Моля ви за мнение за мондео

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
Неделчо Неделчев
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 27 окт 2007, 17:22
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD Turnie - 1996 год. 89 коня
Местоположение: ВАРНА - VARNA
Status: Извън линия

Мнение от Неделчо Неделчев » 21 фев 2008, 21:57

g.taskov написа: Мондеото е здрава кола но зависи в какво състояние я вземеш, с корозия няма да имаш проблем ,ако не е ударена.
Мондео гние стабилно без да е блъснато!
Гние дори второ поколение Мондео. Именно с Мото Пфое работим в гаража. Десетки Мондео-та 2000-2001 г. има изгнили. А първо поколение е пълна скръб от към антикорозионно покритие. Не върши никаква работа!

Между Вектра, Мондео и Мазда 626 - не бих се колебал да търся само Мазда 626.

Освен Мазда 626 бих търсил и Нисан Примера също и Пасат 3 - 96 г. или Ауди Бе 4 94-95 г.. А и вече се намира Ауди А 4 от първите - 95 г. за същите пари.

Опел и Форд недей купува за личен автомобил!!! Големи кочини са!

Потребителски аватар
nicko
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 03 окт 2006, 15:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo-Kombi 2.0 136 DOHC 1993г
Местоположение: Майна
Status: Извън линия

Мнение от nicko » 22 фев 2008, 00:44

Епа ти се изказа. За селските Опели да ама Мондео нещо с гниенето грешиш. 93г Мони от 10 години в Бг живяла само навън без особени грижи и няма едно място с корозия. Имал съм и Вектра и баща ми кара Омега от всички Опели най добър и без толкова гниене е Рекорд друго всичко е кочина за скраб. Ами един приятел има Мазда 626 ха цялата задница изгнила,че чак и задния капак тръгнал. Егаси яката машина .Според мен в Бг всичко е набедено.

Потребителски аватар
ivo_drifting
потребител
потребител
Мнения: 68
Регистриран: 06 фев 2008, 15:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 136 hp Ghia Седан
Status: Извън линия

Мнение от ivo_drifting » 22 фев 2008, 08:04

nicko написа:Епа ти се изказа. За селските Опели да ама Мондео нещо с гниенето грешиш. 93г Мони от 10 години в Бг живяла само навън без особени грижи и няма едно място с корозия. Имал съм и Вектра и баща ми кара Омега от всички Опели най добър и без толкова гниене е Рекорд друго всичко е кочина за скраб. Ами един приятел има Мазда 626 ха цялата задница изгнила,че чак и задния капак тръгнал. Егаси яката машина .Според мен в Бг всичко е набедено.
Подкрепям те изцяло моето мондео е 93 внос от австрия и също няма ни едно място с корозия.Това че гният са пълни глупости.Аз лично съм доволен от него,особено след втора се развинтва много добре :lol:
Изображение

Edinuser
Потребител
Потребител
Мнения: 774
Регистриран: 05 авг 2007, 16:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia 2.0i 16v 93г.
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от Edinuser » 22 фев 2008, 12:18

И аз мога да кажа същото за моето - имам го от 9 месеца, 93-та година е произведено. Двигателя е като часовник - при -17 пали от половин ( колата цяла зима стоеше отвън на открито ) гледъл съм го отдолу внимателно и ламарините - гнило никъде не видях.
Няма никъде изгнило. Проблем са някои кабели около двигателя, че са се напукали малко и някои от пластмасите вътре, но това си му е от ЕГН-то а и там е постоянно нагряване/охлаждане. В момента ги сменям постепенно - от друго не мога да се оплача!

g.taskov
потребител
потребител
Мнения: 407
Регистриран: 27 авг 2006, 13:20
Модел на автомобила: Mondeo 1.8I Комби LPG 1998г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от g.taskov » 22 фев 2008, 17:56

Неделчо , виж приятелю няма кола която да е вечна но зависи как се грижиш за нея.Мондеото не трябва да се оставя с кал и то мокра и със сол от пътищата с месеци, това важи за всяка кола.Купето долната част на мондеото е галванизирана а кухините са напръскани с технически восък.В месеца колата трябва да се мие няколко пъти , а зимата с сол по-честои и да се обръща внимание на кухините на калниците и двете престилки щото на мивките ги мързи да се навеждат.Пък ако сте я обработили допълнително с восък от Кар Системс още по добре моята е обработена.Така че Неделчо извинявай!

Потребителски аватар
Неделчо Неделчев
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 27 окт 2007, 17:22
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD Turnie - 1996 год. 89 коня
Местоположение: ВАРНА - VARNA
Status: Извън линия

Мнение от Неделчо Неделчев » 22 фев 2008, 22:33

g.taskov написа:Неделчо , виж приятелю няма кола която да е вечна но зависи как се грижиш за нея.Мондеото не трябва да се оставя с кал и то мокра и със сол от пътищата с месеци, това важи за всяка кола.Купето долната част на мондеото е галванизирана а кухините са напръскани с технически восък.В месеца колата трябва да се мие няколко пъти , а зимата с сол по-честои и да се обръща внимание на кухините на калниците и двете престилки щото на мивките ги мързи да се навеждат.Пък ако сте я обработили допълнително с восък от Кар Системс още по добре моята е обработена.Така че Неделчо извинявай!
Напълно ясно е че Форд и Опел гният заради лугата пълна с много вредни химикали в България, но с други марки няма такъв проблем у нас!
....остатъкът от марки се движат тук без проблем с ръждата, въпреки, че се пътуват по един и същи път!
Защо ли?! Защото във Кьолн, Белгия и Рюселхайм не си вършат качествено работата!

Затова и са толковая евтини тия боклуци!

Потребителски аватар
TURBOTO
потребител
потребител
Мнения: 644
Регистриран: 01 май 2007, 13:38
Модел на автомобила: Ford Mondeo'94 1.8 16V
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от TURBOTO » 23 фев 2008, 10:05

Неделчо Неделчев написа:....
Не смяташ ли ,че вече прекаляваш с обидите ако си тук само и единствено да се правиш на интересен и ръсиш наляво и надясно псевдокомпетентни мнения няма нужда...такива ги има във всички форуми.Няма перфектни коли включително и Форд но да ми сравняваш Форд и Опел по отношение на ръждата специално,казвайки че Форд също гният толкова това е най-голямата глупост която съм чувал някога!!!Мълчах си досега но това просто става прекалено-кочини били,боклуци били,ами добре не се чувствай задължен да ни информираш повече за това,прав ти път към следващия форум които ще бъде подложен на унищожителната ти критика,аман от "разбирачи"!!!
П.С.-Извинявам се за *00118* *00141* ама просто не се сдържах :oops:
Изображение

Потребителски аватар
Vacuum
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 01 юни 2007, 13:41
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TDI
Местоположение: Русе
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Vacuum » 23 фев 2008, 10:05

Ти си карай мондеото по плажа, да го плискат вълните, па после Кьолн ти виновен :P

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Мнение от petkoff_pl » 23 фев 2008, 10:06

Това че някой не е случил на свястна жена и на читава кола не значи че всички жени са к*рви и всички фордове боклуци.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 23 фев 2008, 10:47

Вие докъто реагирате и 50-100 човека прочели това вече са си продали колите в паниката :(
След малко отивам да и сипя на моята маслото и почвам да и се кефя :)
Мноо си ме кефи грозницата.
Като седна вътре в нея и я подкарам, забравям как изглежда от вън.
Все още няма ръждичка, но вече си е време и я очаквам - няма начин.
Качвах се в други кочини .... ми деа знам тази фца напрао ми се е залепила на задника :) Мноо си допадаме :)

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от evg2 » 23 фев 2008, 11:20

"остатъкът от марки се движат тук без проблем с ръждата, въпреки, че се пътуват по един и същи път!
Защо ли?! Защото във Кьолн, Белгия и Рюселхайм не си вършат качествено работата!

Затова и са толковая евтини тия боклуци!
"
Ама наистина ли???? :shock: Истински познавач си...отивам да продавам "Форделата"!

Потребителски аватар
Vacuum
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 01 юни 2007, 13:41
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TDI
Местоположение: Русе
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Vacuum » 23 фев 2008, 13:36

evg2 написа:...отивам да продавам "Форделата"!
Забрави! Няма кой да я купи вече :lol:

Потребителски аватар
Неделчо Неделчев
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 27 окт 2007, 17:22
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD Turnie - 1996 год. 89 коня
Местоположение: ВАРНА - VARNA
Status: Извън линия

Мнение от Неделчо Неделчев » 23 фев 2008, 20:44

TURBOTO написа:
Неделчо Неделчев написа:....
Не смяташ ли ,че вече прекаляваш с обидите ако си тук само и единствено да се правиш на интересен и ръсиш наляво и надясно псевдокомпетентни мнения няма нужда...такива ги има във всички форуми.Няма перфектни коли включително и Форд но да ми сравняваш Форд и Опел по отношение на ръждата специално,казвайки че Форд също гният толкова това е най-голямата глупост която съм чувал някога!!!Мълчах си досега но това просто става прекалено-кочини били,боклуци били,ами добре не се чувствай задължен да ни информираш повече за това,прав ти път към следващия форум които ще бъде подложен на унищожителната ти критика,аман от "разбирачи"!!!
П.С.-Извинявам се за *00118* *00141* ама просто не се сдържах :oops:
Който както иска да го разбира!
Какво съм се замъчил и аз да давам съвети?!

Купувайте смело Форд! Мерцедес пасти да яде пред уникално творение Форд!

Потребителски аватар
Неделчо Неделчев
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 27 окт 2007, 17:22
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD Turnie - 1996 год. 89 коня
Местоположение: ВАРНА - VARNA
Status: Извън линия

Мнение от Неделчо Неделчев » 23 фев 2008, 21:05

g.taskov написа:Неделчо , виж приятелю няма кола която да е вечна но зависи как се грижиш за нея.Мондеото не трябва да се оставя с кал и то мокра и със сол от пътищата с месеци, това важи за всяка кола.Купето долната част на мондеото е галванизирана а кухините са напръскани с технически восък.В месеца колата трябва да се мие няколко пъти , а зимата с сол по-честои и да се обръща внимание на кухините на калниците и двете престилки щото на мивките ги мързи да се навеждат.Пък ако сте я обработили допълнително с восък от Кар Системс още по добре моята е обработена.Така че Неделчо извинявай!
Мондеото го внесох преди 4 години и 3 месеца от Австрия. Там е карано в Белгия сглобено. Първата година о.к. Втората веждите ръждясаха. Оправих ги. На втора пак ръждясаха - оправих ги.
На третата - майната ти белгийския боклук!

Отдолу е много добре, за 4 години не съм имал проблем там, но веждите типично по Опел-ски гният!
Колата не е блъскана. Знам и перфектно цялата история.
Още си бия главата, че не взех преди 4 г. една 190-ка - 92 г. от последните, когато ми я предложиха с Мондео-то. :(

От 2 месеца имам и Нисан Примера от 3 години в България. Автомобилът свети! Няма восъци-мосъци. Японците знаят как да си вършат качествено работата!
Единствения му недостатък е разходът.

Не мога да поддържам два автомобила, а и си изкарвам хляба, като шофьор и ми идват нагоре, защото от двама души в моето семейство, само аз съм шофьорът. За съжаление пети месец, не мога да се отърва от Форда.

Потребителски аватар
isoiso
потребител
потребител
Мнения: 843
Регистриран: 08 яну 2007, 19:15
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8 zetec 98г
Status: Извън линия

Мнение от isoiso » 23 фев 2008, 22:29

Неделчо, просто не си случил на кола. Ако те кача в моето Мондео твоето ще го изхвърлиш на скраб. Няма нужда да се изказваш толкова обобщаващо, разбирам те напълно и аз съм се изшивал с таралясник какво да се прави. Няма да си убием децата сега. :?

Потребителски аватар
Неделчо Неделчев
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 27 окт 2007, 17:22
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD Turnie - 1996 год. 89 коня
Местоположение: ВАРНА - VARNA
Status: Извън линия

Мнение от Неделчо Неделчев » 23 фев 2008, 22:41

isoiso написа:Неделчо, просто не си случил на кола. Ако те кача в моето Мондео твоето ще го изхвърлиш на скраб. Няма нужда да се изказваш толкова обобщаващо, разбирам те напълно и аз съм се изшивал с таралясник какво да се прави. Няма да си убием децата сега. :?
Какво значи не съм случил на кола? Не съм срещал не изгнило Мондео някъде!
Няма какво да се качвам, вътре е добре, вън - не е! :)
Твоя мотор 1.8 Бензин - 116 к.с. е добър за купето на Мондео. :wink:
Защо обаче не са отпуснали дори за МК 2 един 2 - 2.2 литров дизел 120-130 коня за Мондео Комби, както Вектра Вегън 2.2 дти - 125 коня - 99 г.?

Потребителски аватар
isoiso
потребител
потребител
Мнения: 843
Регистриран: 08 яну 2007, 19:15
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8 zetec 98г
Status: Извън линия

Мнение от isoiso » 23 фев 2008, 23:09

Защото моделите до 2002г са си реално модели 93г с подобрения. Няма как да правиш изцяло нови мотори за старо купе със стария кош за двг. А относно ръждата - нямам никъде и петънце :)

Потребителски аватар
ivo_drifting
потребител
потребител
Мнения: 68
Регистриран: 06 фев 2008, 15:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 136 hp Ghia Седан
Status: Извън линия

Мнение от ivo_drifting » 24 фев 2008, 18:07

Аве Неделчо ти пиян ли беше като писа тия глупости,пак ще се повтора моето е набор 93 и няма и грам изгнило,рядко се среща изгнило мондео,а да и като гледам състоянието на колата ти бая време няма да се оттървеш от нея,поне гледай и нисана да не стана така та после да няма тия шибани японци за нищо не стават
Изображение

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Мнение от Mondeo18TDI96 » 24 фев 2008, 20:11

ниделчо - на "Нисан" не викаха ли "японския москвич" ? :P

Заключена

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта