Въпрос за покупка на автомобил Ford Focus

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Въпрос за покупка на автомобил Ford Focus

Мнение от Иван Атанасов » 31 окт 2014, 11:35

Здравейте на всички! Аз съм абсолютен новак в тоя форум и определено не съм разбирач от автомобили. Затова се регистрирах тук- с цел да получа съвет. Реших да си купя автомобил. Не разполагам с голяма сума (max 3000 лв.). Засега (по обяви в сайтове като mobile.bg) съм се насочил към Ford Focus. Koлебая се между бензин (като ако е бензинова кола смятам да слагам или да купя такава с газова уредба) и дизел. Освен това ми се ще да е нещо минимум от 2000 година. Бих искал да ме посъветвате. Вероятно не съм уточнил нужни подробности, но питайте и аз ще уточнявам. Нека да чуя мнения за такава покупка от опитни хора. Благодаря.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Въпрос за покупка на автомобил Ford Focus

Мнение от Eastbourne » 31 окт 2014, 12:07

"Питайте пък аз ще уточнявам" :D

Значи ако гледаш коли, които са нов внос то това означа, че трябва да си отделиш към 500-600 лева за регистрации - екотакса, гражданска, технически, регистр. документи и тн.
След като купиш една кола трябва да я обслужиш - да и смениш масла, филтри, ремъци - демек още пари
Отделно взимаш кола втора употреба, така че е нормално да има неща, които трябва да се ремонтират или сменят. Зима е, може и гуми да ти се наложи да купиш.

Така че ако си отделил макс 3000 лева за всичко, то по-добре търси кола да речем за 2000 , 2000 и малко, за да може да си я стегнеш и да я караш след това.
Лично за съм почитател на бензин + газ, тъй като излиза най-евтино като разход на гориво. Ако слагаш газ, то сложи газов инж., но той като цена е около 800 лв.

Фокус първа серия се произвежда от 98 година. Общо взето това са първите неща, върху които трябва да се замислиш преди да купиш кола.

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Въпрос за покупка на автомобил Ford Focus

Мнение от Иван Атанасов » 31 окт 2014, 12:14

То за тия пари явно ще е от първата серия, това е ясно. Другото е, че някъде четох, че на тия Фокуси трудно се слагало газова уредба- дали е така?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за покупка на автомобил Ford Focus

Мнение от ЯЛТА » 31 окт 2014, 12:56

Ако е бензин, е добре да е 2000 кубика,- по малко "болести" има, слага се газов инжекцион, е скъпичък е, но се изплаща.
Ако е 1.8 TDDI, задължително една диагностика, след пробег,- живи данни, колата трябва да си има мощност и ряз, другото е външен вид.
Успех.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Въпрос за покупка на автомобил Ford Focus

Мнение от ФордБългария » 31 окт 2014, 13:38

Аз имам 1.6 бензин 2003-а и е с гз, засега няма проблеми. За до 3 бона трудно ще намериш хубав фокус според мен.. Дизелът задължително трябва да е tddi според мен. Бензин зависи каквожти трябва - мощ или по-икономичен. Ако искаш мощ си вземи 2.0, но там данъкът е над 100 лева, докато на моят (100 коня) данъкът е 20-тина лева. Познат майстор ми показа един фокус, който е минал над 150 000 км на газ и е блокирал двигателя заради масло, газта не е имала проблем. В момента нямам възможност да погледна за около 3000 лева какъв фокус ще намериш, ако си харесал нещо прати го :)

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Въпрос за покупка на автомобил Ford Focus

Мнение от Иван Атанасов » 31 окт 2014, 14:56

Още обмислям. След няколко дена ще ходя на оглед по автомор- къщите с приятел, който е по- запознат уж. Така го премислих. Ако оттам не си харесам нищо по джоба, ще пиша пак за съвет. Като според последни преценки на финансите май покупката ще трябва да е не до 3000, а до по- лошото положение - до 2200 лв., за да останат пари за облужване/ данъци/ такси. Какво да се прави- криза е! Знам, че мисията е почти невъзможна, но няма начин. Това е от мен засега.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за покупка на автомобил Ford Focus

Мнение от madboy » 31 окт 2014, 15:20

Внимавай с автокъщите по вашия регион. Голям процент от колите там са с перфектно замаскирани проблеми и са "слънчаци". Километражите, както е и навсякъде, въобще не ги гледай- преценявай на око, не се подвеждай, че пише на всички между 120 и 150 х.км. Ако е от Австрия кола- забрави, даже да няма видими поражения, или е расла само в южната част. :D Дефектите ще избият след година.
По-добре да намериш от частно лице с по-лош външен вид.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за покупка на автомобил Ford Focus

Мнение от BIGFORDFAN » 31 окт 2014, 19:31

Ръждата е голям проблем, но наистина по Врачанско и Монтанско колите са от Австрия. Все пак разгледайте, може пък нещо да ви хареса. Аз попаднах на един в Монтана http://www.cars.bg/c870503 , със сигурност има забележки, но там цените се коментират сериозно (личен опит), може да скокнете да я погледнете. Иначе на шега или не, аз бих взел това оранжевото до Фокуса, ще ти хареса и на теб, а пък и ти е в бюджета.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта