Рейка на фокуса-проблем

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
toci231
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 10 апр 2011, 18:25
Модел на автомобила: ford fokus
Status: Извън линия

Рейка на фокуса-проблем

Мнение от toci231 » 09 май 2011, 12:51

Здравейте колеги,когато вдигнах колата си на двуколенен подемник-с лапи,и колелетата останаха във въздуха,установих доста луфт на гумите-в рейката,и от двете страни,въпроса ми е-възможно ли е да е от тампоните на края на тръбата на рейката-под маншоните,има ли изобщо там тъмпони-както на бензиновоя ескорд,или си имам проблем в самата рейка?-КОЛАТА ФОРД ФОКУС 1.8 ТДДИ 90КС.-БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Рейка на фокуса-проблем

Мнение от Любо » 09 май 2011, 14:08

А луфт във волана имаш ли, когато не е вдигната колата?
Ако не, едва ли имаш проблем с рейката.
При свободни колела може да ти мардат шарнирите и вътрешния накрайника на рейката, май.

toci231
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 10 апр 2011, 18:25
Модел на автомобила: ford fokus
Status: Извън линия

Re: Рейка на фокуса-проблем

Мнение от toci231 » 09 май 2011, 23:26

Благодарско колега утре ще проверя и ще пиша :D

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Рейка на фокуса-проблем

Мнение от mrdds » 10 май 2011, 09:21

Вътрешен накрайник има от всяка страна на рейката.При най малкия луфт в него или в рейката ще се чува тракане,чукане,дори може да се износят гумите в края им.
Аз съм сменял такъв накрайник на моя фокус.Луфта беше едва забележим,но се чуваше леко потропване.Смяната е много проста,мисля,че ми взеха 15лв

След това регулиране на стенд.Много майстори вместо да проверят накрайниците обявяват директно повредена рейка за да си осигурят стабилна работа за 1 цял ден. :!:

toci231
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 10 апр 2011, 18:25
Модел на автомобила: ford fokus
Status: Извън линия

Re: Рейка на фокуса-проблем

Мнение от toci231 » 10 май 2011, 21:33

mrdds написа:Вътрешен накрайник има от всяка страна на рейката.При най малкия луфт в него или в рейката ще се чува тракане,чукане,дори може да се износят гумите в края им.
Аз съм сменял такъв накрайник на моя фокус.Луфта беше едва забележим,но се чуваше леко потропване.Смяната е много проста,мисля,че ми взеха 15лв

След това регулиране на стенд.Много майстори вместо да проверят накрайниците обявяват директно повредена рейка за да си осигурят стабилна работа за 1 цял ден. :!:
Блгодарско за съветите,знам за вътршните накрайници-сменял съм си ги на стария форд-ескорд бензин,но тои небеше с хидравлика а с обикновенна рейка,ще сменя накрайниците -но имах и питане за тампони -като фтулки-дали има на краищата на рейката,та ако има да не забравя и тях да погледна-луфт във волана няма на место с запален и изгасен двигател-луфт няма,поздрави :D

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Рейка на фокуса-проблем

Мнение от иво г. иванов » 11 май 2011, 01:37

За сега огледай състоянието на маншоните и пристягащите ги скоби. Тъй като рейката е бутално- маслена в
двата края предполагам има само семеринги, така че търси омасляване. Дано да нямаш.
Признавам- свалена и разглобена рейка на Фокус не съм гледал :(
Следи още за нехарактерни шумове при пълен ляв/десен и за нивото на хидро- маслото.
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта