ФОРД ТАУНУС от 69 година

Снимки и обща информация на Вашите коли
wrecked_pld
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 15 окт 2007, 18:16
Модел на автомобила: FORD TAUNUS
Status: Извън линия

Re: ФОРД ТАУНУС от 69 година

Мнение от wrecked_pld » 09 юли 2008, 12:43

За съжаления автомобила го няма вече.Причината на излизане от блока блъснаха колата,като щетите не бяха големи,но вече това ни дойде в повечко и колата я даде бащата на циганите за 280 лв.Иначе не ми се разделяше с този танк,който предизвикваше доста интерес по пътя,но нямаме време да се занимаваме с него и не сме толкова запалени по автомобилите.Имам някъде снимки,но в момента не мога да ги намеря след катастрофата като обещавам да ги кача тея дни.А колата си беше страшна в буквалния и преносния смисъл на думата.Като на връщане от с.Гълъбово към с.Белащица (за непознатите пътя е надолнище с доста остри завои на места ) и колата й отказаха спирачките.Една кола изпреварих,втора на скрит завой или трябваше да ги нацепя,а всичко стана много на бързо и в ляво се откри голямо постранство ( след изпреварването на скрития завой),а точно кариерите за чакъл,където се изнесох като возещия се до мен вика дръпни ръчната.Мигновено действай като ръчната е под волана лост,който се дърпа и го дръпнах като ми остана в ръката,а колата занесе на ляво на дясно.След което продължи напред и се качих на една купчина чакъл,където й спрях за мой късмет и возещите с мен трима пасажери.След случката на който да разкажем история вика момчета вие сте изкарали късмет 1 : 100 000 както си беше,защото иначе не ми се мислеше какво можеше да се случи ако я нямаше кариерата за чакъл.Колата я оставих за една вечер там,защото нямаше какво да направим повече и се прибрахме с друга кола,която ни взе.Като се прибрахме бегом всички в църквата да запалим по една свещ и те така.На другия ден колата я прибрахме като повредата беше изтървали гумички на сп.цилиндърчета.А защо страшна,защото преди да отидем на до с.Гълъбово на един светофар спира един бакшиш и върти яростно джама и вика момчета "Каква е тази кола ? " ,а един приятел отговори " Страшна ! " като така си и беше :).Значи колата беше вписана в талона,че е без колани и се караше само на гас като отзад имаше една туба с 2 литра бензин ако закъсаме някъде :lol: .Иначе тая кола да се кара като цяла си беше емоция,изпитание и прочие,защото не знаеш как ще те изненада.Доста пъти ми се е случвало като спра и тръгна да завия в малки учички ми се отваря врата и за малко да фрънка от автомобила.До утре може да си пиша за този танк,но ще кажа само едно последно нещо преди време бяха идвали от Панаир-а като искаха да наемат колата за два дена да стои на автоизложението,но като видяха,че не е с оригиналния двигател се отказаха иначе даваха за тези два дни 800 лева :).А за десерт един клип :arrow: http://www.vga.bg/play.php?play=49238" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Plamen CONSUL 73
потребител
потребител
Мнения: 1160
Регистриран: 23 юли 2006, 21:45
Модел на автомобила: FORD CONSUL" 73 2.3V6 FORD CONSUL"73 2.0 OHC AUDI A4 1.9 AFN
Местоположение: ВАРНА
Status: Извън линия

Re: ФОРД ТАУНУС от 69 година

Мнение от Plamen CONSUL 73 » 09 юли 2008, 22:19

Този номер със гумичките на спирачната помпа и на мен ми се е случвал със сивия Форд :shock: (байра от картинг пистата на Виница .)незнам как спрях добре че нямаше коли в този момент на кръстовището ,Жалко за колицата ти сигурно е била една от последните останали модели в Родината :?

wrecked_pld
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 15 окт 2007, 18:16
Модел на автомобила: FORD TAUNUS
Status: Извън линия

Re: ФОРД ТАУНУС от 69 година

Мнение от wrecked_pld » 09 юли 2008, 23:14

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

dido1903
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 06 дек 2006, 15:49
Модел на автомобила: Opel Rekord C Coupe 1700, 1971
Opel Rekord D Coupe 1975
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ФОРД ТАУНУС от 69 година

Мнение от dido1903 » 11 юли 2008, 10:27

wrecked_pld написа:За съжаления автомобила го няма вече.Причината на излизане от блока блъснаха колата,като щетите не бяха големи,но вече това ни дойде в повечко и колата я даде бащата на циганите за 280 лв.
Първо - радвам се ,че сте се разминали без проблеми вие, съжалявам за колата, !
Обаче - що на мангалите , бе колега :!: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Недейте така , бе хора!
За кво го има тоя форум???? освен да си правим гимнастика на пръстите, замисляме ли се дали вършим някаква работа? :evil: :!:
Ей тука в "Ретро" отдела да го беше пуснал !
Колегата "Booger" има такъв и го реставрира http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 64&t=19358" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Човекът се трепе да търси чаркове, а тук цяла кола вече я няма!
Не ти се карам, но ми е криво, че така си отиват класики!!!! Виж ако имаш части останали - пиши ми на ЛС да ви направя връзка или ми дай твои координати, той ще ти се обади!
Let there be Rock !

VasilStanchev
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 02 мар 2009, 00:47
Модел на автомобила: 17 m
Status: Извън линия

Re: ФОРД ТАУНУС от 69 година

Мнение от VasilStanchev » 02 мар 2009, 00:54

Здравейте, ако някой се интересува все още от Форд 17 м 1970 г. да пише. Нямам останали много части, но имам купе и може би ако имате късмет и още нещо.

VasilStanchev
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 02 мар 2009, 00:47
Модел на автомобила: 17 m
Status: Извън линия

Re: ФОРД ТАУНУС от 69 година

Мнение от VasilStanchev » 23 юни 2009, 23:18

Колеги, ако има някои който се интересува от:

1. Брони
2. Комплект стъкла
3. Комплект Врати
4. Предни и задни капаци
5. Арматурно табло
6. Стопове
7. Салон
8. Машинки за чистачки

Частите са за Форд таунус м 64-та година. Моля, драснете едно лично съобщение, ако някой се интересува.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта