Фарове за форд мондео 2002

Какво, къде и как мога да намеря? Справочник на Форд Фена.
Отговори
dreamer
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 18 ное 2014, 22:02
Модел на автомобила: Форд мондео
Status: Извън линия

Фарове за форд мондео 2002

Мнение от dreamer » 15 дек 2014, 21:10

Здравейте отново форд маняци.
Бих искал да попитам по запознатите за съвет че с моите познания ще си остана гол и бос.
Става въпрос за следното : Закупих си фарове за форд мондео 2002 г.(тъй като претърпях птп и реших да си закупя комплект фарове с цел да няма разминаване). Обаче се оказа че тези отвори които са на самите фарове които служат за закрепване на фара за очиларката(маската) са изпочупени и се наложи по някакви невероятни начини да се закрепят а не стига това ами и някакъв регулатор който служи за регулиране на фаровете го нямало ... Може ли някой да ми обясни ако реша евентуално да си закупя нови фарове или нов фар какво точно трябва да гледам и къде е този регулатор и на всеки фар ли трябва да го има или само на единия и т.н. Ако някой може да ми покаже снимка ще е още по добре :(

P.S. Също така ми казаха че въпреки че ги няма тези регулатори е трябвало да отида там където правят технически прегледи и срещу 5 10 лв щели да ми ги настроят да са на една височина ... В момента левият свети право в очите на шофьорите отсреща а десният точно пред дясната гума :D

Съвети ? :)
Благодаря предварително.
Поздрави.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фарове за форд мондео 2002

Мнение от Любо » 18 дек 2014, 17:01

Регулатора се намира вътре във фара. Като свалиш задния капак на фара се вижда. Във всеки фар го има.
И без този регулатор могат да се регулират фаровете, не знам дали цените споменати от теб са верни.
Можеш да си вземеш регулаторите от старите фарове и да ги сложиш на новите. Първоначално пак ще трябва ръчен реглаж. След това ще можеш да си ги гласиш по височина от копчето в купето.

dreamer
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 18 ное 2014, 22:02
Модел на автомобила: Форд мондео
Status: Извън линия

Re: Фарове за форд мондео 2002

Мнение от dreamer » 18 дек 2014, 20:41

Ами то честно казано като катастрофирах пострада левия фар и щом техника не го е изкарал от счупения и не го е сложил в здравия значи е бил повреден според мен :( Иначе десния регулатор трябва да е при мен. А иначе мога ли да ги закупя само регулаторите от някъде ? И какви пари биха ми искали ? Някакви идеи ?

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фарове за форд мондео 2002

Мнение от Любо » 19 дек 2014, 09:51

eBay. Иначе нямам идея колко струват в България. В Мото Пфое има, но като чуеш цената ще се откажеш, което не пречи все пак да провериш.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Фарове за форд мондео 2002

Мнение от HACKO » 19 дек 2014, 11:04

dreamer написа:Ами то честно казано като катастрофирах пострада левия фар и щом техника не го е изкарал от счупения и не го е сложил в здравия значи е бил повреден според мен :....
Не разчитай на тенекеджия, повечето като видят нещо със жици, го поливат със светена вода за да не вампирясат. Малко вероятно е толкова силно да си ударил фара, че да се е счупил регулатора. Истината е, че понякога регулаторите много трудно се откопчават/закопчават на мястото си (поне на Ескорта е цяло приключение), и затова са ти казали, че не става.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

dreamer
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 18 ное 2014, 22:02
Модел на автомобила: Форд мондео
Status: Извън линия

Re: Фарове за форд мондео 2002

Мнение от dreamer » 19 дек 2014, 21:00

Докато си търсех части да си оправя автомобила се натъкнах на същия форд(кв. Люлин) със счупени фарове на които предполагам че регулаторите ще са там ... Възнамерявам да отида да попитам човека дали ще ми ги продаде ама лошото е че незнам какви пари са :( Съвети ?

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фарове за форд мондео 2002

Мнение от martin1977 » 19 дек 2014, 23:59

Човек, що се занимаваш с глупости, ами не си вземеш 2 фара здрави и комплект с всичко? Почти без пари са.

dreamer
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 18 ное 2014, 22:02
Модел на автомобила: Форд мондео
Status: Извън линия

Re: Фарове за форд мондео 2002

Мнение от dreamer » 20 дек 2014, 19:58

Е реално погледнато аз това и направих ... 60 лева ги взех тия двата фара а то се оказа че дупките благодарение на които се захващат са счупени и не са регулирани ... Под 60 лева не можах да намеря в продавалник и по морги ... всичко живо иска 50 + лева на фар ...

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фарове за форд мондео 2002

Мнение от martin1977 » 20 дек 2014, 23:24

Ти сериозно ли? Тея наште джамбази са се уляли /ояли/. Аз като търсих фарове за мъгла за моето, тук ми искаха от 30 до 50 лв. за бройка?!?, като по-евтините бяха с поне по едно счупено ухо!!! А от Англия си ги напазарувах за 34 лв. двата перфектни и здрави заедно с доставката + ринговете отстрани (вместо 2, имаше 3 ринга - един резервен) и заедно с 3 броя оригинални крушки с буксите и 20 см кабел.

Отговори

Върни се в “АВТОЧАСТИ И АКСЕСОАРИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта