Състезания

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
hitrata_lisi4ka
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 11 яну 2008, 16:25
Модел на автомобила: Малък черен звяр 206 1.4 HDI '05та, бърз като вятъра и зъл като пинчер!
Местоположение: в буркан пълен с любов
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от hitrata_lisi4ka » 12 сеп 2011, 17:03

Не исках да приказвам, но това Пежо 908, което си показал е с обем на двигателя 5 литра. Колата, която аз съм показала е в клас модифицирани автомобили от 1.6 до 2 литра обем на двигателя. А както на всички ни е известно в автомобилните спортове всички състезателни коли/мотори се разделят на различни класове.
Отностно публиката на това мероприятие, което е организирано от Дрифт Клуб България..ми всеки може да отиде ;) И всички видяхме какво може това момче и другите участници на пистата.
They're Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius
The other's insane.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от HACKO » 12 сеп 2011, 21:54

niki_nikolaev написа: А ти защо не се пуснеш :twisted: ?За да се пусне човек трябва подготовка с над 10 000 лв.
Защото аз като съм си купувал автомобил, критерия ми е бил да имам надеждно средство за придвижване на мене и семейството ми. Същото трябва да е с възможно най-ниски експлоатационни разходи и широко приложение, затова е комби.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от la4o » 13 сеп 2011, 12:10

hitrata_lisi4ka написа: Мдааа, тая кола изобщо не е бегачка, ...мдааа тая кола изобщо не събра очите на всички на последното и предпоследното състезание...жалко, че не е със задно, тогава щеше да е истинска състезателна кола...
Оля, придобила си начини на изказване, писане и поставяне на пунктуация :) Пази твоя си стил ;)

Относно вечният спор - защо не разберете, че има различни типове хора. Едни си купуват колите за да си возят семействата, а други за да ги карат до скъсване и да се кефят :) Колкото и да спорите няма да постигнете съгласие, различни са ви вижданията и приоритетите :) то за конкретен човек не са константни и се променят, пък какво остава за хора от различни населени места, възрасти, социални сфери и т.н Аз определено се кефя и на двата типа и не разбирам защо се търси конфронтация, забелязват се няколко типа противопоставяне... този в тази тема, нови/стари коли, лизинг/кеш, скъпи/евтини, тунинг/оригинални... много тъпо ми се струва :) всеки от тях си има собствените предимства и недостатъци ;)

Ама да ви кажа в спора се ражда истината, така че - продължавайте ;)

Потребителски аватар
hitrata_lisi4ka
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 11 яну 2008, 16:25
Модел на автомобила: Малък черен звяр 206 1.4 HDI '05та, бърз като вятъра и зъл като пинчер!
Местоположение: в буркан пълен с любов
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от hitrata_lisi4ka » 13 сеп 2011, 12:28

Лъч, съгласна съм, че всеки си има вижданията, но изказвания от рода на това, че кола с предно предаване не става за такива неща са налудничави. Не е редно да се поставят всички неща под общ знаменател :)
Нали така :)
They're Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius
The other's insane.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от la4o » 13 сеп 2011, 13:12

склонен съм да се съглася с теб, но признай, че и в това има голяма доза истина и че предното предаване в състезанията е по-скоро изключение ;)

Потребителски аватар
hitrata_lisi4ka
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 11 яну 2008, 16:25
Модел на автомобила: Малък черен звяр 206 1.4 HDI '05та, бърз като вятъра и зъл като пинчер!
Местоположение: в буркан пълен с любов
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от hitrata_lisi4ka » 13 сеп 2011, 14:37

Обикновено малолитражните автомобили са с предно предаване, така че да така е.
They're Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius
The other's insane.

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от cossy » 13 сеп 2011, 14:39

la4o написа:склонен съм да се съглася с теб, но признай, че и в това има голяма доза истина и че предното предаване в състезанията е по-скоро изключение ;)
e, WRC-то на Форд да не е със задно? :Р
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10853
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от ЯЛТА » 13 сеп 2011, 16:00

cossy написа: e, WRC-то на Форд да не е със задно? :Р
А как иначе ще се правят подобрения по ново-конструираните автомобили, ако няма WRC , където се правят анализи върху поведението на отделни детайли, и конфигурации. Един път се печели от WRC, после от създаденото и произведеното въз основа на наблюденията във WRC-автомобили от всички класове,-изчистени от детските им болести.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
hitrata_lisi4ka
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 11 яну 2008, 16:25
Модел на автомобила: Малък черен звяр 206 1.4 HDI '05та, бърз като вятъра и зъл като пинчер!
Местоположение: в буркан пълен с любов
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от hitrata_lisi4ka » 13 сеп 2011, 16:05

WRC нали е 4х4 :)
They're Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius
The other's insane.

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от DigiPro » 13 сеп 2011, 16:25

hitrata_lisi4ka написа:WRC нали е 4х4 :)
Е точно там е истината, защото и предното и задното си имат недостатъци.

Потребителски аватар
Danchev
потребител
потребител
Мнения: 647
Регистриран: 09 фев 2008, 02:47
Модел на автомобила: 89' B-road sleeper
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от Danchev » 13 сеп 2011, 18:32

ЯЛТА написа:А как иначе ще се правят подобрения по ново-конструираните автомобили, ако няма WRC , където се правят анализи върху поведението на отделни детайли, и конфигурации. Един път се печели от WRC, после от създаденото и произведеното въз основа на наблюденията във WRC-автомобили от всички класове,-изчистени от детските им болести.
Би ли ми обяснил какви по-точно подобрения и изчиствания се правят на база на WRC-тата. Ония чудовища са си съвсем отделен сегмент и много отдавна нямат нищо общо със серийните автомобили, освен корубата, която също е модифицирана до неузнаваемост. Отдавна минаха времената на група А и донякъде Б, където частите на състезателните автомобили в по-голямата си част бяха модифицирани серийни такива. Днес всичко се прави от нулата .... това важи в пълна сила именно за Форд, защото просто няма сериен автомобил на базата, на който да се стъпи :)
А като е станало въпрос за предното предаване .... ами има си клас Super 1600 и винаги ще го има :) Ако погледнем една Англия (давам пример с нея защото там Форд е религия) ами около 60% процента от колите, които се карат по оупън дейове и аматьорските шампионати по тайм атак са на предно ... и тук вече не става въпрос само за Форд. Просто предното предаване днес представлява една значителна част от автомобилното производсво.
Рекорда на Дракона в тайм атак шампионата се държи от кола на предно, при смазващата конкуренция от баварци, мицута и субара .... примера не е коректен, просто отбелязвам.

Конкретно за драга, ако погледнете списъците ще видите, че има представител на марката :) Да не говорим за Сиерата на Цунами, която сложи началото на турбо чудовищата в България и беше първата 10 секундна кола и то на Божура предвид настилката .... още дълги години ще се говори за нея.
Tuned and performed by
Изображение
The people who once spent on the Mk3 have grown up and moved on, there's only a few nutters like us who still work on them

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от pantata » 13 сеп 2011, 19:42

.
Последна промяна от pantata на 10 юли 2013, 19:23, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Artur_111196
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 20 яну 2011, 18:33
Модел на автомобила: scorpio 2.9 BMW M3
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Състезания

Мнение от Artur_111196 » 13 сеп 2011, 20:20

pantata написа:Ники, който е писал по-напред в темата има як ескорт. Доста бяга, ако е този който съм виждал да фучи няколко пъти покрай Равно Поле... плаши ми колежките :mrgreen:
Кажи им че няма вече да минава през Равно поле, сега е ремонтиран пътя през Мусачево и ще го тества в тоя участък до Богоров... :D: :D: :D:

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта