Блокирала шофьорска врата фиеста '95-ОПРАВЕНО

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Блокирала шофьорска врата фиеста '95-ОПРАВЕНО

Мнение от cruise » 12 авг 2012, 11:59

Здравейте,
Влизам през дясната врата ужас. Колата централно, аларма 4 врати. Вчера отключвам и вратитяе се отключват после заключват (така няколко пъти). Как влизнах в колата-Натискам отключване и преди да се е заключилка отварям дясната врата (колата започва да се откл. закл. докато не затворя врата). Затварям врата колата се закл. аз се прехвърлям на шоф. седалка.
Какво съм направил:
1.Изключих алармата.-симптомите не променени
2.Махнах бушона на централното-не се закл. отк. постоянно.
3.Махнах кората на шоф. врата виждам един пластмасов капак върху затварянето. Гледах, чудих се, СЧУПИХ го, отдолу виждам бяла кутиика дето влизат кабелчетата за централното.
4. доста обилно напръсках с WD40
Ключалката ми работи но и с нея не мога да откл. вратата.
КАК ДА ОТВОРЯ ВРАТАТА? След като я отворя щя сваля централното. Направо ми идва да вземам флекса и :D: ,
Последна промяна от cruise на 20 авг 2012, 20:44, променено общо 1 път.
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Потребителски аватар
baro
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 07 окт 2008, 22:31
Модел на автомобила: Ford Fiesta МК3 2.0 16v DOHC 136 ps. 95г.
Status: Извън линия

Re: Блокирала шофьорска врата фиеста '95

Мнение от baro » 12 авг 2012, 15:41

Здравей колега ,имал съм го този проблем.И аз така мазах пръсках но не става ,не е виновно централното а в малкия лост който се дърпа от външната дръжка за да си отвориш.Преди го оправих ,но не се сещам дали се разгъваше лоста или се свива.При мен все още го има това ,но когато се опитам да си отворя при заключена врата ,и после почва да се отключва и заключва но се оправя като натисна дръжката малко надолу.По това правя логика че лоста се сгъва малко да стане по къс ,че да може дръжката да го придърпа нагоре и да не шашка машинките за централното.Успех.

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Re: Блокирала шофьорска врата фиеста '95

Мнение от cruise » 12 авг 2012, 21:21

Използвах флекса :D: http://cruise.snimka.bg/automobiles/fie ... 081413.big" onclick="window.open(this.href);return false; . Успях да я отворя. След разреза има достъп до пъпчето и врата се отваря. Преди да използвам флекса доста ръчках без никакъв напредък.
Проблема продължава но вече врата се отваря. Как се разглобява всичко е покрито. Трябва ли да се кърти. Четох че се сваля релсата на стъклото. Развих двете бплчета и пак не успях да я сваля. Ще се поразровя малко.
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Потребителски аватар
bodurov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 29 юли 2007, 11:46
Модел на автомобила: FORD C-MAX 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115 hp)2009г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Блокирала шофьорска врата фиеста '95

Мнение от bodurov » 12 авг 2012, 21:36

Провери си кабелите в гумения маншон между вратата и купето.На нашето КА същите симптоми и проблема беше там.Едно кабелче беше изгнило в буксата към купето.
Изображение

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Re: Блокирала шофьорска врата фиеста '95

Мнение от cruise » 20 авг 2012, 20:44

baro написа:Здравей колега ,имал съм го този проблем.И аз така мазах пръсках но не става ,не е виновно централното а в малкия лост който се дърпа от външната дръжка за да си отвориш.Преди го оправих ,но не се сещам дали се разгъваше лоста или се свива.При мен все още го има това ,но когато се опитам да си отворя при заключена врата ,и после почва да се отключва и заключва но се оправя като натисна дръжката малко надолу.По това правя логика че лоста се сгъва малко да стане по къс ,че да може дръжката да го придърпа нагоре и да не шашка машинките за централното.Успех.
Вярно. Оправих го. Добавих едно болтче да уплътня. Но проблема не е лостчето (но може да се каже че е в него). Някаква пружинка от механизма липсва. Има едно палче трябва винаги да е нагоре. Ако не е нагоре не може да се заключи. Това палче е вързано с лостчето за отваряне на вратата отвън.
За да стигна то тия лостчета трябва да сваля релсата на стъклото. Заедно с релсата се маха и капака на ключалката. Малко е завъртяно, но който го има проблема мисля ще ме разбере.
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта