Зимни гуми, нови и втора употреба-размисли и страсти!

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от PcMan » 05 окт 2010, 21:20

dimkar Радвам се да го чуя, мерси за линка в avtogumi, в този сайт съм влизал 100 пъти и гледал и за W440, и до вчера не ми изкачаха W440 или наистина не гледам :shock: А не един път съм гледал за тях - доста невероятно :mrgreen:
В Диана ме влечат с тези цени но не внасят Hankook, някой с опит при други вносители/магазини спец. относно Hankook ? Вече виждам Фокуса с тези оптимални гуми, ако никъде няма промоция с тях а Conti TS830 или Dunlop 3D ги има някъде на промоция около парите на Hankook-a - ще да са те все пак са на 1во и 2ро място а Hankook гледам я няма в много магазини - шанса за намаление е по-малък >:D<: Good Year-a Ultra Grip 7+ само при наистина добра промоция - казват, че са шумни а според adac малко по-бързо се износват - както dimkar споменава в следващия пост -> да не спамя. Гумите са едни от най-добрите - не искам да засягам хора с Ultra Grip 7+
amplified Не се обясних правилно - трябваше да напиша, че вероятно не са в наличност когато писах поста си(done). Никак не намеквах, че си дал грешна информация извинявай. _friends_
Последна промяна от PcMan на 07 окт 2010, 22:34, променено общо 3 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от amplified » 05 окт 2010, 23:48

Няма проблем ! :drink:
Гудиърките са готина гума, ама за тежка зима - малко по-меки са и се износват сравнително бързо. Йокохама W Drive карах миналия сезон. Еми не беше лоша гумата, ама пак си трябваше малко на тръни да се кара. Това обаче сам си го направих защото сложих 3 годишен мишелин отзад, който ми направи задницата шейна.
Тая зима пак търся гуми, но 205/55/16 , защото ще ги слагам на друга кола. Тия hankook не са лоши (според АDAC), обаче ако има Дънлоп или Конти за по 20-25лв повече на гума съм в него лагер :D:

Nikkei
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 04 юли 2009, 15:22
Модел на автомобила: Ford Focus 2001
Ford Focus 2007 - 1.8 TDCI
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от Nikkei » 06 окт 2010, 22:33

Зимата карах с нови GoodYear UG 7+. 9000 км имам изминати не съм ги жалил много, като цяло изглеждат все още като нови. Износването е минимално. На сняг са идеални.... за другото може и по-добри да има.

Потребителски аватар
imarh
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 15 ное 2007, 10:09
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 16V 95г. автоматик, комби с теглич
Grand Cherokee 2.7 CRD 2004
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от imarh » 10 окт 2010, 15:34

diesel1.6 написа:Аз съм с 175/80/14
Потвърждавам напълно за Мондео МК1 от днес. (вдигнал съм и задница с +5см.)

Schiller
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 25 авг 2010, 00:17
Модел на автомобила: Focus 2010-, 1.6L Duratec 16V PFI (100PS) Sigma, Moondust Silver (Metallic)
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от Schiller » 11 окт 2010, 10:45

Здравейте, колеги!
Търся си зимни гуми за Фоката. Размера е 205/55/16. Но в каталозите след размера има едни индекси, които не разбирам: 91Н и 91Т. Някой би ли ми казал какво означават и от какво значение са. Принципно ще взимам гумите online от http://www.avtogumi.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;. Цените са им мн изгодни, дано са и качествени..
Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от Pyrhel » 11 окт 2010, 11:33

Това са скоростните индекси на гумата: http://www.clubford.org/portal/content/view/55/95/" onclick="window.open(this.href);return false;

Schiller
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 25 авг 2010, 00:17
Модел на автомобила: Focus 2010-, 1.6L Duratec 16V PFI (100PS) Sigma, Moondust Silver (Metallic)
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от Schiller » 11 окт 2010, 11:50

Pyrhel написа:Това са скоростните индекси на гумата: http://www.clubford.org/portal/content/view/55/95/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Уфф, то е близко да акъла..
Мерси, колега!
А някой чувал ли е за гуми Rotex???

vvasilev
потребител
потребител
Мнения: 517
Регистриран: 25 юли 2005, 17:33
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.8 дизел-1998 г.
Местоположение: В. Търново
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от vvasilev » 12 окт 2010, 07:44

Чували сме. Посредствена работа. Ако не караш активно стават, но ако искаш сигурност :lol:

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от Pyrhel » 17 окт 2010, 18:12

Най-после реших какви да са гумите и ги взех - Maloya Cresta 300 205/55R16 94V XL - хем усилени, хем с добър скоростен и тегловен индекси. Цената на бройка по каталог е 225 левчета, с отстъпката - около 180 *00133*

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от DTM » 17 окт 2010, 22:24

Да не си гледал това филмче за Maloya-та :wink:?
http://www.youtube.com/watch?v=pkMn5Z4AXr8" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Аз съм пред същата дилема със зимните гуми, но съм се спрял на Hankook W440 205/55 R16T 91T
Изображение

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от Pyrhel » 17 окт 2010, 23:28

Не, C5-цата е с Cresta 220 и е дзвер на пътя. От там се насочих към Малоя-та като цяло. Бях между Дънлоп уинтърспорт 3Д и Креста 300, като после се включи и Вредщайн Уинтрак Екстрийм. От Вредщайна се отказах заради цената му - над 300 кинта за гума, което ми се видя безсмислено, при положение, че в кофти условия карам значително по-полека. Дънлопа - отрязах ги и тях, защото много хора, които караха с тях минха към други марки и логично, че щом минават към други, значи нещо не ги кефи в тая гума. Едни познати гумаджии много ми хвалеха една Ласса (не помня кой модел), ама общо взето не вярвам на нищо, което е правено в Турция, освен баклавата :mrgreen:

Следващото е да си взема едни лачени гуми за лятото, там вече съм решил да стъпвам в най-високия клас, макар, че в момента е обута в нек'ви нови високоскоростни Фулда Екселеро (така я взех)...

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от Kostadin21 » 18 окт 2010, 17:36

:D:
Последна промяна от Kostadin21 на 21 окт 2010, 17:50, променено общо 1 път.
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от PcMan » 18 окт 2010, 19:12

Pyrhel написа:Най-после реших какви да са гумите и ги взех - Maloya Cresta 300 205/55R16 94V XL - хем усилени, хем с добър скоростен и тегловен индекси. Цената на бройка по каталог е 225 левчета, с отстъпката - около 180 *00133*
Тази отстъпка по твоя линия ли е, или дадения магазин продава промоционално някои гуми заради идващия сезон ?
Някой купувал ли е от Диана с Мтел Клубна карта? Наистина ли правят тези големи отстъпки - 15% за клубна карта класик, 23-28% за сребърна и златна клубна карта.

@amplified свързахте ли се с Диана да потвърдят тези хубави цени, които са в тази им търсачка, от която споделихме и 2мата цени: http://megasoft-bg.com/dianael/indexx.php изглеждат доста реални щом дори има тикче "само в наличност" :roll: :)

След свежия 2010 ADAC тест на зимни гуми се набеждавам към Fulda Kristall Montero 3 205/55/16, гума за 150лв с ддс преди отстъпки е на 5то място с обща оценка 2.5 - колкото 2рия и 3тия, 1вия и 4тия са 2.4 обща. Тази гума е най-добра на сняг и лед от 1вите 4 в класацията, на сухо и мокро е еднаква с първите 4, като само 1вия(Dunlop) изпъква с оценката на сухо(кеото не е най-критичния показател зима). Отделно е най-икономичната гума от всички тествани. :shock: Това е при 185/65 R15 T но не виждам как нещата ще са различни при 205/55/16 като сравнявам с зимния тест на 205/55/16 от 2009та оценките й пак са в топ 5 и по-добри от на Hankook W440 - предния ми фаворит - отново 150лв. с ддс гума. Можеха да тестват 205/55/16 - доста използвана гума - масово нови коли идват с нея, но ADAC си знаят.. Вместо това скочиха на 17ки и 15ки само - за тази зима.

Изумен съм, че Fulda-та е на нивото на Continental TS830 - една от кралиците (пък и на 1вите 4 в класирането като цяло), дори на лед, сухо и икономия на гориво я бие, по останалите са горе долу еднакви, а едната е 207лв. в автогуми.бг, 185лв. в Диана(ако са реални цените от сайта), фулдата 150лв. :shock: :shock: Как да не отида в Диана утре с една клубна карта на Мтел ако цените от сайта им са правилни.. (и в останалите сайтове са ~толкова тези 2 гуми) :mrgreen:
Изображение
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от Pyrhel » 18 окт 2010, 19:41

С полицейска карта на лица от 3тия вид са отстъпките. Гумите са пресни-пресни, буквално на седмици *00133*
Мтел-ската класик карта беше тая най-простата ли? Ако е тя - имам такава и отстъпката е 2-5%.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от dimkar » 18 окт 2010, 20:33

Kostadin21 написа:На фиестата отпред Унироял 165/70/13 MS 5,отзад Мишлен 165/80/13 Alpin.Като бъги е и върви само напред.Противно на очакванията гумата с по голям грайфер трявба да е отзад,независимо дали колата е с предно или задно.
Няма такова нещо. Особено при потегляне на баир, няма въобще да отлепиш с твоята теория. :D Да не говориш и за недозавиването на хлъзгав участък при автомобили с предно задвижване, където в действие влиза и ръчната спирачка.

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от Kostadin21 » 19 окт 2010, 01:43

Няма смисъл!Изтрийте ми мнението.Не мога да споря с хора който гледат клипове на ауди куатро което върти само отзад :lol:
Последна промяна от Kostadin21 на 21 окт 2010, 17:49, променено общо 1 път.
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от DTM » 19 окт 2010, 06:50

Kostadin21 написа:
dimkar написа:
Kostadin21 написа:На фиестата отпред Унироял 165/70/13 MS 5,отзад Мишлен 165/80/13 Alpin.Като бъги е и върви само напред.Противно на очакванията гумата с по голям грайфер трявба да е отзад,независимо дали колата е с предно или задно.
Няма такова нещо. Особено при потегляне на баир, няма въобще да отлепиш с твоята теория. :D Да не говориш и за недозавиването на хлъзгав участък при автомобили с предно задвижване, където в действие влиза и ръчната спирачка.
Има,има.Една зима карах с летни гуми отпред и съшите тея мишленки отзад чисто нови.Колата не трепна цяла зима.Задницата е лека,там не тежи нищо.Също може да се кара със зимни гуми през лятото,но само ако не са носещи.
Колега, в много голямо заблуждение си :roll: :shock: . На двигателни и управляващи колела, зимата да сложиш летни гуми и да обясняваш как всичко е перфектно звучи несериозно.
Когато загубиш управляемост на управляемите и двигателните колела върви разправяй, че ти управляваш нещо. Единственото, което ти остава тогава е да разчиташ на центробежната сила и след това гравитацията да спреш някъде, я по таван я на врати :wink: .
Лятото със зимни гуми е по-добрия вариант от зимата с летни гуми, но далеч не е правилния избор.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от dimkar » 19 окт 2010, 22:42

Явно колегата си прави майтап. Дано да не го прави това наистина. :D

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от S_C » 19 окт 2010, 23:25

Клипчето с аудито подвежда здраво.
Имаме тон и половина кола,4х4,очевидно с някакъв тракшън контрол.
Чудо щеше да е ако не излезе.Просто не зависи от гумите чак толкова много.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Зимни гуми - Мнения, препоръки и коментари!

Мнение от amplified » 20 окт 2010, 01:47

Четири еднакви зимни гуми, ама кой бил шофьор, ама кой какво - тоя филм отдавна спряха да го прожектират. Миналата зима карах с нови йокохама отпред, а отзад със мишлен на трети сезон, само че мъчен 5к км първото му лято , еми няма такава шейна! Отпред държи, отзад на всеки завой бях на тръни.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта