обучение на ключ

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

обучение на ключ

Мнение от MapTo_D » 01 юли 2014, 22:22

Момчета един въпрос. Колата не пали с 'резервния' ключ /без бутони за отключ-заключ/. Тоя който е правен допълнително. При даване на контакт започва да мига лампата за имобилайзера, явно е, че не разпознава ключа. Преди около 2 месеца в един ден ми го направи тоя номер и с моя ключ /тоя който е с 3те бутона/, но от тогава не се е случвало. Та въпросът ми е мога ли да го обуча отново тоя ключ, с който не пали ?
Последна промяна от MapTo_D на 02 юли 2014, 11:12, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
papko
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 17 авг 2010, 11:30
Модел на автомобила: Ford Fiesta Techno 1.25 zetec 16 v 1997 година
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Варненци :)

Мнение от papko » 02 юли 2014, 02:08

MapTo_D написа:Момчета един въпрос. Колата не пали с 'резервния' ключ. Тоя който е правен допълнително. При даване на контакт започва да мига лампата за имобилайзера, явно е, че не разпознава ключа. Преди около 2 месеца в един ден ми го направи тоя номер и с моя ключ, но от тогава не се е случвало. Та въпросът ми е мога ли да го обуча отново тоя ключ, с който не пали ?
Ами вероятно е да може. Ако нещо не му се е скапала електрониката :)
Изображение

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: обучение на ключ

Мнение от MapTo_D » 03 юли 2014, 09:48

Да допълня, след като дам контакт диода мига доста учестено около 1 минута. След това спира за момент, премигва 4 пъти и прави пауза около 3-4 секунди, след това се повтаря - 4 мигания и пауза. Тоя ключ е ползван около 50 пъти. От повече от 6 месеца не е палена колата с него, възможно ли е по някакъв начин да си загуби информацията /кодовете/ или каквото има там в тоя чип?

edit: В една друга тема http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=62375 видях общо взето каква е грешката. Явно нещо някъде дава фира. Ще си карам с моя си ключ /тоя с 3те бутона/, а тоя ще стои резервен само за отключване/заключване ако се наложи нещо... :? :-/:

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: обучение на ключ

Мнение от MapTo_D » 22 юли 2014, 17:54

Съвсем спокойно някой модератор може да я заключи или изтрие, благодаря за 'помоща' :lol: :lol: :evil:

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта