Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
neftoM
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 01 окт 2009, 12:58
Модел на автомобила: Форд Мондео Амбиенте 1.8TDCI, 2009, Volvo C30 1.6i, 2007 (малко по-добър Форд;)
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от neftoM » 15 яну 2011, 08:01

Аз съм карал Мондео Мк1 и сега Мк4, жена ми кара Волво С30. Като вляза да карам волво-то не се чувствам комфортно, а уж само един клас по-надолу, но пък е "премиум марка". Дилърът ме убеждаваше, че е по-комфортно от Мондео, но аз така и не го усетих това - просто ми е тясно, вози по-твърдо и т.н. Така, че не се лъжи по тия малки коли - размерът има значение. :D:

Иначе относно марките - според мен по отношение на качеството няма никакво значение каква марка извън ония "премиум марки" (то и за тях не е много сигурно де) ще избереш - цените им са еднакви, така че няма как едната да е мноооооого по-качествена от другата. Според мен най-важно е качеството и цените на официалния (или друг, на който можеш да се довериш)сервиз, най-добре ако имаш някъде познат. По този показател, от прочетеното по форумите на различните марки открих, че Мото-Пфое е най-малко лошия (аз го ползвам от година и половина и ми е рано за обективно мнение).
Изображение

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Nikola Ivanov » 24 яну 2011, 09:58

E, в края на краищата не си взех нито форд, нито пежо:)) Алекси греши обаче, не 307-цата, а 406-цата пежо гледах. Както и да е. От това, което си взех, засега съм изключително доволен, макар че още е рано да давам преценки, понеже съм минал 1500 км. То понеже не е форд, няма смисъл и да си пиша мнението. Между другото колата е малка и установих, че не съм съгласен с всичко писано за малките коли, много си е удобна и много ми харесва, а и разходът е нисък и това ме кефи.

Чудя се също дали да не си стегна старото мондео, защото сега както е затрупано със сняг и не е палено от месец, тази сутрин реших да го пробвам. Запали от четвърт - докато чукнеш с ключа и моменталически запали:) Ако знаете добър тенекиждия, защото ще трябва да се пребоядиса и да се свали ръждата преди това, не знам дали изобщо си струва това да се прави...

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от ЯЛТА » 24 яну 2011, 10:16

Е сподели, какво си взе де, и каквото и да е , да ти е честито, и много безпроблемно да те вози .
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Nikola Ivanov » 24 яну 2011, 13:28

Благодаря! :D

Потребителски аватар
nikolayri
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 12 яну 2011, 11:27
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 TDCi
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от nikolayri » 24 яну 2011, 14:10

Е кажи какво купи де, не така, че ме изяде любопитството. :D

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Alexi » 24 яну 2011, 15:03

от кон на магаре :D:

ford1416V
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 04 ное 2010, 10:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 16V
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от ford1416V » 24 яну 2011, 22:45

Поне магарето да беше Форд, а то...

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Nikola Ivanov » 25 яну 2011, 13:16

E що магаре? VW, ама и магаре да е, поне е по-младо :) Мисля си да взема да си пребоядисам и мондеото и да си го оставя за извънградско, но още не съм решил дали си струва. Някой може ли да ми препоръча автотенекиджия/бояджия? Въпроса е да се махне ръждата както трябва.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Alexi » 25 яну 2011, 13:20

поредната жертва на най надценената в БГ марка .. нисък клас автомобил на безбожна цена за това което предлага :D:

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Nikola Ivanov » 25 яну 2011, 13:22

Хм, аз съм много доволен засега, вкл. и от цената, за която го взех. Бях се зарекъл, че никога няма да взема VW, затова никога не бива да се зарича човек. Всъщност, май започвам да разбирам защо е най-масовата кола в БГ :)

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Alexi » 25 яну 2011, 13:25

мда ,масова е .. особено кошове на по 15-20 години ,пълно е с тях ... щото са МНОГО ЗДРАВИ ,и всичко е евтино за тях .. само че аз не искам стара и евтина кола ,искам нова скъпа мощна и с безумна поддръжка ,която да мога да си позволя без усилия ,ако ми разбираш мисълта ...

ford1416V
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 04 ное 2010, 10:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 16V
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от ford1416V » 25 яну 2011, 16:38

Колега, направо ни хвърляш зад въжетата.
За да е удобен, поне минимално, трябва да е най-малко Голф, а за да е нов и евтин, трябва да ти го е дал Ники Кънчев.
Пиши от кой град си за да могат да те упътят към тенекиджия. Не продавай Мондеото! :lol:

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Pyrhel » 25 яну 2011, 16:42

ford1416V написа:Не продавай Мондеото!
А си го продал, а са те изяли барабар с дрехите... :D:

ford1416V
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 04 ное 2010, 10:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 16V
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от ford1416V » 25 яну 2011, 17:58

Pyrhel написа:А си го продал, а са те изяли барабар с дрехите... :D:
..., но не и с VW-то!
Такова дори не помирисваме! :D:

Е, хайде на добър час и хиляди безаварийни с новата машинка!
И запомни две правила:
1) Няма бивши собственици на Форд.
2) Където и да идеш, каквото и да караш винаги гледай да имаш наблизо по един Форд.

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Nikola Ivanov » 25 яну 2011, 23:37

Хм, от София съм, относно упътването за тенекиджията. Мондеото иначе си е много добре, пали от раз в най-големите студове и си върви без проблем. Само че има ръжда тук-там. За продаване, няма да го продам. То е 1996година, а на тези години и във външния вид, в който е, значи да го подаря, а то никога не ме е оставяло и сега не ме е оставило.

И аз харесвам марката Форд, но явно по форумите всички са доста крайни. Нали си търсех пежо, е феновете на пежо също ме оплюха за избора :D Всяка кола си има предимствата и недостатъците. Малката кола е много по-лесна за каране в града, харчи малко, лесна е за поддръжка. Много ми е удобна. Вътре никак не е малко, има достатъчно място, по-широко е от фиестата. Мондеото е друг клас, но има скъпа поддръжка, повече харчи и има и недостатъци. Например и един сантиметър да отвориш прозореца, когато вали дъжд, вали вътре. А при фаувето не е така. Има и други, но няма сми да ги пиша:)

ford1416V
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 04 ное 2010, 10:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 16V
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от ford1416V » 25 яну 2011, 23:59

Nikola Ivanov написа:И аз харесвам марката Форд, но явно по форумите всички са доста крайни.
Не се впрягай, колега! Всичко беше в рамките на шегата! Ти също се шегуваш, че си си взел VW, признай си! :wink:
Nikola Ivanov написа:Мондеото е друг клас, но има скъпа поддръжка, повече харчи и има и недостатъци.
А за сервизната поддръжка на Форд ние също нищо добро не сме казали.

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Nikola Ivanov » 26 яну 2011, 00:01

ford1416V написа: Ти също се шегуваш, че си си взел VW, признай си! :wink:
:P :lol: :lol: ;):

Потребителски аватар
apexsster
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 23 окт 2007, 00:56
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK6
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от apexsster » 26 яну 2011, 00:45

Очакваме снимки колега :)
Честито за придобивката и много безаварийни км :drink:

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Alexi » 26 яну 2011, 09:14

това ,че малките коли горят малко е мит ... ако е бензин 1.2-1.4 под 8-9 градско не може да падне ,навън със 120-140 ,7-8 .. това е доста повече от мондеото ми ... и един пример - тъщата има чисто ново Фолксваген Поло ,26к го плати .. за тия пари получи евтини пласмаси ,почти никакви екстри и разход от около 8 средно за 1.4 бензин .. отделно грам не върви - карал съм го няколко пъти ... по същия начин стоят нещата и с рено клио 3 ,1.4 бензин - пак купувано ново . Относно поддръжката - кое е евтино ? само гумите ,че са по малки .. всичко друго е същото ...

Nikola Ivanov
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 29 дек 2010, 21:30
Модел на автомобила: FORD Mondeo 16V 90к.с. бензин
Status: Извън линия

Re: Форд Мондео на старо или малка нова кола?

Мнение от Nikola Ivanov » 26 яну 2011, 13:40

Алекси, аз ти писах обяснения на лични, ама не отговаряш и искаш непременно да е в темата....въпрос на виждане е и най-вече на приоритети. Всичко му е много по-евтино на полото, няма да споря и за разхода, вече няколко пъти го засичах. В София гори около 7, а мондеото ми гори около 11. Ако това е малка разлика, добре.
Виж на извънградско разликата наистина е малка, полото гори 5,5, а мондеото 6,3. Само че ми гори толкова малко мондеото, защото е 90 коня.

За вървенето, ами много ясно, че няма сравнение, полото е 60 коня и три цилиндъра, няма да върви като мондеото естествено. Но динамиката му е много по-добра, ускорява в пъти по-бързо, много лесно набира скорост, пъргаво е и се управлява по-лесно. Форда ми с тия 90 коня е много тромав и когато трябва да изпреваря някой тир, се вкаравам в ситуация. Полото го изпреварва за много по-кратко време, изключително бързо ускорява, и също за мое учудване се оказа много стабилна кола, по това заледеното и заснежено време.
А ако мондеото ми беше не 90 коня /което е много слаб двигател за това купе/, а 140 коня, нали се сещаш кога щеше да гори 6,2 - 6,3 извънградско. Бензиново е. За дизелите не коментирам, но там има други проблеми, само поленовия филтър струва хиляди, а да не говорим за дюзите, помпата и други такива. Дизел никога не съм имал и не мисля и сега да рискувам, бензина си е бензин. Ето днес сутринта в София беше минус 12, бензиновия двигател пали от четвърт.

Няма как поддръжката да е еднаква, само съединителя на мондеото струва 700лв, знам, щото съм го сменял. Рейката на мондеото струва 2000лв, и това знам, щото ми се чупи. Сложих втора употреба за 200лв, ама си е втора употреба и не се знае докога ще изкара. И помпа за хидравликата сложих втора употреба, защото нова струва 1000лв, и това знам, щото ми се чупи. Цифрите нямат никакво, ама никакво сравнение с VW - за тях е по-евтино в пъти. Отделно и услугите на майсторите са в пъти по-евтини, щото като ме видят с форда, веднага почват да си пеят песента как на форда е много криво да се направи каквото и да било и затова цената е двойна или тройна. Шеста година карам мондеото, така че тези неща съм ги преживял и ги знам.

А че мондеото вози по-хубаво от полото, изобщо няма спор - ми това са адски различни класове коли. Но ако го сравним с фиестата, да ме прощаваш - полото е много по-хубаво, и като возия и като стабилност. Това е от мен.

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта