Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от Alexi » 11 фев 2011, 12:57

в Германия и Австрия автокъщите се държат само от турци араби сърби и други съмнителни типове .. колите не са по читави от тия на Горубляне ,все пак на Горубляне идват от там ... по скоро трябва да търси кола от собственик и с ясна история ,без значение държавата ...

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от nikolovvd » 11 фев 2011, 14:42

Nikola Ivanov написа: ... с ясна история, купено от Мото пфое...
Питай Лъчо за неговото Мондео с ясна история! Ако под "ясна история" имаш пред вид сервизна книжка си в дълбока заблуда, защото няма кой да ти каже как е карана тази кола, особено по "хубавите" нашенски пътища. Специално на Лъчо Мондеото всичко беше ясно докато не се запали и не от друго, а от ударена тръба на изпускателната система. Но за това по-добре той да си разкаже патилата, защото може да не съм разбрал нещо правилно.
Относно "новия внос" (умишлено е в кавички) мога да ви разправям с часове. Автомобилите, които се внасят у нас, са същите които стоят в задните дворове на автокъщите и като се съберат определена бройка ги карата на пресата и после за претопяване. Там се купуват за 1000-2000 Евро, а тук се продават за 4-5 хиляди. Пред офисите на автокъщите автомобилите са на 3 до 5 години и цените им са около и над 10 000 Евро. Оставям на фантазията ви да си сметнете цената, когато дойдат в България. Друг е въпросът, че от 10 "вносителя" само един може да си позволи да докара автомобил на такава цена при тази стегнация на пазара и то при положение, че има потенциален клиент за нея. Останалите докарват коли на 4-5 години само, ако са ударени. Последният интересен случай, който си спомням бе преди 2 години. Мазда 3 ударуна много лошо дойде в комплект със спойлер задна врата (бяха забравили кората обаче) и заден десен мигач. След един месец излезе от ремонт и боядисване и 2-3 месеца чака за кора на задната врата. Когато всичко беше готово я продадоха за 9 000 Евро.
По старички автомобили още с влизането, както са ударени и на ремъркетата, заминават от Видин за Монтана, защото там ги изчукват и боядисват на по-ниски цени, а и никой не ги вижда ударени във Видин. След 2 седмици се връщат лъскави, нагласени, с върнати километри и отиват направо на автопазара без да са минали и километър на собствен ход. Та като знам какви далавери се въртят в нашият регион не ми се мисли за Горубляне, Дупница и другите известни автопазари. Поради тези причини предпочетох да се кача на нова кола, вместо да си образувам нерви с ІІ-ра ръка кола.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от Pyrhel » 11 фев 2011, 14:53

nikolovvd написа:Поради тези причини предпочетох да се кача на нова кола, вместо да си образувам нерви с ІІ-ра ръка кола.
Абсолютно правилно! Аз бях решил нова и по-евтина кола, защото около 4-5 месеца обикалях за кола и все имаше нещо, което не ми допада - най-често качеството, а понякога и цената на втората ръка.
И все пак, накефих се повече като намерих читава втора ръка, защото наистина се спестяват много пари. Продавачът искаше 15500, взех я за 13000 след бая пазарлъци и съм спокоен, защото е моя и не се занимавам с лизинги, прехвърляне на лизинги, правя по нея каквото искам и т.н.

Всичко е въпрос до бройка, след това до приоритети и средства.

А на Лъчо мондеото не се запали. Въпреки неприятните изживявания, много по-изгодно излиза пред това, да си го купи ново.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от Alexi » 11 фев 2011, 15:23

с моя опит и познания мога да преценя как е карана една кола ,подбирам си много внимателно колите и до сега не съм се прецаквал .. а мондео като моето ново е около 60к ,дори и да се напъна да си го купя на лизинг ще се окаже ,че аз на него слугувам а не обратното .. по малки бедно оборудвани и маломощни коли също не са оферта за мен ,дори и нови .. колата е нова точно 1-2 години ,после става като всички останали .. а след 3-4 години струва на 1/4 от цената и нова - тия пари не ги копая на нивата все пак ,по добре да се дадат за нещо по смислено от 1 тон железа .. отделно ,че новите коли и те се развалят ,гаранцията е доста кратка ,и там нервите и парите не са по малко ... примерно твоята кола Николов (ако може да се нарече твоя щото е на лизинг) ,ако не се лъжа е Лансер автоматик ,така като гледам скоро ще и изтече гаранцията ако не е изтекла вече .. и ако хвърли тая роботизирана кутия кво правим ? ми даваме 5-6к за нова ... а то цялата кола е 12-15к ..

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от nikolovvd » 11 фев 2011, 15:55

Имам колега със същата конфигурация, който е навъртял 50 000 км повече от мен и то зверска експлоатация. Сменил е само дисковете и накладките, защото я кара в екстремни условия. Лятото е по морето, а зимата в планината (човека е от Смолян). Рекорда му Пловдив - Смолян е под един час, а ти си прави извода как кара и защо е сменил дисковете и накладките. Аз ще направя неговите километри след 5 години, т.е. колата ще е на 8 години и сигурно вече няма да е при мен.

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от Nikola Ivanov » 11 фев 2011, 20:37

Нямам предвид сервизната книжка под ясна история, Николов. Интересувах се от няколко форда от Мото Пфое, преди да купя, и ясна история значи, че знаеш кой я е карал, за какви цели, и най-вече - в компютрите им се вижда всяко влизане в сервиза точно за какво е било и точно какво е правено. Ако е удряна, се вижда, защото пише какво е изчуквано и какво е боядисвано и какво е сменяно. Излиза цялата поръчка - какво точно е правено, и части, и труд. Човека в Люлин специално беше достатъчно любезен и за едно мондео ми разцъка всичките поръчки. За МП Младост не ми се говори, там друга работа беше, но както и да е. Това е ясната история. Разбира се, как точно е карана не може със сигурност да се знае и скрит дефет винаги може да има, но и от чужбина като я купиш, важи същото.

Освен това, не знам що все за "новия внос" говориш, там е ясно, нещата са както ги казваш и на мен и през ум не ми е минавало да си купувам "нов внос", самото понятие е адски нелепо и смешно, и като гледам и Алекси не е имал предвид изобщо такива коли. "Нов внос" е върха на глупостта като словосъчетание, защото нито е нов, нито е внос. От както сме част от ЕС, от 2007 година, внос от другите страни -членки не съществува. Има вътреобщностна търговия със стоки, което изобщо не е внос, не се минава митница, няма другите характеристики на внос, просто режима е съвсем различен. "Нов" пък да не говорим, тия трошки дето ги "внасят", там са чист брак, те по това разбира се, си прав.

За новата, на мнението на Алекси съм, и аз много се чудих и в крайна сметка се отказах. Макар че аз за разлика от него не държа да е мощна и пълна с екстри. За кво ми е тая мощност, като максималната разрешена скорост е 130 на магистрала, такава скорост вдига без да се мъчи и двигател от 60 коня, за кво ми са 200 коне. На мен ми е неразбираема тая мания за мощните мотори. Екстрите пък - да няма да живея аз в тая кола, че да давам 10К отгоре само заради екстрите. И 300 коня да е колата, пак не бих карал с 200 км/ч, това е скорост, с която се движат хеликоптерите, който кара коли с такива скорости е обществено опасен индивид /и на мен ми се случвало да карам така, но не се гордея, а напротив - срамувам се, че съм го правил./

А новата - само каското ти е над 1000лв годишно, зависи пак от цената, при по-скъпите коли и до 3000+лв стига. Задължителното обслужване в оторизиран сервиз - и там ти дерат 3 кожи. Обезценката - още докато излезе от магазина и цената е надолу с 30%, и всяка следваща година още с по 10-15%.

Е на сайта на мото-пфое 3 годишни мондеота са между 13 и 20К, а като нови са около 50-60 в зависимост от оборудването. За 3 години си 30 бона назад само от цена. Тва не е за нормалните хора. Или трябва дружество да ги купи, или някой баровец, за когото 30 К са пари за семки.

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от Nikola Ivanov » 12 фев 2011, 11:39

nikolovvd написа: Там се купуват за 1000-2000 Евро, а тук се продават за 4-5 хиляди.
Ми 2000 евро са си 4 хиляди, като сложиш разноските за път, такси магистрали, транзитни номера, ала, бала, и някаква горница за да има смисъл продавача изобщо да се бъхти да я докарва, то май вярно ще излезе, че напоследък е по-евтино да се купи кола от тук, отколкото да ходиш до там :D

Alexi написа:колата е нова точно 1-2 години ,после става като всички останали ..
Хихихи, Алекс, в София и толкова не изкарва - нова е докато някой оли те хласне ей там на първия завой...което в София е сигурация, че за максимум 6 месеца се е случило. Ако съществува кола, карана повече от 6 месеца в София, която да не е ударена, /поне леко/, аз на трамвай ще стана.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от Pyrhel » 13 фев 2011, 14:20

Никола, така е за моторите - и 60-70те коня ще ти вдигнат 130, това не подлежи на коментар. Но не искам мотор, който е 75коня да ми гори колкото 200-коньов. А разлика във вървенето има. За бензините просто не си представям как се връщам на под 170-180 кончета, за дизелите - под 130. Защо?
Първо - разхода им еднакъв горе-долу, поддръжката (на мотора) пренебрежимо по-евтина за малкия мотор.
Второ, представи си магистрала, ти караш със 120-130. Идва нагорнище, ти връщаш на 4та, за да запазиш тая скорост. Зад тебе някакъв се движи със 140. Пред тебе - камион с 80. Еми, честно казано стъпвам на газта и колкото - толкова: 140, 150, 180 - изпреварвам, като достигам тази скорост за някакви секунди, не за минути като с 3-цилиндрово Поло и пак се връщам в моята си лента със 130 като има други хора с мен в колата, вместо с малката моторетка да натискам спирачките и после до края на нагорнището - след камиона на 3та с 80-90, щото няма мощност не само да изпревари, а дори и да поддържа скоростта.

Забелязал ли си всички тарикати дето карат със 160 разни таралясници по равното и надолнището те изпреварват, идва нагорнище и пъплят със 100, надолнище и "оо, ние сме велики - 180" - издухани или слаби бензинови моторчета.

За екстрите всеки си решава. Там е въпрос на благинки и удобства. Аз примерно искам да ми се подгряват волана и скоростния лост като си включа подгрева на седалката, ама не съм дорастнал до такава кола :)

За леките поражения по колите в София - не си прав. Другата се кара вече 5 години и следи няма, така че - давай снимка на трансформацията си в трамвай :D: Много зависи как се пази една кола, как я паркираш и КЪДЕ (да, понякога и до късмет).

________________
Постът го написах по повод мощностите. Не ми трябва огромната сила на двигателя, за да карам с ненормална скорост, трябва ми, защото искам да знам, че във всеки един момент под десния ми крак се крие мощност, която ще ме докара до ненормалната скорост за някакви малки секунди.

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от Nikola Ivanov » 13 фев 2011, 16:20

абе не ускорява за минути полото, а също за секунди стига до тия скорости, ама няма да го пиша тук че е форум на форд....ест че не вървят еднакво 180 коня и 60 коня, няма изобщо кво да говорим, много ясно...но за еднаквото харчене, той и Алекси така казва, но не е така - особено в града разликата е осезаема. И на дълъг път, има около литър и половина, два литра на сто разлика. Вие с Алекси колко искате да има - 10 литра разлика ли :P За поддръжката не мога да говоря още, като вземе да се чупи и да давам пари по майстори и да рИвЪ :lol: -тогаз ще говоря, засега не мога нищо да кажа.

Предпочетох кола на 3 години и 60 коня, отколкото за същите пари мондео на 10 години, тва е. Мое да са шейсе коня, ама са млади жребци, по-добре е отколкото 130 дърти кранти дет едвам кретат :D :D

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от nikolovvd » 13 фев 2011, 16:39

Pyrhel написа:Забелязал ли си всички тарикати дето карат със 160 разни таралясници по равното и надолнището те изпреварват, идва нагорнище и пъплят със 100, надолнище и "оо, ние сме велики - 180" - издухани или слаби бензинови моторчета.
Това ми е редовното забавление от Враца до магистралата (Ботевград), особено в участъка Мездра-Ботевград.
Наредили сме се 4-5 автомобила след някой камион и все ще се намери някой тарикат да ни изправи на спирачките, щото видите ли неговата кола е по-по-най и задължително трябва да изпревари възможно най-рисковано. И за къде бърза като след 1-2 километра има същата колона, предвождана от камион. Важното е да се демонстрира превъзходство пред останалите (аз му викам - избиване на комплекси), а когато останалите започнат да го настигат и изпреварват по големия баир на магистралата се чуди къде да се скрие. Последната случка бе с една Алфа 1.9 JTD. Натвори една камара простотии по споменатия участък и на 4-5 километра преди ІІ-рият тунел го нестигам, но човека си бичи в най-лявата лента. Без да го притискам със святкане или клаксони си покарах малко след него и като видя, че неможе да поддържа висока скорост се прибра в дясно.
На равно и на спускане всеки може да се прави на голяма работа, но не всеки може да върви по баира, както по равното.
Дори мога да се хвана на бас, че една Фиеста с най-слабия двигател може да достигне 4-500 км/ч, ако я пуснат от 10 000 метра височина (от самолет например). :D:

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от Nikola Ivanov » 13 фев 2011, 17:21

G=mg2, що да не може :D 1000кг х 9,8 *2 :D /това трябва да значи на втора степен, ама май няма опция такава/ :P

Напълно сте прави за нанадолнищата, всякакви такива ги има, винаги се чудя как може да си рискуват и собствения живот, и живота на другите с такива изпреварвания :mrgreen: Аз със мондеото изпреварвам само по баир нагоре, защото учудващо, но тогава най-много върви, макар че е само 90 коня уж :D по нанадолнище никога не ускорявам, оставям колата сама да си върви, а и винаги имам едно на ум, че по-трудно се спира по баир надолу!

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от nikolovvd » 14 фев 2011, 10:11

И аз имам същите впечления, че Форда много бяга по баири.
Та на въпроса! Мондеото от 2007 година (става дума за по-новите) са впечетляващи возила, защото са запазили комфорта във возията, въпреки че твърдостта е малко по-голяма, а от там и стабилността. Някой се оплакват от кофти материали (пластмаси) в купето, но това си е световна тенденция и явно има връзка с изискванията за високият процент рециклиране на вложените материали. Има автомобили с по-качествени салони, но цените при тях са 6 цифрени. Няма нищо вечно, но ако разбираш от коли и отделиш повече внимание на огледа, пренебрегвайки психологическата си нагласа да купиш кола, може да се сдобиеш с добър екземпляр. Ако и поддръжката се прави така педантично както и огледа, нама причина колата да не те изкара 10 години без проблеми. Много трябва да се внимава и с горивото, което се сипва, защото цените у нас са европейски, но качеството е ужасно!
Последна промяна от nikolovvd на 21 фев 2011, 11:06, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Предимства и недостатъци на Ford Mondeo 2007-2008

Мнение от divxstore » 21 фев 2011, 10:32

Значи и аз бях пред дилемата да си взема кола втора употреба или нова. Ходих, разглеждах коли различни марки, н все нещо не ми харесваше (най-вече цената или ако цената става, колата има проблеми). Тогава се забих в МП и от 55 взех моето мондео за 40 хил лв., тоест първото обезценяване го избегнах и мога да кажа, че не съжалявам, че не си взех МБ Е класа или БМВ 5-ца. Колата е идеална за мен и семейството ми - голяма, удобна и що годе с повечко екстри. За сега е на 25 000 км и да чукам на дърво, проблеми няма, но и честно казано не очаквам такива следващите 3-5 години. Върви прилично и гори прилично. Единствения и проблем са фарофете - като я купи бяха на петна и след 2 месеца ми ги смениха. След още месец отново станаха на петна от вътрешният край, явно от конденз и прах. Преди месец отново бяха сменени и засега са добре. Така, че бих казал, че си заслужава колата, собенно за парите които струва.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта