Моят FORD FOCUS C MAX'04- ramedy2001

Снимки и обща информация на Вашите коли
ramedy2001
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 27 юни 2016, 11:41
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Моят FORD FOCUS C MAX'04- ramedy2001

Мнение от ramedy2001 » 27 юни 2016, 12:05

Изображениеimage post Здравейте! Ето,че и аз си купих нова за мен кола (focus c-max 2004 1,8 benzin,125") и толкова много и съм доволен поне за сега откривам малки забележки откъм купето . Имаше малки неизправности по ходовата част ,но вече са коригирани. въпросът ми е мога ли зимата да карам с гуми с размер 205/60/16 и ще ми вдигне ли много разходът на гориво . Харесал съм си тези: http://www.1010tires.com/Tires/Reviews/ ... o+Serie+II

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Моят FORD FOCUS C MAX'04- ramedy2001

Мнение от koinov_bg » 27 юни 2016, 20:18

Добре дошъл в клуба и честито за новата придобивка.
Да може да караш с тези гуми като размер,но така като гледам тези в сайта са зимни а сега е 36 градуса!?
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Моят FORD FOCUS C MAX'04- ramedy2001

Мнение от paci » 28 юни 2016, 00:48

Честита да ти е и много безаварийни км да минеш :D:

III. Специални правила за ползване на раздел "Моята кола" във форумa на "Клуб Форд България"
В темите се публикуват и коментират снимки, обща информация и кратка история (по желание) на Вашата кола, ъпгрейди, процеси на доработка, актуално състояние на автомобила и др. подобни.
За проблеми по автомобила, се пише в останалите съответни раздели на форума.

ramedy2001
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 27 юни 2016, 11:41
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Моят FORD FOCUS C MAX'04- ramedy2001

Мнение от ramedy2001 » 28 юни 2016, 07:29

Добро утро! Благодаря ви за отговорите,и искам само да вметна ,че аз сега имам 4 летни гуми със 16 цола джанти ,но понеже имам още 4 метални 16 цола джанти и две гуми(зимни) на размера ,който писах ми беше незнайно дали няма да търкат в под калниците като не са на 55 ,а са на 60 мм. при завой.Подготвям ги за зимата и ако стават както писахте ще си взема още 2 на този размер от същия вид да съм готов за зимата! :)
Единият недостатък също,който ме дразни е един капак на жапка върху таблото в дясно отгоре ,който не спира да трака при неравностите на пътя.Не знам явно и други колеги може да са имали този проблем,,,,капакът не се затваря със закопчалка.Сигурно може да се измисли нещо за заключване там. И пак ще се повторя колата много ми харесва ,като цяло повече от много останали автомобили! Широко купе,луксозен и удобен мек салон,як мотор (макар малко тромав на ниските обороти) добра и лека дирекция на волана ,здрави и дебели тежки ламарини на вратите и калниците ,различаващи се на прима виста от малкия форд фокус.

ramedy2001
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 27 юни 2016, 11:41
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Моят FORD FOCUS C MAX'04- ramedy2001

Мнение от ramedy2001 » 13 авг 2016, 19:29

Здравейте! Ето ,че изкарах един месец по-нашите пътища и започнаха проблемите. Появи ми се някакво много неприятно скърцане когато въртя волана на дясно и наляво,.Може ли да ми дадете компетентно мнение ,защо скърца и дали ще излезе проблемът в кормилната рейка ,която никак не е евтина както знам>?
Също искам да попитам дали ще мога да ползвам зимата вериги за сняг ,ако предните гуми са ми 205/55/16?

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Моят FORD FOCUS C MAX'04- ramedy2001

Мнение от paci » 14 авг 2016, 00:16

III. Специални правила за ползване на раздел "Моята кола" във форумa на "Клуб Форд България"
В темите се публикуват и коментират снимки, обща информация и кратка история (по желание) на Вашата кола, ъпгрейди, процеси на доработка, актуално състояние на автомобила и др. подобни.
За проблеми по автомобила, се пише в останалите съответни раздели на форума.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта