проблем със фокус 1.8тдди

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
jorobotev
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 12 дек 2015, 13:44
Местоположение: radomir
Status: Извън линия

проблем със фокус 1.8тдди

Мнение от jorobotev » 21 мар 2016, 22:01

Колеги дайте съвет имам фокус 1.8 тдди 75 коня 2000година сутрин като го запаля почва да пуши и мирише на сурова нафта и като му подам газ почва да тресе мотора и да пуши много закачах го на диагностика и всичко е наред не знам какво му е масло не харчи върви си дали са дюзи или де да знам?????

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: проблем със фокус 1.8тдди

Мнение от OgiDogi » 22 мар 2016, 07:13

jorobotev написа:Колеги дайте съвет имам фокус 1.8 тдди 75 коня 2000година сутрин като го запаля почва да пуши и мирише на сурова нафта и като му подам газ почва да тресе мотора и да пуши много закачах го на диагностика и всичко е наред не знам какво му е масло не харчи върви си дали са дюзи или де да знам?????
За да мирише на сурова нафта, впръскването не е в подходящият момент, а с голямо закъснение и вероятно с увеличена порция. Това може да се дължи на повреда в помпата или неправилна информация от датчик на колянов вал или "умна дюза" към компютъра, най-вероятно е първото. Ако бяха дюзи, симптомите щяха да са други - детонации и черен дим, ако има "пикаеща" дюза или тресене без пушек при задръстване.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Misho2004
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 03 ное 2023, 01:16
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: проблем със фокус 1.8тдди

Мнение от Misho2004 » 13 ное 2023, 04:28

Колеги имам проблем и не мога да разбдра от какво е всеки ми казва нещо различно карам форд фокус 1.8 тдди 90 коня обслужих я сам но вместо 5w30 и налях 10w40 и докато сменях горивния филтър глътна въздух така няма значение запали оправи се сутрин като я запаля не работи изобщо както трябва прекъсва издимява бяло в началато и после докато загрее една такава играе прекъсва не работи равномерно после като загрее утихва но още се чува как преиграва но не се усеща и дими в бяло само като се запали иначе колата си върви пушка е няма проблем моля за съвет😢

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: проблем със фокус 1.8тдди

Мнение от ivchotr » 13 ное 2023, 16:29

Как можа да сложиш само една точка в тази тирада?

Не е лошо да споделиш дали след като се появи този проблем, се забелязва и намаляване на нивото на антифриза? При теч на антифриз в цилиндрите се появява сиво-бял дим от ауспуха. При първо палене в този случай може да се наблюдава и неравномерна работа на двигателя докато загрее.

Друг вариант е да се е споминала някоя подгряваща свещ, липсата на която става по-осезаема при падане на външните температури. Съответно цилиндърът без подгряване при първоначално палене няма да възпламени цялото гориво и пак ще се появи дим от ауспуха. Това може да е съпроводено и с неравномерна работа на двигателя. Колкото повече свещи са извън строя, толкова по-лоша работа на студения двигател и повече дим от ауспуха.

Кондензът в генерацията също може да излети като пара при работа на студен двигател докато не загрее генерацията, но ако е само до конденз, двигателят няма да има проблем с работата си. Така че предполагам, че има и някакъв друг проблем, който може да е един от горните или комбинация от тях. А може и да е някакъв друг, но не се сещам сега какво друго може да е.
Знам всички вицове за Форд :D

Misho2004
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 03 ное 2023, 01:16
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: проблем със фокус 1.8тдди

Мнение от Misho2004 » 13 ное 2023, 16:55

Благодаря ти за мнението!

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: проблем със фокус 1.8тдди

Мнение от ivchotr » 13 ное 2023, 22:48

Пиши, когато разбереш какво му е.
Знам всички вицове за Форд :D

Misho2004
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 03 ное 2023, 01:16
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: проблем със фокус 1.8тдди

Мнение от Misho2004 » 14 ное 2023, 20:38

Смених свещи! Колата вече пали без приблем ,но отново го има това леееееко притръсане ,когато е студена.Не губи антифриз, от както съм я взел карам карам с същия

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: проблем със фокус 1.8тдди

Мнение от ivchotr » 14 ное 2023, 22:24

Ами явно има и някакъв друг проблем, който трябва да решиш. Поне изчезна ли белият пушек при първоначалното палене на студен двигател?
Знам всички вицове за Форд :D

Misho2004
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 03 ное 2023, 01:16
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: проблем със фокус 1.8тдди

Мнение от Misho2004 » 15 ное 2023, 01:54

Да,да изчезна при палене прикажда съвсем малко черно и после нищо.

Misho2004
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 03 ное 2023, 01:16
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: проблем със фокус 1.8тдди

Мнение от Misho2004 » 15 ное 2023, 10:09

Закарах я на диагностика и нищо не знам какво става

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: проблем със фокус 1.8тдди

Мнение от ivchotr » 15 ное 2023, 10:55

Не е лошо да обърнат физически внимание какво се случва с горивото към и след дюзите.
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта