Нови предни сп. дискове и накладки

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от debug » 04 мар 2008, 18:03

Приработвайте си там каквото искате. Не е нормално нови дискове и нови накладки да искат каквото и да е приработване. Нали са нови и плоскостите има са паралелни
Това е написано черно на бяло в упътването за монтаж на Brembo.
А относно доводите - също смятам, че продаваш скъпо. Тампоните, за които ти писах, ги купихме общо с 30 лева по-евтино на същата куче-марка веднага, а не след два-три дни. Не го написах тогава, за да не ти преча на бизнеса, но щом искаш да се заяждаме...
Номерата са 50414 и 50681. Цените съответно са 56 лв. и 114 лв. Срок на доставка 2-3 дни.
Изображение

Изображение

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 04 мар 2008, 19:31

Ми добре си ги купил. Не знам за коя куче марка говориш. Ако е за SWAG, не са куче марка, но да бъда честен, при нас са до изчерпване на наличностите. Причината не е в качеството.

Моите цени са такива. Не влизам в пазарлъци. Това е. Просто, ще се налагат тези цени. Който е луд да продава по-евтино, негова си работа. Въпрос на 2-3 месеца е да ме настигнат в цените и да ме надминат.
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 04 мар 2008, 20:19

Намерих за кое става въпрос. Аз на Birth стока по принцип не продавам. Понеже беше настойчив, проявих усърдие да търся. Не споря дали е менте или не. При условие, че трябваше де ги купувам от друг, да ти правя 5% отстъпка и да ти ги пратя за моя сметка, беше мотивирано цената да се вдигне. Един вид, да те откажа. Основно правило на бизнеса е, че трябва да е печеливш. Вече второто е, че трябва да е в полза на клиента. Ма ти не се притеснявай. Тези тампони ще дадат фира след половин година и пак ще си купиш.
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Мнение от cruise » 06 мар 2008, 00:26

Да споделя впечетления по проблема си. Смених ги в събота преди 4 дни. Днес ми направи впечетление така мирише на феродо че чак се нетрае :). Но спира по добре мисля вече. Като им "скоча" все едно иам АБС не блокирват колелата ами спира постепенно (така си мисля че работи АБС :), чувал съм че ритал крака, абе ще доживеем ще караме и кола с АБС).
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от madboy » 06 мар 2008, 11:14

cruise написа:Да споделя впечетления по проблема си. Смених ги в събота преди 4 дни. Днес ми направи впечетление така мирише на феродо че чак се нетрае :). Но спира по добре мисля вече. Като им "скоча" все едно иам АБС не блокирват колелата ами спира постепенно.......
Не трябва да мирише на феродо, освен ако не караш на спирачки. Някъде ти задържат накладките. Съединителя да не мирише? Като скочиш трябва да блокират гумите. Тия накладки да не са от "вечните". Колата я взех с такива- като "скоча" на спирачките задните гуми блокираха, а предните тц.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Vaklin
потребител
потребител
Мнения: 622
Регистриран: 26 яну 2006, 17:50
Модел на автомобила: Puma 1.7 Zetec-s в процес на тунинговане
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Мнение от Vaklin » 06 мар 2008, 20:07

cruise написа:Да споделя впечетления по проблема си. Смених ги в събота преди 4 дни. Днес ми направи впечетление така мирише на феродо че чак се нетрае :). Но спира по добре мисля вече. Като им "скоча" все едно иам АБС не блокирват колелата ами спира постепенно (така си мисля че работи АБС :), чувал съм че ритал крака, абе ще доживеем ще караме и кола с АБС).
Щом са замирисали вече са за смяна. Когато накладката нагори (а мирише, защото изгаря) се получава много твърд слой който няма никакви фрикционни свойства. С други думи, хем не спира, хем вероятността да се махне с времето е нула. Ще се утрепеш някъде така.
_______________________________________
Ваклин Христов
Автомобилна диагностика ЕООД
П.К. 79
3320 Козлодуй

Ремонт на дизелова горивна апаратура.

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Re: Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от cruise » 12 мар 2008, 19:14

ПРОБЛЕМА НЕ БЕШЕ ОТ СПИРАЧНИТЕ ДИСКОВЕ И ОТ ФЕРОДОТО, а в един мъркуч (не е този за вакуума, но влияе). Та проблема излезна от серво усилвателя. Да *** като съм пипал въздушният филтър и съм го бутнъл.

П.С. Не работете на тъмно :(. Бях в Гаража и си сменях маслото и защо реших да почистя филтъра от оная гадната каша да не си прецакам новото масло.
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Al161978
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 15 апр 2006, 08:18
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCI DPF Kombi MK4
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от Al161978 » 19 мар 2008, 13:48

Здрасти Ваклине,
Гледам, че си доста светнат по темата дискове, накладки и т.н.
Имам един off topic въпрос, май не чак толкова off topic....
Смених дискове и накладки - дисковете май се казваха PLAGID (немски) или нещо от сорта, накладките италиански, на тях въобще не им помня името, беше нещо дълго, със "С" почваха, предполагам, ще се сетиш...
Дисковете бяха към 140 лева, накладките 40 и нещо...
Имаш ли някакви мнения относно по-горните?
В интерес на истината, проблемите, които колегите споменаха по-горе в тая тема аз ги нямам - педала си е същия като преди с разликата, че сега спира много по-добре от преди... Ще се радвам да чуя някакво мнение по въпроса.
Още нещо, преди да съм забравил: накладките са с датчик - има няколко теми по въпроса за датчика на накладките. Проблемът ми е, че лампата на накладките не изгасва. Като я купих колата бяха резнати куплунзите и съответно сега като сложих новите накладки вързах два-та кабела за лампата с двата кабела на накладките на двете колела - пак не изгасва.
В другите теми видях, че датчиците на двете колела са свързани - такова нещо като сменях накладките не видях. Можеш ли да пообясниш точно кое с какво трябва да е свързано? В момента - кабелите от купето са вързани към кабелите на накладките. Най-вероятно има и нещо друго, но за съжаление другите теми не ми дадоха отговора...

Може би станах патетичен, така че спирам до тук.

Благодаря предварително,
Поздрави,
Ал

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от ivo_63 » 21 мар 2008, 11:37

Ваклин е тотално прав за всичко.Искам само да добавя за колегата , че и след 1000 и след 10 к километри колата му няма да спира.Най-евтините добри дискове вентилирани за Мондео са около 140 лв. комплекта, накладките отделно.Винаги се чудя, като някой напише във форума как си е купил нещто от някъде за без пари почти , ама не било като това дето е махнал вече.Ами то е ясно , недоумявам как си правите експерименти с колите си.Като си купувате Мондео не знаете ли в кой сегмент на автомобилите е ?За евтини части има други марки - казва се "голфов клас"!Мондео не в тоя сегмент и мисля си го знаем всички.

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Re: Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от cruise » 21 мар 2008, 20:06

ivo_63 написа:Ваклин е тотално прав за всичко.Искам само да добавя за колегата , че и след 1000 и след 10 к километри колата му няма да спира.Най-евтините добри дискове вентилирани за Мондео са около 140 лв. комплекта, накладките отделно.Винаги се чудя, като някой напише във форума как си е купил нещто от някъде за без пари почти , ама не било като това дето е махнал вече.Ами то е ясно , недоумявам как си правите експерименти с колите си.Като си купувате Мондео не знаете ли в кой сегмент на автомобилите е ?За евтини части има други марки - казва се "голфов клас"!Мондео не в тоя сегмент и мисля си го знаем всички.
Kолата спира ПО-ДОБРЕ от преди аз нали казах проблема се оказа в системата на вакуума. Та полски дискове (Микода) с полски накладки (TOMEX-C). За сега мисля че случих.
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

mortan
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 02 мар 2009, 19:30
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от mortan » 04 мар 2009, 00:17

от каде си намери шестограм 7мм защото ми трябва за накладките ама нямам

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Re: Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от cruise » 04 мар 2009, 10:37

mortan написа:от каде си намери шестограм 7мм защото ми трябва за накладките ама нямам
Аз си купих комплект (в една метална черна кутиика) шестограм от магазин за инструменти. В него има преход към гедорията, използват се дръжките от гедорията дадох 12лв. Нямаха единични бройки.
С този комплект си проверявах и нивото на скоростната кутия и там е с шестограм.
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от ivo_63 » 07 мар 2009, 21:27

cruise написа:ПРОБЛЕМА НЕ БЕШЕ ОТ СПИРАЧНИТЕ ДИСКОВЕ И ОТ ФЕРОДОТО, а в един мъркуч (не е този за вакуума, но влияе). Та проблема излезна от серво усилвателя. Да *** като съм пипал въздушният филтър и съм го бутнъл.

П.С. Не работете на тъмно :(. Бях в Гаража и си сменях маслото и защо реших да почистя филтъра от оная гадната каша да не си прецакам новото масло.
е защо ме цитираш тогава - аз за мъркучитите ти дума не съм написал -???

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от essex » 07 мар 2009, 23:12

колега недочетох всички коментари ... ама според мен просто трябва да минеш определен брой километри за да се разработят , леко да омекне педала и да започнат да хващат добре спирачките.
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
cruise
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 23 фев 2007, 11:48
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi '95-LPG X4082
Ситроен С4 '07 (само за подръжка)
Местоположение: Димитровград->Хасково
Status: Извън линия

Re: Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от cruise » 09 мар 2009, 16:49

Колеги темата е от миналата година !!! март 2008
Колегата mortan пита от къде съм намерил шестограм 7mm

ivo_63 Защо съм те цитиръл? Сега не ми се чете, но си спомням беше започнал един спор с Ваклин по принцип, не по темата. Насоката беше че съм виновен че съм взел евтини части и затова не спирали (важното че всичко е ОК). Исках да спра спора.

essex Нямаше нищо общо с разработване
Изображение
FORD FIESTA 1.1MI "95 с LOVATO АГУ
FORD C-MAX 1.6 LPG " 06. BRC АГУ

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от essex » 09 мар 2009, 22:24

добре ;):
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Нови предни сп. дискове и накладки

Мнение от ivo_63 » 10 мар 2009, 08:16

получам на и-майл като има нещо писано в темата и не съм гледал датата - извинявам се - просто видях, че съм цитиран не на място според мен :D

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 71 госта