Настройки на кормилото/волана

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
bootlog
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 04 май 2021, 10:45
Модел на автомобила: Focus 2008-, 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115PS)Sigma
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Настройки на кормилото/волана

Мнение от bootlog » 01 авг 2023, 20:54

Здравейте група,

Имам следния казус. Преди време си спомням, че преглеждах настройките на таблото - там където са часовник, език и т.н. Тогава забелязах, че има настройки и за "тежестта" на волана... три опции: снтандардни, спорт и комфорт. Спомням си, че волана се въртеше с лекота, но не помня каква беше точно настройката. Направи ми впечатление, че след едно посещение в Мото-Пфое, които правиха нещо по окачването мисля, волана стана по-тежък. Тогава не му обърнах голямо внимание. Преди някоклко дни някой беше пуснал във Фейсбук питане за тези настройки и тогава се сетих да погледна, каква точно е моята настройка вмомента. С голяма изненада забелязах, че това меню вече го няма в настройките. 100% съм сигурен, че преди това го е имало. Та въпроса ми е слъчвало ли се е на някой друг и какво може да се направи за да се появи менюто.
Прикачени файлове
1.JPG

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Настройки на кормилото/волана

Мнение от synthez 3D » 02 авг 2023, 08:29

Колега, повечето Фокуси с 1,6 двигател са с хидравлична помпа, а не с електрическа. Погледни под капака дали си с такава и тогава търси менюто. За да имаш тези настройки, трябва да си с ел. помпа.
Изображение

Потребителски аватар
bootlog
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 04 май 2021, 10:45
Модел на автомобила: Focus 2008-, 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115PS)Sigma
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Настройки на кормилото/волана

Мнение от bootlog » 02 авг 2023, 13:40

Някой беше споменал следното: Рейката е хидравлична, но помпата е електрическа, а не с ремък и следователно може да се управлява от компютъра, а не зависи от оборотите на двигателя.
Странно е как преди време опцията в менюто бе налична а сега не е... 100% съм сигурен, че е била налична защото имам ясен спомен как съм си играл с нея...
В някакъв чужд Фокус форум четох, че и други са имали проблеми с подобно нещо, само че с други опции, не точно тази...
Единственото за което се сещам е да не е някой бушон... ще проверя по-късно...

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта