Вие сте печен шофьор ако...

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
Щ-304
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 16 яну 2005, 22:24
Модел на автомобила: SIERRA 1.8, CVH, Ghia
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Вие сте печен шофьор ако...

Мнение от Щ-304 » 23 фев 2005, 12:27

Вие сте печен шофьор ако...

1. Вие не помните кога за последен път сте спирали ПРЕД стоп линията ако първи сте дошли на кръстовището.

2. Вашият личен рекорд на градско каране е 150 км/ч.

3. Ако свети зелено а кръстовището е заето-задължително е да влезете в него. Какво от това че другите няма да могат да минат. Та Вие сте минали на разрешен сигнал на светофара.

4. Мигачът трябва да се включва когато минимум половината кала е вече в другото платно. Ако го включите по-рано, няма да ви пропуснат.

5. Ако автомобилът пред Вас включи мигач, а не е още във вашето платно, вие автоматично подавате газ.

6. Вие не знаете нито един знак който не бива да се нарушава в случай на необходимост или късно нощем.

7. Вие въобще не помните по-вече от 10 знака.

8. Ако приближаващи кръстовище с три платна: за наляво, за направо и за надясно, Вие смело заставате в крайните. Там има по-малко автомобили. И правилно-9 от 10 автомобила ще тръгнат направо а само един ще завие.

9. Стоейки в колона, Вие плътно се приближавате до бронята на предностоящия, така, че между вас да не може да мине пешеходец. И ако този пред вас включи аварийките, половин час псувайки давате заден ход.

10. В задръстване, ако човека пред вас не заеме освободилите се 2 метра пред него-вие светкате с дългите и лягате на клаксона: Ей, виж че има място!

11. Изобщо в задръстване вие включвате на предавка на границата на зацепване, за да не изпуснете момента да се качите върху багажника на предния автомобил.

12. Прочитайки това не си казвате "е да, има такива диви прасета които така шофират"

stangen
потребител
потребител
Мнения: 488
Регистриран: 17 яну 2005, 13:56
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.1Mi 92
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от stangen » 24 фев 2005, 15:43

когато се явявах на изпита за шофьорска книжка .......на дъската имаше голяма табела с надпис ...."Човек се научава да псува истински едва като вземе книжка и се качи да кара" ....................в първият момент си помислих ,че е глупост ама сега знам ,че е чиста истина !

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 06 апр 2005, 18:57

Това е страшно!! Мноого истина има в този текст:)

vallie
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 05 апр 2005, 11:13
Модел на автомобила: ford granada
Местоположение: sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от vallie » 07 апр 2005, 10:43

vsichko tova e taka no ...................moje i da ne e stiga d apolojim malko usilie vsichki nali.........

Ще те помоля да пишеш на кирилица в клуба, ако нямаш използвай кредора, който е под прозореца за събощенията. :wink:
vallie s mnogoto fordove i to vse granada :-)

Потребителски аватар
murselin
потребител
потребител
Мнения: 127
Регистриран: 16 окт 2006, 22:21
Модел на автомобила: Форд Мондео Джия /98/ 2.0I 130k.s.
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от murselin » 03 дек 2006, 17:43

че има истина има ма тия дет ги спазват тез правила са повече недоопечени :P според мен.
добрите момчета отиват в рая ! лошите където си поискат :)

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от la4o » 03 дек 2006, 17:48

Колега... последното мнение в тази тема е от април 2005 година!!!!

Мисля, че тема на толкова много време може да се вдигне за нещо наистина МНОГО същественно...

нака модераторите да преценят... но ако аз бях модератор *0032*

Потребителски аватар
licho
потребител
потребител
Мнения: 505
Регистриран: 17 юли 2005, 13:19
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi, 1992, Черна лимунзина с три врати
Фиат Браво 1.2 1999, Черна лимунзина с три врати
Status: Извън линия

Мнение от licho » 03 дек 2006, 18:00

la4o написа:Колега... последното мнение в тази тема е от април 2005 година!!!!

Мисля, че тема на толкова много време може да се вдигне за нещо наистина МНОГО същественно...

нака модераторите да преценят... но ако аз бях модератор *0032*
защо това описва реалната обстановка по пътищата в софия.
затова като капне дъжд, падне мъгла или нещо друго се случи на пътя почват да се увеличават ударените коли.
не се спазват правила и всеки си прави кой каквото иска.

последното нещо коети ну се скъчи, ми се случи беше в петък на кръстовището на черни връх сребърна и не знам още коя е другата улица, огромно задръстване, светофар не се гледа всеки се бута и гледа как да се измъкне. не може така след като е пълно с коли защо влизат другите в кръстовището и по този начин запушват след 1 минута другите на които им е светнало зелено.

всяка вечер се прибирам в младост и пред макдоналдс на завоя за наляво посока младост 3 всеки път, като има една две коли наредени да чакат да светне зелено, се появяват един, двама или повече умници които минават пред огромната колона от две коли и застват насредата на кръстовището?!?!?! толкова ли е сложно да завиеш като трета кола или трябва да си първа!!!! това е печен шофьор все пак, останалите балъци като мен и другите си чакаме да светне зелено и да ни дойде реда
:) Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него!

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от la4o » 03 дек 2006, 22:12

licho, нямам нищо против да разискваме пътната обстановка, но айде сега се хвани и прегледай последните няколко мнения на мурселин... особено това http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=75

вдига тема на година и половина само за да се изплези?!?

Това ме накара да направя забележката тук, и след това и на лична бележка. Не уважавам хората които си чешат езиците или още повече тези които трупат постове за бройка!

А иначе през въпросните кръстовища минавам и аз всеки ден по 2 пъти... съгласен, че има много идиоти... аз просто псувам и не им давам път...

П.С Оказа се че Иди0т е забранена дума... е съжалявам ама синонимите за които се сещам за много по вулгарни :)

Потребителски аватар
licho
потребител
потребител
Мнения: 505
Регистриран: 17 юли 2005, 13:19
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi, 1992, Черна лимунзина с три врати
Фиат Браво 1.2 1999, Черна лимунзина с три врати
Status: Извън линия

Мнение от licho » 04 дек 2006, 14:58

да за плезенето съм съгласен.

но си е и актуално -> виж "егати държават сме"
и там един печен шофьор се е изявил. и то доста печен щом намира 20 свидетеля
:) Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него!

vallie
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 05 апр 2005, 11:13
Модел на автомобила: ford granada
Местоположение: sofia
Контакти:
Status: Извън линия

трагедията по пътищата

Мнение от vallie » 16 дек 2006, 11:42

ще става все по зле и по зле и никога няма да има толерантност и ред в бг
vallie s mnogoto fordove i to vse granada :-)

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 16 дек 2006, 13:52

Не съм съгласен, особено като сложат още камери на светофарите. Колкото до толерантността... има я и е много приятно :)))
Изображение

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 17 дек 2006, 01:06

Това с нервността по време на шофиране /или кисненето по задръстванията/ се дължи на бедността ни : караме стари коли , в които не на всички е удобно, на много тракът и вибрират пластмасите, лятото мор - зимата студ; резервоара обикновенно полупразен и неща все в този аспект - така лесно човек си изпуска нервите /много е ужасно когато попаднеш в задръстване, а горивото е почти привършело - само като си помишлиш, че в центъра бензиностанциите са кът и другите участници в движението вместо да ти помогнат ще те разкъсат - как да не полудееш/ и прави неща, които обикновенно не са в стила му.

Докато баровците /не говоря за тъпите пишлемета, които много често се правят на мъже с колата на шефа/ си карат спокойно: вътре климатика работи отлично и в купето мирише приятно; шумоизолациията е отлична и е меко казано отделен от външния свят; резервоара му е поне на половина пълен - слуша си на отличната стереоуредба и си свирка!

vallie
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 05 апр 2005, 11:13
Модел на автомобила: ford granada
Местоположение: sofia
Контакти:
Status: Извън линия

чаинс е адски прав

Мнение от vallie » 09 фев 2007, 15:22

прав си колега .......... ама е тъжно
vallie s mnogoto fordove i to vse granada :-)

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта