Форд КА или Фиеста

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
Dani_Barabani
потребител
потребител
Мнения: 2619
Регистриран: 15 яну 2009, 17:47
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi, 2010 юни
Местоположение: София, ж.к.Хаджи Димитър / ж.к.Бъкстон
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от Dani_Barabani » 07 фев 2010, 15:50

Fiesta forever!
Ка-то е грозна... недоизпипана... седи смешна на пътя. Фиестата има по-елегатна визия
("жените никой нИ мож` ги разбра" /цитат/) ;;):
Безаварийно какво и да си избрала!
Изображение
Изображение Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от HACKO » 07 фев 2010, 16:03

Flea написа:......
Сега да питам нещо друго, ще съм благодарна ако някой сподели опит във връзка с прехвърляне на собственост в КАТ, да се подготвя психически и времево :wink: Колата е със софийска регистрация, трябва само да се смени собственика, но сигурно пак ще трябва да се мине процедурата с техническа изправност...То този въпрос май не е съвсем за тази тема, сега ще пусна друга :)
Фиеста, Ка все тая, само дето Ка е по-красива, безаварийно каране.
Прехвърлянето в твоята ситуация е само по документи, даже може и да не ходиш с колата, никой няма да я търси.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
foxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 25 юни 2008, 21:17
Модел на автомобила: Ford Ka'97, ENDURA EFI 1.3i
Местоположение: София, Дружба 2
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от foxy » 09 фев 2010, 19:59

Conan_1 написа:http://www.clubford.org/portal/content/view/211/95/" onclick="window.open(this.href);return false;
Точно пък в тази статия се срещат такива глупости, че повече няма накъде! Добре, че не съм я чела когато купувах колата...ужас...

Ка-то е нисък клас кола, за малък бюджет и за градско каране (идеална за първа кола на някоя сладка девойка) - лесно маневрира, лесно се паркира, бута се тук-там из задръстванията, където Мондео примерно не може да влезе...Визията е доста противоречива, но много по-новаторска от тази на всички фиести от онези години и повечето хора я намират за симпатична, особено жените. Частите не са трудни за намиране - който не му се занимава, все така казва.... "ейййййййййй, няма части!" - магазини и морги - бол!

Няма лоши коли - има лоши собственици! Това, че на някой му се е разхлопало нещо, означава, че не го е оправил когато е трябвало, а не, че колата била лоша....Айде със здраве! _friends_
Компютърна поддръжка, VOIP и сервиз за компютри и друга техника

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от paci » 09 фев 2010, 20:07

foxy написа: ...
аПсолютно права си :)
Като знам, че все някък си се справяше в купето на Ескорт този мотор се чудих как ли ще е когато е леко обновен и в купето на КА
Па ареса ми да ви кажа :)
Изненадващо добре се дъжеше, освен шума в купето при такова напъване на мотора.
С моята си е приключение на дълъг път, а с КА не ми се мисли.
Визията на мен не ми харесва.

Нека носи само радости на собственичката.
Фокси каза за добрия автомобил и лошия собственик.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от Alexi » 09 фев 2010, 21:43

bateto_toshko написа:
Flea написа:Аз вече казах, съображенията ми са типично женски, колата ми харесва като визия, по същия показател би и фиестата. От технически работи не разбирам, но честно казано си мисля че при покупка на кола на старо си е голяма доза късмет, дано имам такъв :) А иначе, колата е тази от аватара ми, и цветът е този, аз лично червени коли не харесвам (изненадах те, нали :P ).
P.S. Тази неделя няма да мога да дойда, но следващата...
Най -хубавото нещо е , че няма как да скъсаш ангренажен ремък ,защото няма такъв.С верига е , а тя вероятно ще надживее повечето останали компоненти от автомобила :wink: Освен това купето е лекичко , което предполага нисък разход на гориво в града
единствено дизеловия двг предполага нисък разход в града .. 1.3 бензин си гори 10-12 градско ,че и не върви ,и то зверски не върви ...

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от petkoff_pl » 09 фев 2010, 21:47

Alexi написа: .. 1.3 бензин си гори 10-12 градско ,че и не върви ,и то зверски не върви ...
За невървежа може много да се поспори.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от madboy » 09 фев 2010, 21:49

petkoff_pl написа:За невървежа може много да се поспори.
Той не е карал твоята, затова така говори.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от paci » 09 фев 2010, 21:49

Alexi написа:единствено дизеловия двг предполага нисък разход в града .. 1.3 бензин си гори 10-12 градско ,че и не върви ,и то зверски не върви ...
глЮпости :)
Зависи си от това кой кара.
Мойта върви, но гори.
Като си кротък и то прекалено кротък тогава дава икономия.
При едно средно стегнато шофиране никак не е икономична.
Хареса си ми динамиката на КАто, но требе и да се кара :)
Сигурен съм, че знаеш как :wink:

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от Alexi » 09 фев 2010, 22:22

ако си прочетете постовете ще осъзнаете че всъщност съм прав - малкото бензинче или трябва да го галиш при което не върви( и пак не гори много малко ,под 10 в града много зор) или ако го караш нормално гори зверски ,особено извънградско - клио 1.2 с нормалната скорост от 120 гори 7 ,то шестцилиндровото ми БМВ гореше толкова със 120 ,само че не ги усещаше ...

Потребителски аватар
gazetto
потребител
потребител
Мнения: 700
Регистриран: 20 фев 2008, 19:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1997 TDI Endura de 90hp
ЕН7077АН......и разни временни бегачки :)
Местоположение: с.Опанец - Плевен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от gazetto » 09 фев 2010, 22:30

Alexi написа:ако си прочетете постовете ще осъзнаете че всъщност съм прав - малкото бензинче или трябва да го галиш при което не върви( и пак не гори много малко ,под 10 в града много зор) или ако го караш нормално гори зверски ,особено извънградско - клио 1.2 с нормалната скорост от 120 гори 7 ,то шестцилиндровото ми БМВ гореше толкова със 120 ,само че не ги усещаше ...
Аз тук съм 100% съгласен с теб....Лятото пътувахме 2 коли за морето.Аз с дизеловото мондео и един приятел с такова Рено Клио 1.2бензин.Аз за 1000км изгорих 60л нафта той 80л бензин.Тва при скорости между 120 и 160.
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от HACKO » 10 фев 2010, 12:27

А пък аз казвал ли съм ви, че Фиестата на жената гори 7 в града при положение, че аз съм я карал. Орион 1.6D ми даде 8, при положение че собственика и каза, че му гори 6-6.5, същата кола по същото време на преход Х-во-Варна-Х-во, ми даде разход 5.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1326
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от vargala81 » 10 фев 2010, 13:27

Колкото и да спорим КА-то пак ще е по-икономична от която и да е Фиеста от същите години :lol: А на извън градско ако се кара със до 90км и се сравни със БМВ с какъвто и да е двигател КА-то ще даде разход по-малък с повече от литър от БМВ-то :lol: а ако го пришпорим с над 130-140 може да даде разход колкото един Мустанг :lol:все пак това си е градска кола!не е мислена за дълги патувания.

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от cossy » 10 фев 2010, 17:10

gazetto написа:
Alexi написа:ако си прочетете постовете ще осъзнаете че всъщност съм прав - малкото бензинче или трябва да го галиш при което не върви( и пак не гори много малко ,под 10 в града много зор) или ако го караш нормално гори зверски ,особено извънградско - клио 1.2 с нормалната скорост от 120 гори 7 ,то шестцилиндровото ми БМВ гореше толкова със 120 ,само че не ги усещаше ...
Аз тук съм 100% съгласен с теб....Лятото пътувахме 2 коли за морето.Аз с дизеловото мондео и един приятел с такова Рено Клио 1.2бензин.Аз за 1000км изгорих 60л нафта той 80л бензин.Тва при скорости между 120 и 160.
Карай го това Клио с 90-100 и после ще си говорим колко харчело...
Изображение

Потребителски аватар
gazetto
потребител
потребител
Мнения: 700
Регистриран: 20 фев 2008, 19:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1997 TDI Endura de 90hp
ЕН7077АН......и разни временни бегачки :)
Местоположение: с.Опанец - Плевен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от gazetto » 10 фев 2010, 18:08

[quote="cossy]
Карай го това Клио с 90-100 и после ще си говорим колко харчело...[/quote]

Ми тогава мондеото дава 5,1.Клиото едва ли ще е по-малко.Вие ще ги изкарате че се движат на пари само.От 5 има и една фиеста в къщи.Засега немога да кажа колко гори,защото имаше малък проблем,но едва ли ще е под 7-8/100 в тва време.
Изображение

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от bateto_toshko » 10 фев 2010, 20:56

абе новия Форд Ка с дизеловия мотор си е оферта от всякъде.3,7 л/100 км извън и 5 на 100 в града.
Иначе форд Ка е винаги по лек с около 80-100 кг от фиеста със същия двигател , няма как да не гори по малко от нея при равни други условия.
Моята фиеста 10л/100 км си ги лапа в града , през 500 метра светофар или кръгово.Извън града на половина 5,5 л/100км , на магистрала около 6,5л/100км
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Вейдър
потребител
потребител
Мнения: 642
Регистриран: 05 ное 2008, 21:39
Модел на автомобила: бивш FORD Orion 1.6 CVH-EFI, NISSAN Almera 2.2DI N16
Местоположение: Велинград
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от Вейдър » 10 фев 2010, 22:38

:) Ако някой ден жена ми вземе книжка с удоволствие ще купим една Фиеста за нея. Много готина кола. И аз бих си я карал с кеф из града. А за себе си бих избрал Ескорт комби :) , с колкото се може повечко кончета под капака.
Изображение . May the FORD be with you !
PANZERLIED https://www.youtube.com/watch?v=SndPb5XohYM

aliosman
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 16 ное 2008, 12:17
Модел на автомобила: Ford KA `97, 1.3 endura
Местоположение: Кубрат
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от aliosman » 16 фев 2010, 12:07

Поздравявам те за избора. Аз като гледах колите ми предложиха Форд КА и реакцията ми в първия момент беше "да бе това смешното само за подарък го взимам". Колата е патешко жълто и честно казано много й ходи. От един месец съм с нея и със всеки ден все повече се влюбвам в нея. Май взех да се вманиачавам, този месец цялата ми заплата остана по колата и с нетърпение чакам следващата заплата, за да мога да я стегна напълно и да няма никакви забележки. Единственото, което ме притеснява е ръждата, с нея не знам дали ще успея да се преборя.

aliosman
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 16 ное 2008, 12:17
Модел на автомобила: Ford KA `97, 1.3 endura
Местоположение: Кубрат
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от aliosman » 16 фев 2010, 14:18

А това за частите не смятам, че е вярно. Аз се блъснах качествено, предната броня трябваше да я прибера в купето, за да продължа, кофтито беше, че трудно се побра бронята в купето, но хубавото беше, че само леко се беше пуснала, което даже не се забелязва. На сутринта пак си закачих бронята и си продължих. Ако пък се наложи да се сменя бронята се дели на части е едната е 60лв. - нова. Баща ми има форд мондео и ако бях с нея кола ще трябваше в торбичка да му прибера бронята и неговата нова струва към 200лв и с боядисването отива към 250лв, а при нас няма боя по броните. Извода ми е че моето фордче е много по икономично, евтино и трудно се троши.

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1326
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от vargala81 » 16 фев 2010, 15:13

На последък все повече мъже забелязвам с Форд КА :D: кво да се прави ? криза ,търсят малки икономични коли.Това си личи и по продажбите на новото КА .... Януари месец са продадени 8500 броя 57% повече от месец януари 2009г. :lol: Едно момче в Асеновград кара една такава само ,че чисто черна ,много ме кефи! Изображение

Потребителски аватар
Flea
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 06 фев 2010, 21:49
Модел на автомобила: Форд Ка, 1.3, 60к.с., EFI Endura-E, роден май 1997г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд КА или Фиеста

Мнение от Flea » 16 фев 2010, 20:23

Здравейте, не отговарям, но чета всичко :) Аз засега съм доволна много от бълхКата (така я кръстихме :) ) - кара се лесно, малка е. За невървежа, зависи от критериите, както вече казах не разбирам много, но ускорява доста бързо и със сигурност може да се кара поне със 100, засега само на толкова съм я пробвала. Е, в интерес на истината скоростта се усеща повечко отколкото с голяма кола, но... А и аз не съм търсила бърза кола, все пак съм нов шофьор, на мен 100 си ми стига даже и за магистрала :) Разхода й е горе-долу колкото го дават в характеристиките за модела - 8-9/100, да отбележим все пак, че това не е градско, а софийско :P Това според мен си е съвсем нормален разход, чувала съм доста по-фрапиращи цифри от познати. За извънградското още не мога да кажа, като я пробвам ще кажа и това.
aliosman, за щастие колата не е показала някакви проблеми (при покупка на старо никога не се знае), но все пак минахме през стандартното-смяна на масло, филтри, биалетки, поне за тях мога да кажа, че не са по-скъпи от тези за другите коли. Това за ръждата явно си е стандартен проблем на Ка-то, от много места го чувам, на моята поне видимо няма, но има време, и това ще стане :wink: Кажи дали си решил проблема и как. А за Мондео-то знам, приятеля ми има Мондео и съм чувала за този проблем с броните. А и нашето гардже си е най-хубаво :P
Не викай, че карам бавно, така или иначе съм пред теб...!

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта