въпрос за джанти на Форд сиера!

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

въпрос за джанти на Форд сиера!

Мнение от FordSierra1.6L » 24 май 2006, 12:51

значи мисля да слагам джанти от 13ки на 14ки на сиерата.Разтоянието на оригиналните на сиерата е 4х108мм и тези които мисля да слагам са 4х108мм,но централния отвор на сиерата е 63.3 а на тези 14ки които искам да сложа е 65.Въпроса ми е след като тези които искам да сложа са по големи с 1.7 е проблем ?няма да хлопа или нещо от сорта?дали има някво голямо влияние или трябва дасе сложи още нещо?мерси предварително!

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 24 май 2006, 22:59

Ще започне да хлопа, защото цялата тежест ще тежи на шпилките и на конусите на гайките, а по принцип предвидено тежеста да пада на издадения ръб на главината, на който стъпва цинтралния отвор. Пробвал съм го при едно Волво - сложихме му сжанти от голф -шпилките съвпадаха, но централния отвор - не и при движение след около 100 км започна да тресе леко, все едно караш на съвсем малки камъчета. Но няма страшно, ако вече си си взел джантите - отиваш на стругар - правити 4 пръстена, които да компенсират луфта и заспиваш - поне така се оправи приятеля с волвото.

Потребителски аватар
shark
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 23 авг 2005, 12:48
Модел на автомобила: Sierra 1.6 GL
Местоположение: Русе
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от shark » 25 май 2006, 16:52

Колега от каква кола са тези джанти, защото и аз на моята Сиерка искам да сложа 14-ки? А дали ще има проблеми с показанията на километража?

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 25 май 2006, 17:07

При всички положения.
Направи справка тук:
http://www.clubford.org/portal/content/view/104/95/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 25 май 2006, 19:20

Да ще имаш отклонение в километража, но то ще е в рамките на предвиденото, тоест като спидометъра показва 100 - ще караш под 100 км. Все пак 14-ките с предвидени за сиерите заводско и със 185х65R14 направо заспиват - вози много меко и същевременно не опира пода в неравностите.

Виждал съм и сиери, на които са монтирани 15-ки от монди и собствениците им си разправят, че е ок. /А как изглеждат, особено видях една с джанти от пума - тези дето приличат на перки просто беше невероята, бордо седан със зелено тонираните стъкла и оригиналния спойлер отзад - невероятна беше!!!/

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 25 май 2006, 21:15

chains написа:Ще започне да хлопа, защото цялата тежест ще тежи на шпилките и на конусите на гайките, а по принцип предвидено тежеста да пада на издадения ръб на главината, на който стъпва цинтралния отвор. Пробвал съм го при едно Волво - сложихме му сжанти от голф -шпилките съвпадаха, но централния отвор - не и при движение след около 100 км започна да тресе леко, все едно караш на съвсем малки камъчета. Но няма страшно, ако вече си си взел джантите - отиваш на стругар - правити 4 пръстена, които да компенсират луфта и заспиваш - поне така се оправи приятеля с волвото.
мерси много.значи слагам пръстени и няма проблем?а и 14`ките са с нископрофилни гуми:)А горе долу ква пара ще струва изработването на шпилките?няма да е неква голяма сума ?
shark написа:Колега от каква кола са тези джанти, защото и аз на моята Сиерка искам да сложа 14-ки? А дали ще има проблеми с показанията на километража?
от Ситроен БХ14 са джантите:)
chains написа:Да ще имаш отклонение в километража, но то ще е в рамките на предвиденото, тоест като спидометъра показва 100 - ще караш под 100 км. Все пак 14-ките с предвидени за сиерите заводско и със 185х65R14 направо заспиват - вози много меко и същевременно не опира пода в неравностите.

Виждал съм и сиери, на които са монтирани 15-ки от монди и собствениците им си разправят, че е ок. /А как изглеждат, особено видях една с джанти от пума - тези дето приличат на перки просто беше невероята, бордо седан със зелено тонираните стъкла и оригиналния спойлер отзад - невероятна беше!!!/
е мен километрите са ми наи малкия проблем,да станат сега за 5-6км не е проблем:)Да не е една синя Пума?с хромирани джанти?тя е от Люлин ако е тази за която мисля аз?има една лепенка острани не си спомням какво пишеше!тази ли е ?Незнам размера на тия 14ки просто са на един приятел на колата и ще ги зема и ще доплатя трябва тия дни да видя къв размер са но поне са нископрофилни:)само проблема на едната е че има балон острани но ще си зема 2ра ръка 2 гуми и няма проблем:)мерси на всички които се отзоваха

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 26 май 2006, 18:14

Не това си е една сиерка, а иначе въпросните джанти са тия дето приличат като на подводница перката /абе май са си оригинални на пумата или поне в "mobile.de" има доста пуми с такива/, а също така съм виждал и едно модео в студентски град с такива и много се изкефик /абе много искам и мойто да стъпи на такива/
А колкото до нископрофилните гуми май ще друсат повече, но ще е по стабилна /кофти е - винаги трябва да има компромиси/.

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 26 май 2006, 21:35

chains написа:
А колкото до нископрофилните гуми май ще друсат повече, но ще е по стабилна /кофти е - винаги трябва да има компромиси/.
ми супер се едно ще съм с спортно окачване:) е много ясно в името на красивото и тунинга се правят жертви!

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 26 май 2006, 23:30

Важното е автомобила да ти носи удоволствие и да му се кефиш /че нали за това не сме с голфове!!!/

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 27 май 2006, 06:17

chains написа:Важното е автомобила да ти носи удоволствие и да му се кефиш /че нали за това не сме с голфове!!!/
правилно,няма значение на ква възраст е щом си истински фен на Форд:) незнам кога ще взема джантите ,ще гледам да е скоро ,като ги сложа ще постна снимки да видите как изглежда да кажете по 1 мнение :)благодаря ви много :)

Потребителски аватар
Дядо ти Яга
потребител
потребител
Мнения: 51
Регистриран: 19 мар 2006, 20:08
Модел на автомобила: форд сиера 1.6 GL
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Дядо ти Яга » 27 май 2006, 08:28

може да не ходиш на стругар на хладилника има един магазин кадето продават такива фтулки за всички марки
Иначе съм Станислав !

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 27 май 2006, 16:07

Дядо ти Яга написа:може да не ходиш на стругар на хладилника има един магазин кадето продават такива фтулки за всички марки
каде точно даи адрес ?

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 28 май 2006, 00:09

Там има един магазин /стар/ за гуми и джанти, да не е там?

Потребителски аватар
Mr.Scorpion
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 05 фев 2006, 23:13
Модел на автомобила: Ford Scorpio 2.0 Ghia
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Мнение от Mr.Scorpion » 02 юни 2006, 00:29

Koлеги не се правят никави пръстени на стругар просто се слагат фтулки или мисля че така се казваше просто това е големината на отвора на джантата без фтулката(65) на Audi сама на 57 мисля а на фордовете е 63.
зависи от фтулата(тя представлява една пласмаса която пасва на този отвор който без фтулка е 65 и го намаля колкото искаш зависи от фтулаката),а фтулки по принцип продават на някои по голям сервиз за гуми.А ако не намериш разбира се става и пръстени но нали се сещаш че ако е пръстен ще трие метал/метал което не е много приятно пак и трябва да намериш поне една фтулка да вземеш от нея размерите то на нея си ги пиши.
Изображение Изображение

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта