Покупка на Ford Scorpio 2.3i Ghia

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
skino
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 26 апр 2007, 09:17
Модел на автомобила: Alfa 146ti
Местоположение: София
Status: Извън линия

Покупка на Ford Scorpio 2.3i Ghia

Мнение от skino » 26 апр 2007, 09:33

Здравейте!
Поразчетох се из форума за инфо, но все пак да си питам за мнението Ви за следния автомобил:Ford Scorpio 2.3i Ghia 96г.
Има голяма вероятност да закупя същия и ме интересува от към техническата гледна точка
1. Здрав ли е като цяло - окачване двигател ел.
2. Скъпи ли са частите му спрямо другите фордове и да речем спрямо други автомобили.
3. Какви са най честите проблеми с него, ако може изобщо да има такъв въпрос.
4. колко горе долу излизат първоначалните консумативи
Много ще съм Ви благодарен за информацията

Потребителски аватар
Атанас
потребител
потребител
Мнения: 857
Регистриран: 18 окт 2006, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI в сърцето ми
Mondeo MK3 2.2TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Атанас » 26 апр 2007, 09:48

Малко са колегите във форума (броят се на пръсти) които карат скорпио от тези години. Отзивите са, че колата е много здрава, но е как да кажа - доста екзотична. Резервните части са по-скъпи от на другите фордове (верочтността да намериш втора употреба е малко), но от друга страна гледам караш Алфа и вероятно си свикнал да купуваш скъпи рез. части предполагам като цени са съпоставими.
По т.3 и т.4 нищо не мога да ти кажа.

Потребителски аватар
isoiso
потребител
потребител
Мнения: 843
Регистриран: 08 яну 2007, 19:15
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8 zetec 98г
Status: Извън линия

Мнение от isoiso » 26 апр 2007, 18:37

Това е най-големия и съответно най-скъпия форд. Във всеки случай е с по-евтина поддръжка от групата мерц, фолксв, ауди, бмв. А мотора не знам дали не е от Галакси те са май с 2,3.

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 26 апр 2007, 22:12

Да мотора е 2.3 16V и се слага и на Галакси /тоест 4 цил, а не като по-старите V6/. В техн. отношение е доста съвременен мотор и до колкото си спомням от статии по списанията има много добри динамични показатели при умерен апетит и много ниски нива на шум и вибрации /има уравновесителен вал/!

Колкото до трансмисия и окачване до голяма степен се ползва от опита придобит със Сиера и по-старите Скорпиони, а те като могат да потвърдят и другите колеги се доказаха като изключително здрави и надежни автомобили - досега не съм чул някой от Фордовете със задно предаване да има сериозни проблеми в тази област /изключение правят само дисковете, но с оглед масата на купето е нормално/!

Пътно поведение - изключително комфортно, точно като в щатска кола; много е стабилна във скорости; управлението е отлично и с лекота следва реакциите на водача!
Само, че трябва да се има в предвид, че си е даста тежка кола и не е пригодна за спортни изпълнения - просто си е настроена за комфортно и плавно пътуване, което съвсем не значи, че е бавна!

Основния проблем при тях е, че дизайна е твърде смел и просто се появи на бял свят твърде рано /масовите потребители не бяха готови да приемат визията/ и наистина са доста редки, което води до доста трудности при намирането и солени цени на външните части /калници, фарове, стопове и т.н./

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 6 госта