Pейка Ford Focus

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
Vandall
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2012, 20:03
Модел на автомобила: Ford Focus ST170
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Pейка Ford Focus

Мнение от Vandall » 13 окт 2013, 06:44

Здравейте , колеги !!! За пьрви пьт пиша тема и много бих се радвал някой да ми помогне (този пьт наистина).
Карам Форд Фокус 99-та (1.6 16в) и преди известно време започнаха да се появяват проблеми с рейката . Не беше трудно да намеря рейка втора рька и набьрзо порьчах така от колега от форума. След мальк пазарльк всичко беше уредено , с уговорката че реята е здрава и безпроблемна. Сьщо така уговорката беше , че при проблем ще мога да вьрна частта и да си получа парите обратно . Целия пазарльк стана докато бях в Холандия и мой приятел ми асистираше в порьчването , монтаж/демонтаж на части и проверка на тях . След като получих обаждане,че частта ми е пристигнала и вече се монтира бях много щастлив , че ще мога след като се прибера да се радвам на хубавата и стегната возия на колата си ...... ноооо греда . Лошата новина беше,че тази рейка има теч на хидравлична течност и момчето ,което трябваше да я монтира ми каза че това не е желателно и е по-добре да вьрнем рейката обратно и да тьрсим друга , която няма теч. Неприятната част беше , че вьпросния колега не си вдигаше вече телефона ... не отговаряше на запитванията ми вьв форума и сякаш се беше скрил вдьн земя. Много неприятно. След известно време успях да се свьржа с него и да си уговорим среща за да мога да вьрна часта , а той сьответно да ми вьрне парите . Е от Севлиево се вдигнах до Бургас , но когато започнах да му звьня за да се видим - никой не вдигаше телефона .... След многократни опити резултата беше сьщия - нищо ! През всичките 5 дни които бях на море рейката ми се возеше заедно с мен ... Прекрасно !
Та,както и да е , рейката в момента още си стои при мен , но все пак доколкото знам за рециклиране цифрата е около 150 лева , което вярвам , че всеки ще се сьгласи че не са никак малко пари ! А и след като еднократно сьм хвьрлил сумата по уговорената цена за "ЗДРАВАТА" рейка на вятьра - идва ми в повече . Моля някой ако разполага сьс здрава рейка или може да ми помогне сьс сервиз кьдето на по-разумна цена ще фиксират проблема да ми каже - ще сьм много благодарен !
Благодаря за отделеното време ,
Поздрави - Любо
mechanic-smile *fe*

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Pейка Ford Focus

Мнение от mrdds » 14 окт 2013, 11:50

Моята рейка протече преди година,пълно рециклиране със смяна на гофрираните маншони и един вътрешен накрайник,сваляне и качване ми струваше 300лв с 1г. гаранция. Чувал съм,че майсторите свалят и пращат рейките в София в ТУ.Там имало някви гурута по рейки.Моята я прави някъв пловдивски майстор на рейки,който също според мен се е справил добре,тъй като след ремонта волана ми се върти с единия пръст и няма никакви шумове.Дай Боже да изкара повече от обещаната гаранция.
В никакъв случай не бих взел втора употреба рейка с неясно състояние.Рециклирането може да е двойно по-скъпо,но пък е сигурно.

Потребителски аватар
Vandall
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2012, 20:03
Модел на автомобила: Ford Focus ST170
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Pейка Ford Focus

Мнение от Vandall » 16 окт 2013, 14:51

Намерих координати на момчетата , които ремонтират рейки в София в ТУ. Смятам да се свьржа с тях и да пратя рейката , а пьк дано наистина да има ефект , защото се уморих от прахосване на пари по рейки и ремонти . А отностно некоректността на някои колеги от форума предпочитам да не коментирам . Силно сьм разочарован от това , че някои хора предлагат части , които са важни с предтекст , че са здрави , а всьщност са потенциално опасни... Като имам резултат от ремонта ще пиша и надявам се всичко да е наред.
mechanic-smile *fe*

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Pейка Ford Focus

Мнение от madboy » 16 окт 2013, 15:25

Vandall написа:..... А отностно некоректността на някои колеги от форума предпочитам да не коментирам . Силно сьм разочарован от това , че някои хора предлагат части , които са важни с предтекст , че са здрави , а всьщност са потенциално опасни... ....
Колегата те посъветва:
mrdds написа:.......
В никакъв случай не бих взел втора употреба рейка с неясно състояние.Рециклирането може да е двойно по-скъпо,но пък е сигурно.
Дано ти я рециклират успешно и да не се разправяш вече с ремонти.
Успех!
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Vandall
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2012, 20:03
Модел на автомобила: Ford Focus ST170
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Pейка Ford Focus

Мнение от Vandall » 16 окт 2013, 19:21

И аз се уверих , че няма смисьл да взимам втора рька! За това ще послушам колегата , сьщо и искам да му благодаря за сьвета , и ще изпратя рейката в София за рециклиране . Пьтувам често и не бих искал да поставям себе си и спьтниците си в опасност , както и водачите около себе си :)
Поздрави , Любо ! _friends_ _friends_ _friends_
mechanic-smile *fe*

Потребителски аватар
Lancer
потребител
потребител
Мнения: 366
Регистриран: 07 окт 2012, 06:06
Модел на автомобила: Ford Focus '99
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Pейка Ford Focus

Мнение от Lancer » 16 окт 2013, 19:50

Vandall написа: ... А отностно некоректността на някои колеги от форума предпочитам да не коментирам . Силно сьм разочарован от това , че някои хора предлагат части , които са важни с предтекст , че са здрави , а всьщност са потенциално опасни...
Май няма форум без такива, едно момче от фиат форума втора глава сменя, а тя също се оказа с 8 изкривени клапана.
Сокол скитник

Потребителски аватар
Vandall
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2012, 20:03
Модел на автомобила: Ford Focus ST170
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Pейка Ford Focus

Мнение от Vandall » 16 окт 2013, 20:50

Разбирам , но според мен целта на форума е да се разискват вьпроси , да се дават сьвети ... мнения . А особено за раздела купува / продава , според мен е важно , нещата които се продават да са на ниво . Колко човека биха си купили нещо , което в действителност няма да им свьрши работа и/или е повредено? Научих си урока , това е най-важното, :idea:
mechanic-smile *fe*

Fiesta_IGI
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 13 дек 2010, 12:24
Модел на автомобила: FORD C-Max 2.0 FACE 2016
Местоположение: Burgas
Status: Извън линия

Re: Pейка Ford Focus

Мнение от Fiesta_IGI » 06 дек 2013, 15:55

аз съм със същия проблем,казахами от Мото Фое че Рейката е заминала,Волана е мек,но почесто става твър и на големи скорости като отупсне изведнъж и става опасно,неможе дасе кара спокойно...някой да ми даде номер и адрес на тези пичове които ремонтирват рейки..
May the FORD be with you!
Докато човек умре, все ум събира и пак без ум умира

Потребителски аватар
Vandall
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 21 ное 2012, 20:03
Модел на автомобила: Ford Focus ST170
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Pейка Ford Focus

Мнение от Vandall » 14 дек 2013, 10:40

0889308859 Стефан Ваклев се казва човека. Много точен и много бьрзо работи . Пратих рейката и след ден и половина вече беше пристигнала обратно при мен и я сложих ! много сьм доволен , всичко ми излезе около 170 лева (ремонт + доставката) !!!
mechanic-smile *fe*

Fiesta_IGI
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 13 дек 2010, 12:24
Модел на автомобила: FORD C-Max 2.0 FACE 2016
Местоположение: Burgas
Status: Извън линия

Re: Pейка Ford Focus

Мнение от Fiesta_IGI » 13 мар 2014, 13:17

След мъките искам да споделя,какво стана.Дано е от полза.за да нямате съмнения и притиснения.Твърдия волан освен от хидравличната помпа е и симптом на рейката.След като нема теч на масло и него губе помпата,отпада ремонт на хидравл.помпа.Друго..щом волана през целото време е мек,а втвръдява на моменти и се чува едно стръжене от преде под волана,100% е рейка.Аз от 4месеца не рискувах да влезна в ремонт,дане се окаже грешна диагностиката.Няколко майстора питах имаше разни мнениа,понеже те искат да зимат пари,не казват квое,а иска колата да бъде оставена,ужким дая гледа.Едно повдигане сиг.30лв излиза :) Така след неколко мнения,се реших,закархя при един мн.добър майстор в Бургас,Авто КЕШ се казва сервиза,Майстор Владо ще търсите,мн.точен подреден внимателен човек.При него ходих и тампони да сменям,доволен съм,а отделно и зима малко.За свалянето на Рейка ми зема 80 лв.докато на др. места 110лв,някой и 150лв искаха,уж и маслто в цената,пък маслото е 20 лв литъра.Рециклираха рейката,казаха че била прекалено мн.износена,даже маслото в системата било черно,а в помпата си беше зелено.сега волана е на ред,не тропа от преде,проблеми нема,дано занапред да държи рейката.
Само едно неми хареса...аз имам хидравлично масло на FUCHS zh 4300 B за форд,пежо ситроен бмв и др.но някой мн.хитър подвел майстора че не това е маслото а му набутали MAXXUS ZHS-SERVO ,Немско е (грешка няма) но на него пише спец.разработено за Ауди и Волфксваген.Има ли некой мнение дали е вредно че е сложено хидравл.масло за ауди и волфксваген
May the FORD be with you!
Докато човек умре, все ум събира и пак без ум умира

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта