Нови предни сп. дискове и накладки

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от cruise » 03 мар 2008, 20:21

Пускам нова тема не успях да намеря отговор на въпроса си.
Спирачни дискове MIKODA http://avto-hit.com/products_info.php?page=MIKODA" onclick="window.open(this.href);return false;
Накладки Tomex-C http://avto-hit.com/products_info.php?page=TOMEX" onclick="window.open(this.href);return false;
Общо 70лв.
Педала стана твърд, колата не спира както преди. Спира ама с доста яко натискане. Направих теста за който прочетох във форума-Натискам прдала на спирачката и паля колата потъва и омеква, но преди смяната потъваше повече и беще по мек.
Та аз си ги сменях трябва ви шестограм 7мм в комплектите има 5.6.8.10 мм :(Как се държат спирачките ако не са обезвъздушени мисля че вкарах доста въздух, обезвъздушавах ги два пъти? Да предприемам ли нещо по въпроса или да си натискам спирачките на полигона докато се оправят :)?Дали ще се поуправят?
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 03 мар 2008, 21:09

Е добре де. Само едни предни накладки вървят от 50 лева нагоре. Искаш да кажеш, че си купил дискове за 20 лева. Дисковете пък въобще са някъде около 70. Значи накладките са подарък. Ми, няма да държат...

Педалът е по-нагоре, защото в момента накладките са по-дебели. Дисковете също. Щом е твърд, значи въздух няма. Не се хаби да обезвъздушаваш.

Изобщо, шашкам се от цените които обявявате. Не предполагате ли, че качеството на частите отговаря на цените им?
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от pepy1 » 03 мар 2008, 21:43

микода-полски
томекс-дания
това не значи че са некачествени ,не че съм ги ползвал ,ама ние българите подлагаме на съмнение всичко ,което не сме пипнали или видяли
времето е като парите-никога не стига

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 03 мар 2008, 22:06

Цената е съмнителна. Не говоря изобщо за марките.
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от madboy » 04 мар 2008, 01:40

Vaklin написа:Цената е съмнителна. Не говоря изобщо за марките.
На мен също ми излезна смяната толкова!? Дискове-Metelli, накладки- Remsa.
Нормално е като смениш дисковете и накладките, да мине известно време докато накладките и дисковете се сработят и колата започне да спира добре.
Тогава ме предупредиха- преди дълъг път накладки и дискове не се сменят.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Мнение от cruise » 04 мар 2008, 09:40

Vaklin написа:Цената е съмнителна. Не говоря изобщо за марките.
Те са вносителите на въпросните марки и продават на едро(ако отидеш и знаеш какво искаш не те връщат продават ти го). Цените им са с нормална надценка (незнам точно, но за мен нормална надценка е 10% от цената на производителя.).
Пример кабели за свещи http://avto-hit.com/products_info.php?page=JANMOR" onclick="window.open(this.href);return false; цена от минолото лято 22.00лв. (за Фиеста) на 10м от тях има един много зареден магазин 33.00лв. същата марка същата опаковка. Без коментар. Мое мнение че магазините за авточасти работят с голяма надценка.
Смених си средно и задно гърне http://avto-hit.com/products_info.php?page=POLMOSTROW" onclick="window.open(this.href);return false; за 90лв. Много лесно сам защото то си пасна като по мярка.
Цените са перфектни :)
Благодаря за мненията за спирачките.
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 04 мар 2008, 10:37

кажи къде се намира този склад да го знаем.цените им наистина са много добри.

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 04 мар 2008, 10:42

Ти си знаеш. Ако и след 1000 километре не държат, пиши. Мога да ти препоръчам други марки на други цени.

За справка. Нормалната цена на дискове бендикс е 66 лева без АБС и 80 и нещо с АБС.

На ACdelco плътен е 69 лева, вентилиран 102. Накладките са 52 лева.

Разликата между тези които си купил и тези с ненормалните цени е, че ги монтираш и веднага държат. Не свирят. Износват се накладките, а не дисковете и т.н. Абе, има значение...

Успех!
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Мнение от cruise » 04 мар 2008, 14:03

Vaklin написа:Ти си знаеш. Ако и след 1000 километре не държат, пиши. Мога да ти препоръчам други марки на други цени.

За справка. Нормалната цена на дискове бендикс е 66 лева без АБС и 80 и нещо с АБС.

На ACdelco плътен е 69 лева, вентилиран 102. Накладките са 52 лева.

Разликата между тези които си купил и тези с ненормалните цени е, че ги монтираш и веднага държат. Не свирят. Износват се накладките, а не дисковете и т.н. Абе, има значение...

Успех!
Искам да подчертая НЕНОРМАЛНИ надценки не цени. Тези дето ми цитираш за Форд Фиеста ли са? Аз не твърдя че са перфектно качество, но смятам че са средна работа. ИМА значение на качествената стока съгласен. Съгласете се че като подребитили много ни лъжат. Абе с една дума съгласен с твойте расъждения, Но не винаги скъпото излиза КАЧЕСТВЕНО.

За mrdds влез в един от линковете и на контакти има и телефони и по телефона казват цена. Специално аз се занимавам със централният им склад в Димитровград.
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 04 мар 2008, 14:23

Да, говоря за Форд Фиеста.

Съгласен съм, че не винаги скъпото е качествено. Справка - ментетата на Бош които заляха цяла България, както и частите им с оригинален произход Индия. Но мога да се подпиша с две ръце, че евтино и качествено няма. Ако някой те баламосва, че ти продава много качествени части с 10% над цената на производителя (не говоря за 10% печалба, а за 10% надценка на производствената цена) вземи един калкулатор и сметни какъв оборот трябва да има за да оцелее и един месец. Ще видиш, че просто те лъже. Частите, които купува от "перфектния" производител, са значително по-евтини, а продажните цени ги докарва в долния ценови диапазон, защото там оборота е най-голям. Нима не си слушал митове и легенди за перфектното качество на немския производител Оптимал?

Изобщо, ситуацията с авточастите е следната:
1. Авточастите като качество може да се разделят на три категории. Нискокачествени, висококачествени и такива за първично влагане.
2. Нискокачествените са ясни. Там се купува на кило. Произходът често е Китай, като са прекарани през трета страна за заличаването му. Специално пък китайкско и качествено няма! И аз се опарих с някой и друг долар (в хиляди) за да вкарам висококачествени резервни части за дизелови горивни системи от поднебесната империя. Е, едно не става за чеп. Вече ме е срам и да ги подарявам, че ми се смеят колегите.
2. Висококачествените също са ясни. Това са частите на одобрени производители или фирми по комплектоване от производителите на автомобили.
3. Части за първично влагане. Същите висококачествени части от точка 2, но в друга упаковка. Моторкрафт за Форд в случая. Там цената е още повече завишена, заради гарантирания произход.

Цените на едро, дребно и в сервиз се съгласуват между търговците. След това всеки ти прави някаква "отстъпка" с цел завладяване на пазарен дял в даден регион. Безмислено е търговец да се опитва да прави дъмпинг на пазара. Нищо не печели, а в дългосрочен мащаб губи най-вече крайния клиент.

Това просто нещо не успях да го обясня на местните аборигени. Не може да иска качествена сервизна услуга, ако е склонен да плати за некачествена такава, защото не му се плаща. Един сервиз трябва да търпи развитие. Нова техника, нова литература и софтуер, нови хора. Това става само и единствено с парите на клиента. Ако клиентите искат да дават стотинки, колите им ще бъдат ремонтирани с инструмент от "всичко по левче".

Това е положението, Пенке :)
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 04 мар 2008, 14:59

Vaklin написа: За справка. Нормалната цена на дискове бендикс е 66 лева без АБС и 80 и нещо с АБС.

Ваклине,нещо цената ти много надута...
преди година като сменях дисковете на ескорта бендикса бяха 31лв/бр вентилирани в евро 07.
На моторкрафт купих тогава за 45,5лв/бр.вентилирани.
Предполагам,че на фиестата са по евтини,защото размера е по малък.
Като гледам в момента една ценова листа на един вносител:
Спирачен диск за фиеста е 27лв
За надценките няма смисъл да говорим,всеки трябва да яде хляб,но щом Евро 07 могат да дават 15% отстъпка на клиенти с определен месечен оборот... печалбата е голяма.

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 04 мар 2008, 16:07

http://www.kanex.bg/shop/d1e2308c71933a ... III+(89-95" onclick="window.open(this.href);return false;)/950+cc%7C+1.0%7C+1.1%7C+1.3%7C+1.4%7C+1.6+(except+%40+sauf+XR2i)&ln=bg


Копирайте целия линк, че скрипта го реже до някъде.

Има и за 22 лева. Има и за 80. Това не са мои цени.


Моята цена е съвсем точно в унисон с качеството на продуктите.
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 04 мар 2008, 16:14

Vaklin написа:
Моята цена е съвсем точно в унисон с качеството на продуктите.
За да твърдиш за качество трябва и гаранция да даваш?
Колко е гаранцията на дисковете ,които предлагаш....примерно от скъпите за 80лв и от евтините за 30лв?
Щото за моторкрафтските като платиш дебелата сума в МП ти дават гаранция N хиляди км.Тогава твърдим,че са качествени....

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Мнение от cruise » 04 мар 2008, 17:09

Аз тия 10% пак повтарям според мен. А по въпроса колко трябва да е оборота му за да е доволен всеки може да направи проста сметка с калкулатора. Смятам че 10 000 лв. дневен оборот 10% са 1000лв.
Специално аз съм работил с компютърни части и работех на 6 7% просто такъв беше пазара.
Искам да подчертая че се отдалечихме много от темата за мойте спирачки. Та ще се оправят или не?
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 04 мар 2008, 17:12

Провери колко е цената с монтажа на дискове и накладки в МП. Купи дисковете и накладките от мен. Монтират се при мен. Материалите по моите цени, монтажът по цени на МП. Давам гаранция точно колкото ти дават и в МП. При дефект заменям частите. Трудът по замяната, естествено е от мен. Всичко това безплатно! Критерии за качеството ще са дебелината на диска и на накладките към момента на рекламацията.

Що ли днес ви е ден за глезене? Човекът казва, че колата му не спира и вие продължавате да ме убеждавате, че така трябва. Важното да е евтино.

Забравих. Понеже ще работим в стил МП, то заменяме всичко по спирачната система което е дефектно. Задължително е за да ти важи гаранцията. Купува се естествено пак от мен и монтажът си го плащаш.
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 04 мар 2008, 17:16

mrdds написа:
Vaklin написа:
Моята цена е съвсем точно в унисон с качеството на продуктите.
За да твърдиш за качество трябва и гаранция да даваш?
Колко е гаранцията на дисковете ,които предлагаш....примерно от скъпите за 80лв и от евтините за 30лв?
Щото за моторкрафтските като платиш дебелата сума в МП ти дават гаранция N хиляди км.Тогава твърдим,че са качествени....
Леко уточнение. Този сайт не е мой. Този е на канекс и това са техните цени. Аз дискове от 30 лева не продавам и НЯМА никога да продавам. Има и други магазини. Написъл съм, че дисковете които аз продавам са на ACDelco.
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от debug » 04 мар 2008, 17:20

Според мен mrdds ти казва, че същите неща, които продаваш, могат да се намерят по-евтино :P
По-темата - може в началото да имаш известно сработване - на Brembo-то, което сложих, му дават около 200 километра.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 04 мар 2008, 17:44

debug написа:Според мен mrdds ти казва, че същите неща, които продаваш, могат да се намерят по-евтино :P
имаше и такъв помисъл.Но главната идея беше,че цените на дисковете,които ти продаваш се доближава до цената на оригиналния моторкрафтски диск.Всеки може да отвори ценовите листи на вносителите и да види на какви цени вървят дисковете "куча" марка.Куча марка визирам всичко освен моторкрафта.

Щом Ваклин дава гаранция вече говорим за друго.Това исках да чуя,че даваш същата гаранция както на оригиналните дискове в МП.
Това е достатъчно убеждение следващия път когато ми се наложи смяна да си купя спирачни дискове от теб с гаранция.

По темата:Сещам се ,че и при мен имаше лек дискомфорт при смяната.Тогава,дори свалих накладките и ги постъргах с много едра шкурка за да се набраздят малко.
Чувал съм,че някои майстори дори хвърлят прах и пясък върху новите дискове,защото имат някакво покритие против корозия...грес или парафин.

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 04 мар 2008, 17:45

На ACDelco (само това продавам!) не можете да ги намерите по-евтино. Аз давам и 5% отстъпка за поръчки през форума и безплатна доставка при поръчка над 150 лева.

Нещо, собствените доводи свършиха и започнахме да гадаем какво е искал да каже другия?

Приработвайте си там каквото искате. Не е нормално нови дискове и нови накладки да искат каквото и да е приработване. Нали са нови и плоскостите има са паралелни.
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 04 мар 2008, 17:53

mrdds написа:
debug написа:Според мен mrdds ти казва, че същите неща, които продаваш, могат да се намерят по-евтино :P
имаше и такъв помисъл.Но главната идея беше,че цените на дисковете,които ти продаваш се доближава до цената на оригиналния моторкрафтски диск.Всеки може да отвори ценовите листи на вносителите и да види на какви цени вървят дисковете "куча" марка.Куча марка визирам всичко освен моторкрафта.

Щом Ваклин дава гаранция вече говорим за друго.Това исках да чуя,че даваш същата гаранция както на оригиналните дискове в МП.
Това е достатъчно убеждение следващия път когато ми се наложи смяна да си купя спирачни дискове от теб с гаранция.

По темата:Сещам се ,че и при мен имаше лек дискомфорт при смяната.Тогава,дори свалих накладките и ги постъргах с много едра шкурка за да се набраздят малко.
Чувал съм,че някои майстори дори хвърлят прах и пясък върху новите дискове,защото имат някакво покритие против корозия...грес или парафин.
Гаранция давам при монтаж при мен. Това с пясъка го забрави! Ебати майсторите. Дисковете преди монтаж се мият с бензин и се сушат. Цените ми са близки до оригиналните, защото стоката излиза от един завод. И ACDelco и Motorcraft са опаковъчни фирми. Едната е на GM другата на Ford. Практически нямат собствени заводи, а и е невъзможно да имат. В една кола има 40 000 елемента. Не може да имаш завод който да прави всичките тези елементи и да осигурява нужните количества за пазара. Избираш си завод. Проверяваш му производствените линии. Поръчваш си стока с ниво на качество A, B или C в зависимост от ценовия сегмент в който искаш да влезеш. Правиш си завод за производство на картон от рециклирана хартия. Много се връзват на това "рециклирана" на запад. Опаковаш. Продаваш.

Между другото (това не е майтап) при поръчка на части за Форд към Бош производителите искат най-ниското качество. Говорим за ECU'та, помпи и т.н. Опел искат качество B. T.e., средно.
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 73 госта