Фокус..но какъв

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Фокус..но какъв

Мнение от jojo » 22 сеп 2014, 18:34

Здравейте,

Решил съм да добавя нещо към колекцията си автомобили.
По принцип искам волво С60 с турбо (2.0Т,2,4Т или 2.3Т) или х-тайп но нещо с греда с намирането на такива.
Гледах обявите и попаднах на един фокус от по-старите 2003 година, но ST и ако не е взет мисля да го погледна. Но като реших да се поровя още се замислих и за следващия модел след 2005 до 2006-7 дето са. Въпреки че горе споменатите коли са също старички около 2002-3 година (ама бедни българи сме).

По принцип може би си личи, че в момента търся малко по-мощна кола (въпреки, че 80% съм градско) и с повече глезотий и купе лишено от ръжда (че опита ми с корейки и японки, колкото и готини да са, се отказах вече...навремето на сиерата дето беше над 20 години имаше по здрави ламарини от кола на 9 години).

Може ли да кажете как вървят частите за този модел фокус. За СТ-то въпреки че е старичко, но пък лачено само да имам малко време и ще ида на оглед,въпреки че чакам и една японка да продам в момента и дано не е мн късно след това.

Другото дето ме интересува е дали тези фокусчета от 2005-6 масово се предлагат дизели (аз съм фен на бензина обаче) и бензинки по 1,4-1,6 което си е слабичко. Имат ли тягата да набират добре и катерят баири без проблем.
Още се колебая доста какво да е...но и факторите не са малко: тяга при набиране,скорост,разход, поддръжка най-вече и разход и вече данъци.

Споделете някое друго мнение ако сте имали такави коли.

Мерси!
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от martin1977 » 22 сеп 2014, 21:06

Сигурно говориш за един син Фокус комби СТ. И аз му се бях огледал, но от една година се продава и това ме спря въобще да го гледам. Изборът ти като цяло не е лош. И аз съм фен на турбо бензинките, въпреки че взех атмосферен. Тези, които си изброил се славят като добри коли. Имай предвид обаче сериозния разход, който те очаква. Ако не си фен на газта, просто се настрой психически за ортак на джоба. Турбинираните по-малко харчат, но със сигурност значително повече от малолитражките. За вървеж- всяка една от тези върви прилично. Ако е за състезания обаче- нито една не става .... чат-пат за някоя квартална гонка и нищо повече. Много е добър Фокус СТ след 2005, но и значително по-скъп. Поддръжка - ами като на мощна и голяма кола, недай си Боже двигател да се обади, въпреки че са сравнително здрави, но зависи кой преди теб я е наказвал и как. Данък - а леле майко. Докато колата не навърши 14 г., плащаш 300 лева годишно, ако е 170 коня, ако е повече- плащаш повече. Навърши ли 14 години, данъка ти пада на 180. Ама нали хората са го казали - кефа цена няма! Успех, дано и други кажат мнение и скоро да се похвалиш с правилния избор.

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от jojo » 22 сеп 2014, 21:44

Да за този синия става дума. Но само го видях на обява, въпреки че е софийски не съм търсил контакт.
Иначе за по-новите са готини ама цената е друга е аз се стремя с бюджет около 6к да кажем,че да има и за обслужване. Определено ще се газифицира, ако няма налична такава.В момента съм се навил на разход до 14 градско и за данък (около 250 лв на година примерно), но искам и малко повече комфорт и като се настъпи да си набира на момента (далеч не търся кола за съзтезания, просто да си набира и да си поддържа постоянна скорост и по баири).

Понеже последно време все карам други коли (по-ежедвни и дори не много скъпа подръжка, разбира се и не много бързи) и затова се чудя малко дали пак нещо средно, но по-ново. Такива попадат сеат,форд,опел,пежо,шевролет,кия,хюндай(за последните малко ламарините и частите са ми леко черни). Но това е, че май търся нещо друго. И този фокус СТ (комбито) ми изглеждаше нещо по средата (мотор 2,0 170 кс) със старата визия и салон, но пък 6 скоростен,което е +.

Ако имам време може да се опитам да ида да го видя тази седмица. Най-малкото ми е в града.
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от martin1977 » 22 сеп 2014, 22:23

Много добре изглежда, но го мандахерцат повече от година по различни сайтове и обяви .... мен точно това ме отблъсна от него. Вярно е че у нас не са на почит тези коли с тези мотори и търсенето е ограничено, но има хора които разбират наистина и ако беше оферта, мислиш ли че повече от година ще си търси нов стопанин. Нещо не ми вдъхва доверие. За газифициране на такъв двигател, си приготви 1000+ лв., и имай предвид, че не е като да газифицираш обикновен 4-цилиндров мотор и трябва този който го прави да знае какво прави- не е за всеки газифициране на 6 цилиндров или турбо мотор. А да вземеш готов газифициран .... особено внос от някъде си- ЗАБРАВИ. Това значи, че е на "милиони" километри...карано вероятно повече и от дизел. Друга приказка е ако знаеш кой и кога го е газифицирал..... но пък в случая си плащаш за това. С парите, които си приготвил и за автомобила, който търсиш- няма да стане. Само регистрации, обслужване и газ- 2-2 500 лв. и някое "дребно" ремонтче /почти неизбежно/ и отидохме на 3 бона само след покупката - и остават 3. За 3 000 лв. няма как да вземеш кола след 2002 и то такъв клас и с такъв двигател. Те на Мондео дизел 2002-2003 им искат по 4000+.... и то без документации.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от S_C » 22 сеп 2014, 23:26

6 хиляди ще ти стигнат за съвсем друг клас кола в момента и тя няма да има нищо общо ни като разход, ни като комфорт, ни като сигурност с тоя турбиниран кокошарник, сдран и изтърбушен от каране...За цена на ремонти и поддръжка пък изобщо да не говорим. Спортна кола, особено пък с тия екзотични мотори, произведени в серии по има-няма 1000 бройки общо, е практически невъзможна за намиране у нас. Че кой продава уникат, ако всичко му е наред?
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от jojo » 23 сеп 2014, 00:27

По принцип не ми пречи да изгубя един час и дори и тази кола да видя. Това че някой обяви седят по доста време, може и да има за какво да е, въпреки че и аз така продавам една малотражка от 2 години почти а на нея и е сменено почти всичко и само гориво буквално и трявба и кой иска смяна на ремъци. Ама понеже е 2002 година и има един климатик,ел.ст,прозорци, абс и нищо повече ама вече я капарираха с 50% и поне да не и плащам нищо, а аз просто искам да я махна,че да не седи на паркинга.

Скоро гледах една 530-ка 2002 година, колата беше супер запазена с навигация (голямата) и парите и бяха 6000 след пазарлък, но рейката ме съмняваше (2700лв нова) и се отказах.
В момента една дружка продава един С-тайп 2004 но е 3,0 и е 230 кс и газ му сложи преди година и половина и ми го дава доста изгодно (малко над 4к), че човека си взе А8-ца , но на мен вече ми е в повечко 3 литров мотор (из София дава около 15 но не се кара в пиковите часове).

Иначе такива коли от среден клас около 2005-6 за около 6к се намират и да с облужване и газ се връзват към 2-2.5к. Но разбира се примерно аз не съм от хората дето след покупка правят цялостно от обслужване (от гумите, до спирачките маркучи и тръбъчки та до стартера как се вика).

А при кола над 4 години си е късмет вече.
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от S_C » 23 сеп 2014, 07:48

15 газ е съвсем нормален софийски разход. Те половината светофари са с време на червеното над 80-90 секунди. ST-то да не мислиш, че ще гори по-малко...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от ФордБългария » 23 сеп 2014, 10:05

Дя ти кажа аз си взех Фокус 2003-а 1.6 и след всичко - поправяне на драскотини, свещи, масла, бобина, инжекцион Ловато и други щуротии ми стъпи над 5 бона, така че за 6 бона ST... Съмнява ме.
В карс имаше един Фокус ст или рс, 2003-а, сив, 2 врати, 170 коня горе долу, 5 бона.. Погледни го ако искаш :)

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk 2

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от DigiPro » 23 сеп 2014, 19:33

Колеги струва ми се, че се бъркате за Focus ST MK1 170hp. Двигателя е атмосферен. RS-a е с турбина.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Focus ... ion)#ST170

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от madboy » 23 сеп 2014, 22:28

Турбото е в ST220.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от koinov_bg » 23 сеп 2014, 22:32

Съвет от мем Синьото комби го ЗАБРАВИ.

Два пъти го гледах пробвах карах и видях.Преди 3 месеца беше на 5500 сега е на 6500.
Преди да си купя моя(2.0 130коня) годих и то гледах и щях и да го купя но се разколебах щот не е читав.Малко подгорва масълце играят му тихите.
С голям данък е и е с жанта 17-ка гуми няма.

Иначе зимай квото те сърце посъветва
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от martin1977 » 24 сеп 2014, 10:35

Това че е със 17-ки може само да го радва. А гуми се намират- къде 16-ки, там и 17-ки. Рядко се намира кола втора ръка със 17-ки, които да не са за смяна. Това му е най-малкия проблем. Това че му играят ниските, също не е болка за умиране- оправя се, и то лесно и евтино. А ми е чудно как разбра с едно кръгче, че гори масло? По -принцип и аз му казах да го забрави, и то без да съм го гледал на живо, но съдя по това че сигурно повече от година виси по обявите...... и това не е гаранция, че не я бива колицата, но си мисля че все някой за това време я е гледал и щом не е взета, нещо и има. Най-важно е да няма сериозни удари, изкривявания, ръжди, гнило ... и двигателя да е тих, да не тропа-хлопа отвътре, че този двигател няма оправия, или поне ще струва повече от самата кола. Това че няма гуми, играят ниските или нещо по предница- задница потропва, се прави и не е болка за умиране. Като взех моята, тропаше, та се не траеше ..... готвих се за ремонт, а се оказа сменявана скоро биалетка и не затегната гайка .... костваше ми 5 минути и 0 лв. и сега не се чува грам тропане, а си мислех че всичко отпред е разбито....

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от koinov_bg » 24 сеп 2014, 13:13

Ами като пропушва син пушак отзад и като има наслоявания на масло по аспуха може да говори нещо ама оооо да той сигорно слага масло там да не раждясва ....Сигорно е супер,пък и кат се купува кола за солидна сума пари мисля да не я правя веднага.
А и другото което разход 15-18 газ сигорно е много добре абе ...


Тъ по темата колегата писал си че гледашза волво някво турбо..Много добре но там подръжката е дебеличка.Проверихза някой части доплака ми се като ми казаха цени.Да не се трошат много,не купуваш кола за да я рвмонтираш а да караш,но все пак ако се наложи...дебели цени са.
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от kito » 24 сеп 2014, 15:57

Съвет от мен!
Купи си едно Ауди А3 1,8 Турбо и остави Фордуууу.
ST-тата са над 15 000 BGN, които стават за нещо. За тия пари ще си вземеш S3 и то правено и ще те лепи за седалката с кеф!
Поздрави!

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от martin1977 » 24 сеп 2014, 16:26

koinov_bg написа: А и другото което разход 15-18 газ сигорно е много добре абе ...
За коли с подобни двигатели разход 15-18 газ градско е нормален. Харесва ни или не, такава е действителността. То обикновен двулитров ЗЕТЕК в града харчи 12-14, нормално е СТ мотора да харчи малко повече. Магистрално нормално каране няма да е повече от 9/100 газ, което е напълно приемливо. Кефа цена няма. Ако искаме мощни коли, ще плащаме повече - данъци, гориво, поддръжка и т.н. Който не може или не иска- взима дизелче или още по-добре- малолитражка на газ и си джитка. Всеки се простира според желанията и възможностите си.
Колегата Кито е прав, но само донякъде. А3 1.8 турбо е машината, но СТ чак 15 000 лв. ... е пресилено. Но малко можем да поспорим дали едно хубаво СТ е по-лошо от А3 (на еднаква възраст и в еднакво добро състояние)..... тук вече е въпрос на вкус. Аз лично бих избрал Форда.

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от koinov_bg » 24 сеп 2014, 19:58

Мдам тъй е моя "фикус" на мойто каране го доларвам 14-16 газ.
По въпроса СТ или А3 да прегледа у Ютуба точно такваз гонка има....
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от kito » 25 сеп 2014, 08:55

Ами не мисля, че е пресилено.
Аз си говоря. че за 15 000 лв ще си вземе Форд Фокус МК2 ST. МК1 изобщо не го броя, защото е атмосферка и да ме прощават ама не е ли турбиниран двигателя за гонки, дръпки или каквото там, поне лично за мен, не става. S3 макар и по-старо или А3 1.8 турбо ще върви много повече. 1.8 турбо без да му правиш каквото и да било, само да го чипнеш и отиваш на 200 коня. А ако попаднеш на читава кола в добро състояние, има много на къде да надграждаш и да я правиш да върви. Този двигател е много кораво нещо.

Форд нямат модели, които да са реална конкуренция на премиум марките. Единствено последните години Фиеста и Фокус RS и ST се мъчат да са конкурентно способни и в много голямата си част успяват, но реално погледнато, ако имам пари във всеки един момент бих си взел АУДИ, защото комфорта и качеството им за мен лично са по-добри.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от ЯЛТА » 25 сеп 2014, 13:19

kito написа:ако имам пари във всеки един момент бих си взел АУДИ, защото комфорта и качеството им за мен лично са по-добри.
Ееееее, един да си признае че кара Форд, защото няма пари.................Евала !
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от kito » 25 сеп 2014, 14:21

хахахах, много ясно, да няма да се правя на по-голям светец от Господ!
Имаме 2 Фикуса и си ги търкаляме, защото не можем да си позволим да караме и поддържаме по-хубави автомобили.
Поне за мен, ФОРД са коли за простолюдието и хората с ограничени възможности. Да не говорим, че 90 % от колите в България пък са и втора употреба, а особено в България Форд не се водят с много добра слава и цената им е още по-ниска от на конкурентите им в съответните класове.
:)

penchev
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 13 окт 2011, 09:59
Модел на автомобила: ford focus 2.0 zetec
Status: Извън линия

Re: Фокус..но какъв

Мнение от penchev » 24 окт 2014, 17:59

Подрепям колегата kito. А3 1.8т + чип + газ ти е най-евтината комбинация за кола с нормална динамика. Евтино окачване, здрав мотор и разхода е равен или по-малък от 2.0 зетек на фокус. Имах 2.0 зетек (карах го 3 год.) и вървеше приятно, но му трябват обороти. Качвах се на 2-3 други зетека 2.0 и вървят еднакво. Скоро карах на приятел А3-ката 1.8т + чип и да ти кажа общо няма. За разхода си на гориво 2.0 16в зетек не върви изобщо. Имам приятел с S3 209 Кс, 6 скорости, 4х4 и гори колко форда (13-14 газ софийско и 8-10 извънградско). Да, 1.8т има повече агрегати за чупене, но вече чаркалаци бол. Фокуса ми хареса, колата е добра, но се качи на турбо бензин и няма да искаш да слезеш. Поздрави и успех.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта