Моята първа кола :)

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
BMS
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 25 ное 2014, 00:31
Модел на автомобила: Ford Fiesta mk5 zetec-s 2001 / Ford Fiesta mk1 1.6d 1887 / Citroen Xsara Picasso 2.0hdi 2005
Status: Извън линия

Моята първа кола :)

Мнение от BMS » 25 ное 2014, 00:53

Здравейте колеги, понеже ми предстои скоро да взема така наречената шофьорска книжка и нямам много спестени средства с помощта на баща ми си закупих Fiesta mk5 zetec-s. Ако може да ми споделите някакви мнения и съвети относно модела защото забелязах ,че са редки и не можах да се допитам до много хора а аз много си я харесвам. Благодаря предварително и поздрави от Велико Търновския край :))) Снимки ще кача скоро за хората който искат да я видят.

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Моята първа кола :)

Мнение от koinov_bg » 25 ное 2014, 20:19

Първо честито и добре дошъл във Фордовската "секта".
Второ честито и за шофьорската книжка, надявам се много километри да остане чиста и не-надупчена.
А за автомобила има раздел МОЯТА КОЛА
Във който пускаш тази тема. Колите въобще не са редки,много са надежни добри и непретенциозни.
Пусни някаква допълнителна информация,като двигател година производство цвят снимки газ-бензин дизел екстри.
И после питай каквото ти душа иска.
Хората тук ползващи този форум са много готини и ще гледат да откликнат на всичките въпроси.
Поздрави и още веднъж Честито,много км зад гърба да имаш :-)
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

BMS
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 25 ное 2014, 00:31
Модел на автомобила: Ford Fiesta mk5 zetec-s 2001 / Ford Fiesta mk1 1.6d 1887 / Citroen Xsara Picasso 2.0hdi 2005
Status: Извън линия

Re: Моята първа кола :)

Мнение от BMS » 25 ное 2014, 22:05

Здравей,колега ами колата е 1.6 така наречения zetec мотор чувал съм че е надежден и аз искам да попитам някой знае ли какви проблеми дават най-често и как да се отстраняват ако не са сериозни и може да ги направиш сам в момента нямам оплакване от нея . Сменил съм масла,филтри,ремъци и ролки и колата се държи повече от прилично на пътя имам само едно притеснение дали няма да започне и дали не е започнала вече да гори масло (много). Като за млад шофьор като мен колата върви изключително добре и задоволява нуждите ми . 2001г. е колата купих я от Испания (Палма де Маьорка) и я взех според мен евтино и изгодно най-вече за това толкова се радвам и се надявам да не са ме прецакали . Ако може и някой да ми каже какви са цените в който варира този модел с този мотор в България ще бъда много благодарен (не искам да я продавам просто питам ,защото не намерих такива в сайтовете за продаване на коли- cars.bg i mobile.bg ) . Благодаря и поздрави на всички :)

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моята първа кола :)

Мнение от ЯЛТА » 25 ное 2014, 23:02

Здравей колега, честита да ти е шофьорската книжка, честита да ти е и Фиестичката.
Гледам че си от Горна Оряховица, и в региона се правят най редовно форумни срещи, в Арбанаси, ето я и темата:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 00#p511058
Няма да сбъркаш като отидеш, страхотни човеци са, и разбиращи, ще останеш очарован.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

BMS
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 25 ное 2014, 00:31
Модел на автомобила: Ford Fiesta mk5 zetec-s 2001 / Ford Fiesta mk1 1.6d 1887 / Citroen Xsara Picasso 2.0hdi 2005
Status: Извън линия

Re: Моята първа кола :)

Мнение от BMS » 26 ное 2014, 00:41

Благодаря колега :) Ще се постарая и на по-големите сбирки да идвам ако имам време и възможности . :)

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моята първа кола :)

Мнение от S_C » 26 ное 2014, 07:58

Чак толкова рядка не е, не и се плащи. Важните неща са ти еднакви с предния модел.Мотора...мотор като мотор.Нито е рядък, нито е някакво чудо на техниката, което да няма кой да рамонтира, ако се развали.Карай...или както се казваше-яж, пий и си носи новите дрехи и не му мисли толкова. По-вероятно е след някоя друга година да я продадеш, защото ти е омръзнало да я караш, отколкото защото се е развалила.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Моята първа кола :)

Мнение от peterpetroff » 30 ное 2014, 00:21

Честито, Колега! Със здраве и безаварийно да си караш първата кола! Много километри да минете заедно и да се слушате взаимно!
Сега по въпросите, които те интересуват: за цената на такава кола можеш да погледнеш в двата големи БГ сайта за продажби на коли 2-ра ръка. Модела не е рядък- напротив, масов е, мотора още повече- това е най често срещания Zetec-S, който се монтира на европейските фордове. По отношение на кубатурата- бих казал, че за млад шофьор и за лекото купе на Фиеста този мотор е малко свръх, но да разчитаме, че ще внимаваш с карането.;) Точно за този Зетек май го има (поне при мене) момента, за който много хора говорят, че е лаком на масло. Така, че гледай щеката редовно и сипвай адекватното за този мотор масло 5W30 и доливай редовно, а между впрочем, поне в началото си гледай редовно нивата и на другите консумативи- антифриз, хидравлично масло и спирачна течност и много ВАЖНО-надникни да видиш нивото (най-добре го смени) маслото на скоростната кутия за да нямаш изненади. Ако видиш, че всичко се държи на оптимално ниво- разреждаш инспекциите до една на месец-два.Иначе Фиестата е непретенциозна, здрава като за БГ и удобна за в града. Особено с този голям мотор (за модела) ще е много приятна и динамична за каране. Не си сбъркал нито с избора на марка, нито с избора на модел- ще останеш доволен. ;):

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта