проблем задно колело Мондео Мк3

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
Виктор
потребител
потребител
Мнения: 137
Регистриран: 23 апр 2009, 23:53
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI 115hp - 2003 Facelift
Status: Извън линия

проблем задно колело Мондео Мк3

Мнение от Виктор » 22 ное 2014, 18:07

...и така проблемът ми е следния и съм пред дилема ....преди 1 месец видях че задното ми колело е с променен ъгъл което ме накара да се замисля защо две от джантите ми са охлузени на едно място имам съмнения че колата която купих преди 6 миесеца е претърпяла странично плъзване и е спряла в нещо като бордюр защото два от лъчите на едната ми джанта бяха хлътнали на вътре и се наложи да я изправям и съответно ме наведе на мисълта че двете неща имат връзка по между си. Та въпросното колело стои наклонено като контактната част със асфалта е на вътре към окачването или демек е отворено от горе на на вън като на трабантите :D: гумите ....гледахме я на канал отдолу и не видяхме каквито и да е промени във окачването и детайлите ....преди време като си регулирах предницата ми казаха че трябва и отзад да се направи същото но понеже бях попревършил парите го оставих за нататък ...и тогава ми показа че точно това колело иска да се регулира иначе всичко е стегнато и няма разбити тампони, щанги и беалетки ....та възможно ли е толкова да е отворено това колело поради не регулирана задница ....ходих при майстора и вика че чак толкова не е възможно да е ....има ли вариант нещо да е криво без да се вижда на канал...днес ходих да я регулират но беше зает канала със стенда от някаква кола която чакала някакви части и днес нямало да стане ....та идеята ми е какво да гледам и къде да търся за скрити признаци за кривината на гумата че през седмицата съм на работа и не мога да я закарам да я направят щото пък те затварят по същото време /понеже само там си ходя да ми правят гумите и реглажа на предницат/ а ми се иска да открия проблема и да мирясам че нещо ме гложди много да не е по сериозен проблема от реглаж на задницанта :roll: .....стана много дълго обяснението ми и се надявам да съм бил ясен какво искам да кажа ...би било добре да разискаме въпроса до толкова до колкото можем ...все пак съм техник и нямам проблеми с ремонтите, но виж това окачването ми е индия малко .....
Изображение

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: проблем задно колело Мондео Мк3

Мнение от chefo_ukr » 25 ное 2014, 13:04

Колега моята е същата работа с регулаж нищо не се постига демек на камбъра не влияе.Аз съм си купил шенкел ама от 2 години се няма време за него.Иначе гуми не ми яде.Скоро ми предстои смяна на задни амортисьори и ще сменя и левия шенкел да видим кво ще стани.Преди година сменях на магарето тампоните и от левия шенкел нито един болт не се разви всичко се на къса това ме навежда на мисълта че все пак точно в него е проблема но тогава не го смених защо то не открих другия къде съм скрил :D
Изображение

Потребителски аватар
Виктор
потребител
потребител
Мнения: 137
Регистриран: 23 апр 2009, 23:53
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI 115hp - 2003 Facelift
Status: Извън линия

Re: проблем задно колело Мондео Мк3

Мнение от Виктор » 25 ное 2014, 19:23

chefo_ukr написа:Колега моята е същата работа с регулаж нищо не се постига демек на камбъра не влияе.Аз съм си купил шенкел ама от 2 години се няма време за него.Иначе гуми не ми яде.Скоро ми предстои смяна на задни амортисьори и ще сменя и левия шенкел да видим кво ще стани.Преди година сменях на магарето тампоните и от левия шенкел нито един болт не се разви всичко се на къса това ме навежда на мисълта че все пак точно в него е проблема но тогава не го смених защо то не открих другия къде съм скрил :D


...здрасти Чефо и на мен не ми ги пасе и ме съмнява да не е крив амортисьора ....колко пара му киха на шенкела ? .....не е лошо да пробваш да го смениш карайно време е ...хахахха, та да разберем истината :D: аз така или иначе ми е за реглаж задницата ама съм сигурен че няма да се оправи от това проблема ....за това сега няма да бързам да сменям каквото и да е преди да събера достатъчно мнения :roll: тия дни ще направя фото на гумата от близък план да се види колко е отклонението ....
Изображение

Потребителски аватар
Виктор
потребител
потребител
Мнения: 137
Регистриран: 23 апр 2009, 23:53
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI 115hp - 2003 Facelift
Status: Извън линия

Re: проблем задно колело Мондео Мк3

Мнение от Виктор » 26 ное 2014, 20:15

http://vitkata.snimka.bg/automobiles/ch ... 6.34430077 така ето данните днес от диагностиката и човека ми каза че най вероятно има нещо криво което не се вижда с просто око и най вероятно е Шенкела ...хъм ....и се почва на принципа на изключването сменяме шенкел оттам нататък носачи ,амортисьори и т.н.т....кой както си избере
Изображение

milen_razgrad
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 15 мар 2015, 11:10
Модел на автомобила: Мондео МК3
Status: Извън линия

Re: проблем задно колело Мондео Мк3

Мнение от milen_razgrad » 15 мар 2015, 11:38

Имам чувството че малко от тези които правят реглаж разбират от сходимоста на колата, вярват само на зеленото което показва компютра им. ходил съм на няколко "майстора" и в крайна сметка ти разбутват колата и ти показват виж всичко е в зеленото и са доволни от себе си даже, а тя видимо си личи че е разкрачена и като излезеш на пътя на правото и свирят гумите.

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Мнение от chefo_ukr » 09 апр 2015, 22:20

Е в крайна сметка смених шенкела и о чудо няправо заспа камбъра.Викторе с теб кво стана решили проблема?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта