осветление на номера

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

осветление на номера

Мнение от focusfocus » 31 окт 2008, 11:08

Моля за инфо!

форд фокус хечбек
Осветлението на номера ми не работи: отварям книжката намирам бушона 62 изгорял, сменям го и в момента в който включа фаровете, изгаря бушон 30(ключ за фаровете) и отзад никой(номер стопове нищо), махнах бушон 62 смених си бушон 30 и "но проблем" ама номера не свети. Четох схемите, обаче ако някой може да ми даде инфо, от какво може да е преди да съм почнал да разглобявам наред, ще съм много благодарен.

П.с. клемите на крушките са почистени и крушките надлежно сменени.

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: осветление на номера

Мнение от jojo » 31 окт 2008, 21:28

свали акумулатора. компа може да се лъже ,ама сега само като предположение е това
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: осветление на номера

Мнение от debug » 31 окт 2008, 23:22

По-скоро ми звучи като проблем в бушонното табло или някъде по кабелите, компютърът не играе за светлините въобще.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
amdinside
потребител
потребител
Мнения: 309
Регистриран: 13 юли 2007, 22:08
Модел на автомобила: Ford Focus 1999, 1.6 16V, 74kW, 101 k.c., Zetec-S, хечбек,Trend, бензин
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: осветление на номера

Мнение от amdinside » 01 ное 2008, 12:29

Провери дали съответните бушони и крушки са точно според предписанията
Don't worry, be happy!

Потребителски аватар
isoiso
потребител
потребител
Мнения: 843
Регистриран: 08 яну 2007, 19:15
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8 zetec 98г
Status: Извън линия

Re: осветление на номера

Мнение от isoiso » 01 ное 2008, 12:42

Най-вероятно някъде по кабелите имаш късо.

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: осветление на номера РЕШЕН

Мнение от focusfocus » 03 ное 2008, 08:49

Ми щом гори бушон има късо, това е ясно.

Та проблема се оказа банален: точно там където са скачени клемите за самите плафони трие в купето и давана на късо. смяна на изолация и малко огъване в друга посока реши проблема, лошото е че плафоните се свалят трудно заради рег. номер.

Мерси.

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: осветление на номера РЕШЕН

Мнение от DTM » 05 ное 2008, 07:04

focusfocus написа:Ми щом гори бушон има късо, това е ясно.

Та проблема се оказа банален: точно там където са скачени клемите за самите плафони трие в купето и давана на късо. смяна на изолация и малко огъване в друга посока реши проблема, лошото е че плафоните се свалят трудно заради рег. номер.

Мерси.
Колега, да попитам как точно свали тая пластмаса дето държи номера или не се сваля за изваждането на плафончетата?
При мен е много близо до тях горе и ги скрива половината дори, трябва номера да се махне, пък гледам той е пломбиран с някаква пломба от КАТ. От както съм я взел е така (не ми осветяват номера). За пояснение, моята е комби.

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: осветление на номера

Мнение от focusfocus » 05 ное 2008, 08:29

ми колега, не съм я свалял поради причините които описваш, принципно като се натисне навътре и плафона излиза, трудно но озлиза, трябва да пробваш и да видиш колко място остава. На пластмасата от Кат има едни като държачи единия се наложи да резна малко, но въобще не си личи.

Плафона се сваля много лесно, така или иначе ще излезе и ще опре в пластамасата, ако не става пак го прибери.

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: осветление на номера

Мнение от DTM » 16 юли 2009, 07:02

Да докладвам :D , извадих ги въпросните плафончета за осветяването на номера. Точно както и колегата @focusfocus изрязох част от перифериата на пластмасовия държач на номера, точно на местата където трябва да се свалят плафончетата. Вадят се с малко усилие и една права отверка.
Бях свалил кората, която покрива багажника поради друг проблем, казах си сега ще ги извадя и въпросните плафончета. Да ама не, оттам достъпа е силно ограничен и вероятно откопчаването на пластинката на самия плафон е невъзможно от вътре.
Тогава изрязах това, за което писах по-горе, не си личи докато не клекнеш да погледнеш самите плафончета отдолу.
Причината да ги сваля беше, че от както съм взел колата на светеха. Всичко вътре беше окислено, както и самите крушки бяха изгорели. Изчистих всички клеми и пластини, измих плафончетата от калта и мизерията, сега свети чак на земята като е тъмно :D .
Съжалявам, че ме домързя да се кача за фото, за да направя малко снимки пък и много се бях омазал.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта