Втори протест против високите цени на горивата

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от urgan » 30 мар 2011, 12:27

Срещу нищо не ритам, прочете ли някъде да съм казал/писал нещо подобно което ПцМан беше написал?
"Трябва си бройка, не да ми седите у вас, да гледате сеира и после да напишете слаба работа, нищо не вършите и т.н."
Айде кажи ми къде съм писал че е било слаба работа и че нищо не вършите? Не почвай някъв безмислен спор.
Изображение

Потребителски аватар
hitrata_lisi4ka
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 11 яну 2008, 16:25
Модел на автомобила: Малък черен звяр 206 1.4 HDI '05та, бърз като вятъра и зъл като пинчер!
Местоположение: в буркан пълен с любов
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от hitrata_lisi4ka » 30 мар 2011, 12:47

Мили момчета...аре малко по-спокойно!!!!! Изображение

По темата...последното предложение за следващ протест е да е без коли и да е на едно място.
They're Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius
The other's insane.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от aspasia » 30 мар 2011, 12:50

Pyrhel написа:Нито е нация от роби, нито от мазохисти, но има прекалено много мухльовци и охлюви.
Имам "приятел", който е точен пример. Реши да си купува нова кола, но имаше 1/2 от парите. Колата беше 30 и няколко хиляди, а непрекъснато мрънка как няма пари. Дадох му половината от парите да си вземе колата, взе я, върна ми парите и след 2 дена ми каза нещо от сорта на "виж колко съм велик, ти никога няма да можеш да си вземеш такава кола" :lol:
Аз: ок, след 2 седмици да не ми пискаш, че нямаш пари за гуми.
Не минаха 2 седмици, звъни ми по телефона виновно: ми то таковааа, бе имаш ли пари, че трябва да платя еди какво си...

Както казах - мухльовци и охлюви.

@Илиян: кой говори дали си дошъл или не. Идеята е, че риташ срещу нещо, на което дори не си присъствал... :shock:
Прав си само мрънкат повечето чакат всичко наготово да им свършиш работата А може би на някои генетично им е заложено цял живот да са послушници. Имам чувството че съм заобиколен от дебили и сто лева да направят литъра пак ще си седят и ще мрънкат!

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от aspasia » 30 мар 2011, 12:55

hitrata_lisi4ka написа:Мили момчета...аре малко по-спокойно!!!!! Изображение

По темата...последното предложение за следващ протест е да е без коли и да е на едно място.
То може и да е на различни места както беше първоначалния замисъл на протеста пак щеше да е мирен. Стига да не отпушваме пътя както стана на 27/03/2011 само дето не почерпихме полицията със пита и мед и да им дадем някой лев за джобни!

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от nikolovvd » 30 мар 2011, 14:11

Когато човек протестира, а той има право на това, трабва да има някаква разумна цел. В случая може да се каже, че парата отива в свирката, а не в колелата.
Да протестираш срещу цените на някоя си частна фирма е все едно да протестираш против Слънцето.
Когато хората излязоха на протест през 1997 година наистина знаеха за какво протестират и естествено протестите имаха успех.
Сега се протестира с блокиране на улици и булеварди! Ами ако трябва да премине линейке или пожарна какво правите - ограничавате правото на живот на някой или не е вярно? Но за тези неща се мисли, когато вече е късно.
Някой се е замислил за камионите на транспортните фирми, но транспортните фирми отдавна си коригираха цените и помнете ми думата, че няма да ги свалят, дори нафтата да стане 1.50 лв. Този филм сме го гледали и затова ви казват, че протестът е безсмислен и освен задръствания и проблеми на околните нищо друго не постигна. Този който иска да ме репликира да си спомни, че "замръзяването" на цените доведе до повишаване на цените, въпреки че цените на нефта вървят надолу. Който иска нека протестира, но мирно и културно, а не с въртене на гуми, преграждане на пътни артерии и седене по асфарта. Протестирайте против замръзените заплати или искайте замръзяване на цените.
Освен това в другите държави протестират по всяко време, а ние протестираме само в Неделя. Другите протестират дни и седмици, а ние само в Неделя.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от Pyrhel » 30 мар 2011, 14:16

Повечето не са земеделци, че да излизат от работа когато си поискат, това е и причината за неделя. Протестира се по пътищата, защото полицията не допуска автомобили около народното събрание. За линейките - минаха няколко и те се пропускат веднага и без излишен шум, така че - не лишаваме никого от правото му да мърда.
Следващите протести са замислени точно така - без автомобили, в делнични дни. Когато си пеша няма как да те спрат.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от HACKO » 30 мар 2011, 16:03

Pyrhel написа:Повечето не са земеделци, че да излизат от работа когато си поискат, .....
Земеделците могат да си позволят да излязат от работа САМО през Зимата, а пък животновъдите НИКОГА. Сравнението ти е неуместно, земеделския труд е тежък и неблагодарен, всички ние, които не ни стиска да се занимаваме със земеделие, трябва да уважаваме тези хора.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

alexanderbozhinov87
потребител
потребител
Мнения: 79
Регистриран: 04 сеп 2009, 21:44
Модел на автомобила: Ford Focus 00 , 1.8TDDI
Местоположение: Yambol,Sofia-Младост 3
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от alexanderbozhinov87 » 30 мар 2011, 16:14

Аз съм за протест,защото нещичко трябва да се промени.И мисля,че по принцип ние (българите) много обичаме да се оплакваме,дори и положението ни в дадени моменти да не е чак толкова зле.Забавно става в момента,когато трябва нещо да се направи,защото тогава всеки седи и чака някой друг да му свърши работата.Това не е само за протестите,а за всичко,което ни заобикаля.А протеста на 27.3 бе повече от мирен.Смея да кажа ,че всички се гледаха с усмивки,нямаше злобни коментари,обсъждане и т.н .Мен ме радва,че поне за нещо можем да сме единни.Защото нали знаете ,че именно ние постоянно гледаме в чуждата купичка.Този път мисля ,че го нямаше.И наистина имаше лелки и чичковци,които ни псуваха(те бяха пеша или чакаха градския,не знам).Но явно на тях им харесва да се бият за промоция на банани,домати,кисело мляко и прочее.На тях пенсиите им са достатъчни,на тях лекарствата са им безплатни.Аз мисля,че тях точно лекарствата ги сабарят,защото като станат на възраст и все нещо ги хваща.Говоря от моя гледна точка,защото баба ми доплаща по 150лв всеки месец за лекарства,а касата и поема 100лв.Да не се откланям от темата и да говорим за пенсионерите,защото те са друга работа.Смешно ми става ,когато мой колега ми казва : Ами слез от колата бе , аз кола не карам.И следващият ден идва и ми казва:Абе човек,билетът до Пловдив станал 15лв.А иначе е много силен в петък като " Избухне " в дискотеката и като си мисли ,че е ЕДИНСТВЕНИЯТ , а след това си брои стотинките за сметката и гледа бележката с опулени очи 1 час.
Изображение

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от Pyrhel » 30 мар 2011, 16:15

Ще се наложи да влизаме в спор, явно _friends_
Кои земеделци протестират - тия, които могат да си купят трактори, да плащат на работници и т.н. Обикновено цялото семейство на патрона има представа от работата. През работната част от годината не е проблем да остави за 2 дена на жена си да контролира работниците, които му копаят краставиците, например.

Е примерно на излизане от Хасково към и под птицекомбината, преди Манастир, после след ловната чешма - тия дето копат краставиците/чушките/патладжана/тютюна няма да излязат на протест. Най-много да тръгнат онези, които са ги наели.

Това имах предвид "земеделци" - че нямат чиновническо работно време и могат да оставят в ненатоварените дни доверен човек да дебне за свършената работа.

alexanderbozhinov87
потребител
потребител
Мнения: 79
Регистриран: 04 сеп 2009, 21:44
Модел на автомобила: Ford Focus 00 , 1.8TDDI
Местоположение: Yambol,Sofia-Младост 3
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от alexanderbozhinov87 » 30 мар 2011, 16:18

Правителството да им направи дизела на земедлците 1.80 -2 ,както е в Гърция(червено или синьо беше не помня) , а да видите как ще забравя и Лукойл и ОМВ :)
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10849
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от ЯЛТА » 30 мар 2011, 16:19

Доходите, доходитееееееееееееее, те са в основата на всичко, що не вземат един път за винаги да се определят минимални ставки за-час труд, естественно и да се актуализират, и по лека лека да се догонят европейските ставки !
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от PcMan » 30 мар 2011, 16:23

urgan написа:Сега си отворете дневниците и ми пишете черна точка че не съм отишъл на протеста *banned*
Може би не говорим на един език, извинявай ако те засягам с мненията си, за да са мнения е логично да са различни малко или много. Но все пак това е форум - купчина думи, на които лесно хора могат да си изпуснат нервите излишно.
Последна промяна от PcMan на 30 мар 2011, 23:57, променено общо 19 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

alexanderbozhinov87
потребител
потребител
Мнения: 79
Регистриран: 04 сеп 2009, 21:44
Модел на автомобила: Ford Focus 00 , 1.8TDDI
Местоположение: Yambol,Sofia-Младост 3
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от alexanderbozhinov87 » 30 мар 2011, 16:25

ЯЛТА написа:Доходите, доходитееееееееееееее, те са в основата на всичко, що не вземат един път за винаги да се определят минимални ставки за-час труд, естественно и да се актуализират, и по лека лека да се догонят европейските ставки !
Не виждам как доходите скоро ще се повишат.Те не могат да вдигнат МРЗ с 20 лв става вече сумати време,а как ще настигнем европейските - никой не знае.Дефицита е голям,БВП - трагичен, Икономиката ни е в колапс.
Изображение

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от aspasia » 30 мар 2011, 16:42

alexanderbozhinov87 написа:
ЯЛТА написа:Доходите, доходитееееееееееееее, те са в основата на всичко, що не вземат един път за винаги да се определят минимални ставки за-час труд, естественно и да се актуализират, и по лека лека да се догонят европейските ставки !
Не виждам как доходите скоро ще се повишат.Те не могат да вдигнат МРЗ с 20 лв става вече сумати време,а как ще настигнем европейските - никой не знае.Дефицита е голям,БВП - трагичен, Икономиката ни е в колапс.
Е как ще се вдигнат като всеки се свира във вкъщи а не протестира а после му били високи данъците и храната докато хората масово да започнат да протестират нищо няма да се промени. По вероятно на Марс да има живот отколкото да се вдигне МРЗ ако не осъзнаят че масовия протест му е майката На депутатите им все едно возят се на държавна издръжка заплата 2000 лева+пари за бензин и представителни за дрехи и въобще не му дреме за обикновения човек Просто със масови протести трябва да им покажем че не сме съгласни иначе като гледам скоро ще се числим за страна от третия свят както е тръгнало!!

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от urgan » 30 мар 2011, 16:54

ЯЛТА написа:Доходите, доходитееееееееееееее, те са в основата на всичко, що не вземат един път за винаги да се определят минимални ставки за-час труд, естественно и да се актуализират, и по лека лека да се догонят европейските ставки !
Е те това е истината, тук е основния проблем не цената на горивата, не цената на олиото или захарта щото и те са скъпи. За това трябва да се протестира. Писимане неможеш да се изказваш така общо за всички и щом не са дошли на протеста значи си седят вкъщи и си клатят ****** и гледат сеир. Дразня се на тъпата ти логика, а не на това че някой е ходил да протестира. Разбира се трябва да се протестира и да си отстояваш правата но и разбира се това да става разумно както николоввд беше писал. Протеста трябва да има определена цел, а не просто протестиране колкото за идеята. Хората си казаха акциза няма да го смъкнем и питам аз как ще поевтинеят горивата след протеста в такъв случай? Или ЛукОил ще ни съжали и ще смъкне цената с 20-30 стотинки :D:
Единствения начин цената на горивата да не е проблем за българина е корекция на доходите, едва ли бензина ще стане пак 1.60 - 1.80 лв
Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от PcMan » 30 мар 2011, 17:13

Всеки си има логика, може и тъпа да е моята, за теб. Като говоря общо много добре всеки ме разбира кои хора общо визирам, а именно хората които хем имат възможност, време и т.н, хем всеки ден се оплакват, хем чакат да видят как е минал сеира по телевизията. И повтарям не са длъжни на мен или никого, но защо да не излязат някои от тях, всеки има право да протестира, най-малкото за тъпите Лукойл. Не съм глупав разбирам, че някои хора нямат възможност, време и т.н., но сме 7.5 милиона държава, а бяхме няколко хиляди хайде 10 000 от всичките градове, поради това говоря общо. Но както и да е, да оставим това настрана.
Последна промяна от PcMan на 30 мар 2011, 23:28, променено общо 7 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от aspasia » 30 мар 2011, 17:15

urgan написа:
ЯЛТА написа:Доходите, доходитееееееееееееее, те са в основата на всичко, що не вземат един път за винаги да се определят минимални ставки за-час труд, естественно и да се актуализират, и по лека лека да се догонят европейските ставки !
Е те това е истината, тук е основния проблем не цената на горивата, не цената на олиото или захарта щото и те са скъпи. За това трябва да се протестира. Писимане неможеш да се изказваш така общо за всички и щом не са дошли на протеста значи си седят вкъщи и си клатят ****** и гледат сеир. Дразня се на тъпата ти логика, а не на това че някой е ходил да протестира. Разбира се трябва да се протестира и да си отстояваш правата но и разбира се това да става разумно както николоввд беше писал. Протеста трябва да има определена цел, а не просто протестиране колкото за идеята. Хората си казаха акциза няма да го смъкнем и питам аз как ще поевтинеят горивата след протеста в такъв случай? Или ЛукОил ще ни съжали и ще смъкне цената с 20-30 стотинки :D:
Единствения начин цената на горивата да не е проблем за българина е корекция на доходите, едва ли бензина ще стане пак 1.60 - 1.80 лв
Цените на всичко отдавна са по високи от всякъде миналия петък бях във Пирот там кило кашкавал е 4 бългаски лева сиренето е два лева а олиото 1.80 е как го правят тези хора може би във България основния компонент които влагат във всеки продукт е злато или платина Там заредих и бензин за 2.02 лева !!

Потребителски аватар
Атанас
потребител
потребител
Мнения: 857
Регистриран: 18 окт 2006, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI в сърцето ми
Mondeo MK3 2.2TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от Атанас » 30 мар 2011, 21:02

PcMan написа:... Не съм глупав ...
*00147* Ако трябва да съм честен... съмнявам се... На моменти се чудя дори какво пушиш и какво пиеш :-8-:

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от PcMan » 30 мар 2011, 22:31

/offtopic
Извадка от форумните правила на Клуб Форд:

-Не отговаряйте на лични нападки
-Знайте за какво говорите и бъдете смислени;
-Пускайте съобщенията там където им е мястото.
-Уважавайте другите участници, за да Ви уважават и те.
-Ако не сте съгласни с това, което се развива като дейност на дадено място, оттеглете се, вместо да изразявате шумно неодобрението си;
-Никога не забравяйте, че отсреща комуникирате с човек, когото можете да нараните емоционално

Изненадващо за мен нямаше никъде написано в прав текст, че не се допускат лични обиди и нападки към съфорумците, тъй като форума е културно място.
/offtopic
Последна промяна от PcMan на 31 мар 2011, 00:42, променено общо 6 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10849
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Втори протест против високите цени на горивата

Мнение от ЯЛТА » 30 мар 2011, 22:48

Ники, предупреждавах те .
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Заключена

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта