Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от ЯЛТА » 17 дек 2010, 23:19

А бе на тоя, предишният собственник, някой трябва да му е правил мръсно, иначе от къде ще попаднат толкова стружки във филтъра ? И не мога да повярвам, че помпата на 100 000 км. е тръгнала, или заминала .
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ageorgiev2010
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 24 дек 2009, 16:42
Модел на автомобила: Volvo C30 (2010) 1.6 R-Design
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от ageorgiev2010 » 18 дек 2010, 02:27

Искам да те попитам следното: Защо просто не си купи друг автомобил? Това са 7000 лв. с отстъпката?!? Това си е половин Ford Fiesta... чисто нова...

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Pyrhel » 18 дек 2010, 03:11

Не съм само с тая кола, пеш няма да остана :) Че за ремонт няма да дам 6к - няма да ги дам, споделям какво получих като проформа.
Новите коли са твърде голямо набутване според мен. Като е нова я искам с всички екстри възможни и най-големия двигател и скачам на около 65 000лв за кола среден клас, лизинги, млизинги, лихви, после оторизирани сервизи да ми сменят крушките на стоповете, накладките и т.н. и излиза прекалено много. Не веднъж съм споменавал как при отстъпка от над 20 000 лв (не помня колко точно, проформите са тука някъде) си тръгнах от Astra OPS точно заради това прекалено набутване. Преценил съм, че като съм си купил една кола на 5 години ще се сменят някои неща и ще вложа максимум 5-7к в нея в периода, в който я карам. Мондеото го взех за 13к (след бая пазарлъци - продавачът искаше 15500), да вложа още 7к в него стъпвам на 20к. Тая кола ако не я ударя, обърна, някой да ме удари, да се наводни, да се запали, етц мисля да я карам 5 години и след това да се продаде за най-вероятно 5к, следователно аз съм с 15к на загуба. Ако си купя нова кола за 65к и след 5 години я продам за 20к в най-добрия случай (невъзможен) излизам на 45к загуба, ако я продам след 10 години за 7к в най-добрия случай съм на 58к загуба без да включвам тия ремонти от 5-6к, които и на нея ще й се случат, където отивам на 62-3-4к загуба.
В горните бакалски сметки не включвам разходите за консумативи като масла, филтри, окачване, обслужвания, гуми, гориво, защото те са еднакви за една запазена 5 годишна чужда кола и една моя 5 годишна кола. Да, верно е, че не ми мирише на нова кола, че търсенето на автомобил отнема месеци, но да ти кажа съм готов да прежаля половин година в търсене, защото 15к загуба <<< 45к загуба. Тука ще ме поправиш, че за тоя период ще съм с една нова и 2 стари коли, добе, значи 15*2 = 30 и ПАК 30 <<< 60 (или 15 <<< 45). Да, като крайна сума, която всъщност за 10 години по 365 дни в годината = 3650 дни и 30000лв са по 8.20/ден (или 16.40/ден). Наречи ме скръндза, но предпочитам да ги изяждам, отколкото да ги давам на вятъра. :mrgreen:

ПС: Гледам ти профила пише София вече, какво стана, премести ли се, в кафето в Плевен каза, че ще идваш насам скоро :P

Потребителски аватар
ageorgiev2010
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 24 дек 2009, 16:42
Модел на автомобила: Volvo C30 (2010) 1.6 R-Design
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от ageorgiev2010 » 18 дек 2010, 09:17

Е, или просто може да си купиш най-новото Ford Mondeo Trend с отстъпките за около 35 000 лв. и да имаш средномощен двигател с много приличен пакет екстри и за 5 години да си назад с 20 000 лв., но да караш 5 години чисто нов автомобил :)

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Alexi » 18 дек 2010, 17:53

стружките и водата е възможно да са от горивата сипвал предишния собственик .. по кофтито е че филтъра е възможно най евтиния .. дано просто да се е запушил и да няма щети по горивната система ... имам наблюдения на няколко десетки дизели от нови до около 120-150к случай на помпа е имало само при рено канго като то не е дори комън рейл ами е нещо като ТДДИ с помпа лукас обаче ,другите нямат проблем рена и фордове са ,комън рейл
Последна промяна от Alexi на 18 дек 2010, 18:36, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Next » 18 дек 2010, 18:08

Аз ти предлагам намери си двигател втора ръка. Има достатъчно коли вече с десни волани един нов двигател ще ти е 3000лв най много. А тоя го засели на отпадаци. Щом вади стружки пак ще си ги вади! Има нещо нередно и 5 години още ако го караш пак ще направи тази беля. Казвам ти от опит. Давам ти пример в Ибей колко вървят. Според мен трябва де ни си добре да платиш на Мотофое 70000лв *banned*
http://cgi.ebay.co.uk/Ford-Mondeo-2-2-T ... 53e52314dc" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Alexi » 18 дек 2010, 18:12

за какво да сменя двигател на 90к км .. той ако има проблем ще е само с горивната система ,която е една малка част от двигателя ..

Потребителски аватар
Next
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 30 мар 2008, 17:33
Модел на автомобила: Ford Focus 2004, BMW E46 Х2 ,Nissan Navara 2.5di
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Next » 18 дек 2010, 18:25

Alexi написа:за какво да сменя двигател на 90к км .. той ако има проблем ще е само с горивната система ,която е една малка част от двигателя ..
7000лв малка част ли са от двигателя? НЕ е ли по добре един за 3000лв и твоя китюк да си стой за части :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Alexi » 18 дек 2010, 18:33

цената от 7к в МР е апсурдна .. дори 4к е много ... може да си вземе части втора ръка примерно помпа инжектори но за какво му е цял мотор ...то доставката му ще е няколко стотин паунда както е 200 кила

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от ЯЛТА » 19 дек 2010, 00:48

Спокойно, цената / диагнозата / е за балъци, а момчето не е такъв, ще си оправи автомобилчето за по малко парички, просто трябва време ! *00143*
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от PcMan » 19 дек 2010, 12:43

Дългия ти пост за това защо не си си взел нова кола, е напълно верен и го споделям! А всеки ми дрънка по-хубаво от нова кола няма, да няма по-хубаво, но е мега набутвация като пари, отделно са и по-скъпи в Б-я защото сме супер нищожния пазар на нови коли заради стандарта. Наш учител много навътре в машиностроенето е бил на конференция, където самия шеф на Опел е заявил, че техните коли ръждясват защото статистиката показва, че нова кола се препродава след 5-7 години, така се губи връзката клиент - компания, защото отива в 2ро лице, за което Опел не им дреме, и реално на новите собственици колите не им ръждясват преди да ги продадат. :shock: Форд не е такъв случай поне за това, но същия учител каза, че натам отиват нещата. Колата да се прави с по-кратък живот, но за сметка на това в този живот да е максимално надеждна, поради което се правят по-сложни елементи и двигатели, много по-трудни за ремонтиране, тъй като не се предвиждат за лесен ремонт, а за определен надежден цикъл след който се заменя цялата кола, а за втория собственик все повече не им пука, за това по-нови коли не са вечни като по-стари такива, притискас се човека, купуващ 2ра ръка коли да си купи нова такава и да изръси камара пари на производителя, не на някой човек.

Дано филтъра е оправил работата! Хубаво ще е наистина да го отвориш отново за следии от помпата, дано не е тръгнала.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Pyrhel » 22 дек 2010, 12:03

Засега няма и помен от проблеми, а я тормозя здраво доста здраво :mrgreen: След още 1000-2000км ще сваля филтъра да го проверя.

А полека-лека почват да идват и коледните подаръчета. Започвам с ключове за аудио с-мите на Форд:
Изображение

И един електронен манометър, който мери в няколко единици, важното е, че има bar-ове:
Изображение

Следващото, което очаквам е едно силиконово перо за бърсане на прозорците :lol:

И естествено - всичко е по-евтино от България. Например манометърът тук е 30 кинта/бр, а с поръчка + доставка дойде за 25 кинта от UK. Перата илизат на 3-4лв/бр, ключовете - 10тина.

ПС: ако някой има нужда от "ключовете" - да се обади и ще му услужа _friends_

Потребителски аватар
kimimg
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 26 мар 2010, 21:29
Модел на автомобила: mondeo 2000 tdci 130 к.с. 2003г и mondeo 1.8 16V 115 к.с. 1993г
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от kimimg » 22 дек 2010, 17:41

От мото пфое по големи обирджии нема.... виж това http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 14&t=43719" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от PcMan » 26 дек 2010, 20:19

Манометъра изглежда страхотен, поздравления за него и за другите неща. Той ще ти е в най-голяма помощ и удобство, защото не можех да повярвам как навсякъде (дори по вулканизатори и на 2 бензиностанции голям компресор със собствен манометър и всичко, правен само за помпане на гуми) показват доста смешни показания.
От както си взех от сащ моя компактен манометър (1.50$) снимка се оказа, че във всички бензиностанции малките преносими у-ва за помпане показват показват поне 2.6атм при реални 2.3, които гонех и мерих с моя. Преди дни минах през лукойла, и забелязах по-големи, по-сериозно изглеждащи пак преносими у-ва, и о чудо - показваха 100% точно колкото показва моя манометър. За 1.50$! А ми обясняваха как през 2 седмици им ги замервали :shock: От 3 години карам кола, и стоят старите преносими боклуци, и са напомпали милиони коли с меки гуми, защото показват много повече. Над 10 пъти на различни бензиностанции не само лукойл точно стария модел съм сравнявал с моя манометър, отклонението винаги е било нагоре (->мека гума) с поне 0.3атм :shock: На вулканизаторите да е по-малка разликата, но е на лице (на 2-3 само съм ходил, че вече искат и пари :shock: ) В каква държава живеем. Представям си и колонките колко пускат 1л като изпише 1л, а за това което пускат всички знаем, без единака омв.
Последна промяна от PcMan на 26 дек 2010, 21:07, променено общо 1 път.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Alexi » 26 дек 2010, 20:25

ОФФ:колонките ,за разлика от компресорите са "средство за измерване" със всички приети по БДС норми за това :wink:

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Pyrhel » 28 дек 2010, 22:02

На 24ти докато хората празнуваха, аз имах време и се заех с отварянето на филтъра. Вида на хартията не беше чак като улиците, по които се движим, но беше доста замърсен. В долната 1/2 от него света беше зелено-кафеникав, като повече го докаваше на цвета на блато :shock: За жалост ми се наложи да мърдам с по-товароносима кола и планът за тест на повечко км се отложи. Засега след близо 1000км след смяната на филтъра - няма проблеми *00940*

А днес понеже обикалях из София реших, че и за себе си ще си направя въпросния подарък от комплекта на Ма Фра:
Изображение

И понеже минавах през студентски град и се сетих за Денси, което пък доведе до мисълта за прахосмукачки на 12V, реших да мина и проверя - време за подаръци е, а пък до скоро беше изчерпано количество (дори в сайтът им все още я няма). На фона на цени от 160-70 лв за прахосмукачки БЕЗ маркуч и само накрайници, моята с 2-годишна гаранция и маркуч е направо песен:
Изображение
Изображение

Естествно - ходих да я пробвам преди да я купя - естествено не смуче като 450w всмукателна мощност, но определено няма да е само за солети и камъчета :)
Честно казано до сега не ми се даваха 70 кинта за глезотийка, ама реално погледнато - колкото и турска да е, 2 години гаранция, ще се изплати за 7 прахосмукачки на автомивка. Инвестицията ще се възвърне бързо :D:

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Pyrhel » 29 яну 2011, 14:18

Малко 9-ки и 8-чки от вчера:
Изображение

И още нещо, което спечелих на един търг в ebay. Това са светлините за крката на задните пътници. В момента пътуват, а като се постопли времето - ще ги слагам.
Изображение

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Alexi » 29 яну 2011, 15:18

откакто смени филтъра влизала ли е в авариен режим

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Pyrhel » 29 яну 2011, 15:31

Ни вест, ни кост от проблеми, всичко заспа.
А и днес сутринта ми дойде IDS-а, сега инсталирам софтуерищата и отивам да си поиграя с нея :D:

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo mk3 2.2 TDCi Titanium X

Мнение от Alexi » 29 яну 2011, 17:00

мхихихихихи жалко че не съм близо да дойда да поръчкаме машините :D

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта