Спирачни апарати Фокус!!!

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Emmo
потребител
потребител
Мнения: 35
Регистриран: 12 фев 2009, 11:09
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Спирачни апарати Фокус!!!

Мнение от Emmo » 21 яну 2012, 20:06

Здравейте, колеги! Имам следния проблем и тъй като, не открих подобна тема пускам тази. Откакто си купих фокуса имам проблем с ръчната спирачка. В началото по - рядко, но в послено време е неизползваема поради факта, че самите апарати се били износили. Поне така ми ибясниха в последния серзвиз, където ходих. Фокуса е 2003, две врати, и ми се обясни че това е заводски дефект(слабост) на тези спирачни апарати. Не подлежали на ремонт, а се подменяли с нови на цена 300лв - броя!!! В началото майсторите при които ходих раздвижваха супортите и ми обясняваха, че трябва да ползвам ръчката редовно, за да не запичат, но тези в последния сервиз направо ме оставиха в недоумение. Сервизът е доста реномиран в град Варна и съм склонен да им повярвам за гафа на Форд, но ми се струва, че някой нашенски гений ще е измислил вариант за рециклиране на старите апарати:)) Чакам идеи и съвети...

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13102
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Спирачни апарати Фокус!!!

Мнение от HACKO » 21 яну 2012, 22:38

Emmo написа:....Откакто си купих фокуса имам проблем с ръчната спирачка....
Опиши точно какъв е проблема, не хваща или не пуща и тогава ще можем да ти помогнем.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Emmo
потребител
потребител
Мнения: 35
Регистриран: 12 фев 2009, 11:09
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Спирачни апарати Фокус!!!

Мнение от Emmo » 21 яну 2012, 23:31

Последно в сервиза ми казаха, че ръчната спирачка е желателно да се ползва само в екстремна ситуация(т.е ще бъде еднократно), защото след това накладките няма да се върнат в изходно положение при връщането и и ще трябва да се правя на "майстор" под колата за да мога да продължа! Автомобилът го ползвам 3 години, а през последните 4-5 месеца ръчната не е експлоатирана нито веднъж до преди 1 седмица когато реших да отида в един сервиз и да видя да ли ще могат да я отремонтират за по- дълъг период от 2-3месеца (4-5 използвания), както предишните пъти.

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Спирачни апарати Фокус!!!

Мнение от DTM » 22 яну 2012, 09:52

Emmo написа:Последно в сервиза ми казаха, че ръчната спирачка е желателно да се ползва само в екстремна ситуация(т.е ще бъде еднократно), защото след това накладките няма да се върнат в изходно положение при връщането и и ще трябва да се правя на "майстор" под колата за да мога да продължа! Автомобилът го ползвам 3 години, а през последните 4-5 месеца ръчната не е експлоатирана нито веднъж до преди 1 седмица когато реших да отида в един сервиз и да видя да ли ще могат да я отремонтират за по- дълъг период от 2-3месеца (4-5 използвания), както предишните пъти.
Фокуса с дискови спирачки ли е отзад?
Ако е, но мисля че няма разлика дори да е с барабан, нека се погледнат жилата. Много често срещан проблем при Фокус и при Мондео. Ръчната трябва да се използва, точно при не използването и стават проблеми. В броните на жилата попада вода, разни мръсотии в следствие на което жилата започват да корозират. Жилото задържа в кожуха по които минава, тогава започват да задържат апаратите отзад. След това се пораждат и други проблеми, причинени от задържането.
Това, че ръчната спирачка трябвало да се използва в екстремна ситуация го оставям без коментар. При сериозни отрицателни температури, не е желателно използването /и оставяне за дълго време/ на ръчната спирачка.
Колега напиши кой е първия и кой е втория сервиз, да ги знаем...

Emmo
потребител
потребител
Мнения: 35
Регистриран: 12 фев 2009, 11:09
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Спирачни апарати Фокус!!!

Мнение от Emmo » 22 яну 2012, 10:43

Жилата са си наред, оказа се, че едната пружинка отговаряща за отпускането на жилата не е стандарта, но не в това се състояла същноста на проблема. Последния сервиз е Фаворит на бул. Смирненски, където се направи заключението за дефектирали задни спирачни апарати. Фокуса е с дискове и този проблем се срещал точно в тази модификация с 4те диска!!!

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта