Ford Fokus 1,6-бензин-100 PS-въпроси

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
botev73
потребител
потребител
Мнения: 76
Регистриран: 19 апр 2014, 08:51
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 100 PS
Status: Извън линия

Ford Fokus 1,6-бензин-100 PS-въпроси

Мнение от botev73 » 19 апр 2014, 09:07

Здравейте!Нов съм във форума и имам доста въпроси.Предварително благодаря!Реших да си закупя Форд Фокус,бензин,1,6-100 коня от Мото Фое-Варна.Колата е върната от лизинг,на 4,4 год,на около 62 000.С лизинга ще ми излезе около 12500 лв за 3 год.Та въпросите ми са следните:за мотора-надежден ли е?Колата ще се кара 80% градско.Мисля след време да и слагам газ.Окочването издържа ли по нашите пътища?То по нашите и танк да караш,пак ще се разбие.Но аз не съм някой състезател и душманин на колите.За газта е ясно-газов инжекцион.Правят ли мурафети на газ?Електрониката им надежна ли е?До сега карах Голф 3,почти без проблеми.Ами горе долу това е.Който може да помогне със съвети,ще му бъда благодарен.Насочих се към Мото Фое,защото колата е сервизирана там и си има история и документи и е на реалните си километри.Не ми се вярвя Мото Фое да правят мурафети както по авто къщите.

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus 1,6-бензин-100 PS-въпроси

Мнение от peigera » 19 апр 2014, 09:40

Здравей колега и честит автомобил. Радвам се, че се присъединяваш към нашия форум и съм сигурен, че ще сме полезни един на друг. Колата според мен е добра. Окачването е здраво и надеждно, електрониката е доста здрава а компютрите им са бетон. От време на време правят по някой въртел но при подходящите хора всичко се оправя. Въпроса е да намериш правелия сервиз за да се отнасят компетентно към колата. Към въпроса с газовото СПОРЕД МЕН са малко капризни, понеже се случва да прегарят клапани на газ. Доколкото знам решението е газов инжекцион с допълнително подаване на масло към двигателя. Като препоръка за монтаж на газов инжекцион аз препоръчвам един майстор във Варна. Казва се Славчо и е официален представител на Ланди Ренцо за БГ. Освен това той беше единствения майстор който успя да ми настрои колата както трябва и да оправи и разхода на газ от 14/100 на 7,5-8/ 100. След като ходих по мъките около година с моето газово.

Потребителски аватар
botev73
потребител
потребител
Мнения: 76
Регистриран: 19 апр 2014, 08:51
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 100 PS
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus 1,6-бензин-100 PS-въпроси

Мнение от botev73 » 19 апр 2014, 10:05

peigera написа:Здравей колега и честит автомобил. Радвам се, че се присъединяваш към нашия форум и съм сигурен, че ще сме полезни един на друг. Колата според мен е добра. Окачването е здраво и надеждно, електрониката е доста здрава а компютрите им са бетон. От време на време правят по някой въртел но при подходящите хора всичко се оправя. Въпроса е да намериш правелия сервиз за да се отнасят компетентно към колата. Към въпроса с газовото СПОРЕД МЕН са малко капризни, понеже се случва да прегарят клапани на газ. Доколкото знам решението е газов инжекцион с допълнително подаване на масло към двигателя. Като препоръка за монтаж на газов инжекцион аз препоръчвам един майстор във Варна. Казва се Славчо и е официален представител на Ланди Ренцо за БГ. Освен това той беше единствения майстор който успя да ми настрои колата както трябва и да оправи и разхода на газ от 14/100 на 7,5-8/ 100. След като ходих по мъките около година с моето газово.
Благодаря колега за инфото.И аз така чух за Форд.Още не съм го взел,очаква другата седмица да се обадят от Мото Фое.Имаш ли някакъв телефон на този Славчо?Искам предварително да зная кое колко струва,да си направя аритметиката.

Потребителски аватар
botev73
потребител
потребител
Мнения: 76
Регистриран: 19 апр 2014, 08:51
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 100 PS
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus 1,6-бензин-100 PS-въпроси

Мнение от botev73 » 19 апр 2014, 12:58

Някой може ли да даде информация каква марка изпарител да се монтира на този модел двигател?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus 1,6-бензин-100 PS-въпроси

Мнение от HACKO » 19 апр 2014, 13:10

Какъвто ти е на сърце, изпарителите са по мощност, а не за тази или онази марка кола.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus 1,6-бензин-100 PS-въпроси

Мнение от S_C » 19 апр 2014, 19:47

На тая кола са и малко 100 коня двигател. Съвсем сериозно.Тежка е. Една съседка имам тука с точно такъв Фокус, със същия мотор, взе го преди 3 години от МП чисто нов.
Не става, ама с много не става! Колата е тон и триста празна.Тая маса си иска и магарета, дето да я дърпат.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus 1,6-бензин-100 PS-въпроси

Мнение от synthez 3D » 19 апр 2014, 20:08

На мен пък са ми напълно достатъчни стоте магарета. Все пак да не забравяме, че има и скоростни кутии с различни предавателни числа и инженерите не са чак толкова заблудени. Карал съм и по-маломощни и по-мощни автомобили и мисля, че Фокус2 с 1,6/100 е добре балансиран спрямо теглото си за нормална употреба. Ако искаш да се състезаваш, това е друг въпрос, но за ежедневно каране, не виждам никакъв проблем.
Изображение

Потребителски аватар
botev73
потребител
потребител
Мнения: 76
Регистриран: 19 апр 2014, 08:51
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 100 PS
Status: Извън линия

Re: Ford Fokus 1,6-бензин-100 PS-въпроси

Мнение от botev73 » 19 апр 2014, 22:21

Не го вземам за кушии,просто искам автомобил който да си върви нормално и да си набира прилично,с умерен разход на гориво.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта