Биалетки Орион/Ескорт

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от pepy1 » 26 май 2005, 21:24

nld написа:И ако е от това има ли смисъл от дикове на старо, или по-добре е нови, не знма каква е цената обаче
в сервиз България на бул България два нови предни диска +комплект накладки(лява и дясна) +смяна е 190лева -лично съм ходил да питам
става дума за форд ескорт 1.6 16v 1996г

лично аз не бих ти препоръчал дискове на старо нито престъргани(макар че някои го правят)
но понеже 190лв са ми много и аз го отложих за по добри времена или ако нямам друг избор

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от The seven » 28 май 2005, 20:47

Такааааааа,
на етапа сменям тампони на стабилизираща шанга. За целта да питам ако някой е правил упражнението сам, налага ли се да се вдигне предницата цялата или може едно по едно колелата ? Мотопфое дадоха нормална цена, та мисля да ги взема от там. Ами това е, след смяната ще докладвам пак :)
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 03 юни 2005, 07:12

The seven написа: За целта да питам ако някой е правил упражнението сам, налага ли се да се вдигне предницата цялата или може едно по едно колелата ?
Трябва да е същото като при мен.
Едно по едно няма проблем.
Единственото което се сещам да ти кажа е да си вземеш нещо за мазане като свинска мас например щото с масло ще ги съсипеш. Мазни ги за да влязат лесно и хубаво в гнездата на носачите. Нали за тези тампони става дума не тези на лапите отпред?
Късно ама вече ше е така :(

Потребителски аватар
seven
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 29 яну 2005, 12:07
Модел на автомобила: Orion 1.4i Ghia, CVH
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от seven » 06 юни 2005, 12:35

Новите тампони са 24 лева комплекта в мото-пфое. За информация пак там има датски биалетки по 35 лева бройката. Смяната отне 3 /три/ часа, от които около два съм си мислил за близки роднини на инжинерите от форд :oops: . Вътрешния болт на планката е много близо до една греда и само със звезда може да се развива/завива и то на около четвърт оборот. Крайния ефект е положителен. Биенето се изгуби, тропането също :D След смяната се оказа че има лек луфт в кормилната рейка, но на етапа няма да се предприема нищо.
Изображение

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта