не се е налагало ... А и съм новобранец и ще поизчакам да спре да вали..

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от Alexi » 20 дек 2009, 12:51

Кънекта пали от първия път ,като бензин е .. но ,преди това имах Транзит 2.5д ей тая машина колко е бутана колко акумулатори са и сменени не палеше и толкова .. накрая я излекувах с един спрей за студен старт ,само с него палеше що годе добре ...

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от nikolovvd » 20 дек 2009, 13:43

Днес сутринта комшията ми казва - "Дай да снимаме как пали Форда от четвърт оборот".
Форда е Орион дизел от 1991 година.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от PcMan » 20 дек 2009, 15:35

И моя Фокус преди пълен оборот скача, страхотен автомобил, двигател и всичко. Само подминавам на 2ра или 3та без газ закъсали и непалещи пред блока и изобщо. С 5w30 Мобил 1 дори не трака докато загрее(тихичко типично за загрял дизел тракане постоянно), евала и на Castrol TDA добавката. Вчера се оборудвах и приложих спрей за ключалките и дръжките, и спрей за уплътненията и намазах всичко възможно..Вече работят все едно е топло -смазано, без залепвания и заяждания и увисване на дадена дръжка за да се отвори :mrgreen: И едни готини зимни гумени стелки и всичко е прекрасно! >:D<: Форд Фокус - моята гордост :twisted:
Последна промяна от PcMan на 20 дек 2009, 22:59, променено общо 2 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от paci » 20 дек 2009, 22:23

И аз си бях отписал акумулатора за тази зима, ама се държи за сега :)
Никви ядове с Вещицата, само кеф по завоите <:-P:

Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от Вейдър » 20 дек 2009, 23:20

:shock: От една седмица съм в София и Орито ми непрекъснато е замръзнало...о, ужасТ :shock: Никакви SONAX -и не помагат. Нищо не е в състояние да попречи на ключалките и уплътненията да спрат да замръзват. Вчера някак влязах през задна дясна врата и докато си стигна до ателието се размрази. Мазах с вакса , пръсках силиконови смазки ...и вечерта, айде пак пеш. Единственото ми удовлетворение е, че пали само като "помирише" ключа . Дайте съвет как да прекратя проклетото замръзване на ключалки, езичета и пр.
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

Потребителски аватар
vladeto
потребител
потребител
Мнения: 192
Регистриран: 04 юли 2007, 08:21
Модел на автомобила: Ford Fiesta Mark 2, 1.6 D Finesse, 1987...
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от vladeto » 21 дек 2009, 00:36

Вейдър написа::shock: От една седмица съм в София и Орито ми непрекъснато е замръзнало...о, ужасТ :shock: Никакви SONAX -и не помагат. Нищо не е в състояние да попречи на ключалките и уплътненията да спрат да замръзват. Вчера някак влязах през задна дясна врата и докато си стигна до ателието се размрази. Мазах с вакса , пръсках силиконови смазки ...и вечерта, айде пак пеш. Единственото ми удовлетворение е, че пали само като "помирише" ключа . Дайте съвет как да прекратя проклетото замръзване на ключалки, езичета и пр.
Аз моите периодично ги "пълня" с най-обикновено ВД 40. С трета кола правя така и не съм имал проблем...поне с ключалките. :roll: А иначе пали идеално след 2 подгрявания на свещите :) Само трябва да видя фукцията "невероятно вибриране при старт на двигателя" от къде се спира :roll:
Фактът, че съм параноик, не доказва, че ТЕ не са тук, за да ме вземат!!!
Изображение

dreidrei
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 26 юли 2006, 15:11
Модел на автомобила: притежавал Ескорт 1.8TD ENDURA-DE, 66kW, '98г, хечбек, Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от dreidrei » 21 дек 2009, 11:01

А на мен ми замръзва помпичката за течността за чистачките. Помпичката, не течността... Отвън цялата е в лед (нали знаете на какво хубаво място е), като пробвам да пръскам нищо не се случва. Мислих, че може да ми е изгоряла помпата, но като я постоплих с ръка (че да падне леда отвън й) и хоп - проработи...
Някакави идеи?

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от paci » 21 дек 2009, 12:54

Темичката е да споделяме как се справят кочинките ни в студа!
Що се опитвате да я обръщате в тема за разрешаване на всякакви проблеми които имате при минусови температури?
То не бе в МОЯТА КОЛА, то не бе в КАФЕНЕ, в СРЕЩИ НА КЛУБА ... на всякъде на друго място, но не и в разделите където им е мястото на тези въпроси.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от madboy » 21 дек 2009, 14:03

Вейдър написа:........ Дайте съвет как да прекратя проклетото замръзване на ключалки, езичета и пр.
Купуваш си спрей за размръзяване. Има такъв и за леда по стъклата, сигурно ще стане и той.
Другия вариант- слагаш си централно заключване. Поне при мен бачка този вариант. Даже не знам дали са ми замръзнали ключалките.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

vvasilev
потребител
потребител
Мнения: 517
Регистриран: 25 юли 2005, 17:33
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.8 дизел-1998 г.
Местоположение: В. Търново
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от vvasilev » 21 дек 2009, 18:46

Колеги, никой не писа за студа от тази сутрин/21.12.2009/. В Търново беше -14. Фиестата запали от третия път ама с кабели и ток от Пасата на един комшия (Господ здраве да му дава). Причината беше, че бях забравил светната плафониерата за вътрешното осветление:(
Инак после си бачкаше като часовник на дизел на Ромпетрол и добавка Кастрол ТДА. :P
Споделете Вие как бяхте и при каква температура съответно _friends_

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как се справя Форд с ниските температури?

Мнение от PcMan » 21 дек 2009, 19:52

Вейдър написа::shock: От една седмица съм в София и Орито ми непрекъснато е замръзнало...о, ужасТ :shock: Никакви SONAX -и не помагат. Нищо не е в състояние да попречи на ключалките и уплътненията да спрат да замръзват. Вчера някак влязах през задна дясна врата и докато си стигна до ателието се размрази. Мазах с вакса , пръсках силиконови смазки ...и вечерта, айде пак пеш. Единственото ми удовлетворение е, че пали само като "помирише" ключа . Дайте съвет как да прекратя проклетото замръзване на ключалки, езичета и пр.
http://pcman1.snimka.bg/automobiles/sie ... 8.16517649" onclick="window.open(this.href);return false;
Тези двете вършат работата перфектно, вече 3 нощи (от които последната срещу 21ви, когато е било минус 14). Ключалките, самата дръжка(и тя замръзва особено на фокус и с огромно дърпане отлепя) и уплътненията отварят и не лепят като на топло и сухо! Изумен съм, а нещата са от Илиянци няколкото магазина за автоаксесоари. 2лв. за спря за ключалки и дръжки (малкото синьо) и 5лв за силикона за уплътненията. Всичко възможно намазах и е бомба всяка сутрин, дори когато и отвън по ръба на купето и вратата е замръзнала с лед вратата пак се отваря като на сухо - изумително спрямо огромното дърпане на дръжката предната сутрин да отлепи(почти я счуипих-бързах), и след това звука на скъсване на уплътнения - залепнали яко.

vvasilev написа:Колеги, никой не писа за студа от тази сутрин/21.12.2009/. В Търново беше -14. Фиестата запали от третия път ама с кабели и ток от Пасата на един комшия (Господ здраве да му дава). Причината беше, че бях забравил светната плафониерата за вътрешното осветление:(
Инак после си бачкаше като часовник на дизел на Ромпетрол и добавка Кастрол ТДА. :P
Споделете Вие как бяхте и при каква температура съответно _friends_
От второто развъртане запали, НО акумулатора ми е слаб още по топло въртеше бавно. Т.е. коалта е бомба, акумулатора върти и в сутрини като тази, а си нося комплекта с кабели за връзване на 2 батерии.. Просто в момента не ми се дават 150лв за акумулатор, може и да изкара зимата като го гледам - bosh silver на доста време е :) презареждане в нас с зарядно помага ли, колеги, върти и пали, но ако вдъхва малко повече живот? 8)
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 124 госта