Букса на датчик за скоростомер Фокус

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
hobbitbg
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 16 сеп 2010, 17:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6v ,1998
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Букса на датчик за скоростомер Фокус

Мнение от hobbitbg » 07 окт 2010, 10:10

Здравейте колеги,

и аз като много други имам проблем с датчика на скоростомера (VSS), ходих на диагностика в МП, според тях проблема не е в датчика а в буксата, аз съм си намерил и датчика и буксата на старо, проблема е само, че с колегата продавач не знаем как изглежда буксата, а при него всички букси са вече разкачени. Та молбата ми е, ако някой има снимка или схема, на която се вижда как изглежда буксата, да я постне, щото е много досадно да ти прекъсва постоянно скоростомера, а в МП ми казаха че те букси не продавали,така че нямам друг вариант освен да я взема на старо.
Благодаря предварително! :):

фук-фук
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 15 май 2008, 09:19
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 96г
Sedan 1.8i Zetec-E
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Букса на датчик за скоростомер Фокус

Мнение от фук-фук » 07 окт 2010, 17:18

Че тя буксата да не се е изпарила бе?!? Втора употреба букса си имаш и ти на твоята кола. Само трябва да се направи. Като за начало може да я почистиш с някой от онези спрейове. После...тук е мястото да измислим с какво може да се намаже вътре буксата, та да не се окислява повече и да провежда добре.
Абе що гори толкова много тоя Ford бе?!? Щото много върви ли?

Потребителски аватар
hobbitbg
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 16 сеп 2010, 17:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6v ,1998
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Букса на датчик за скоростомер Фокус

Мнение от hobbitbg » 07 окт 2010, 17:39

Фук-Фук, по принцип си прав, но аз не съм много сигурен, че е от буксата, защото в МП ужким я баха закачили, а скоростомера изключи още като я прибирах след диагностиката. Повечето съфорумци пишат, че проблема се оправя трайно само след смяна на датчика. Ще пробвам и с контактен спрей, не че е чак толкова гадно да не ти работи скоростомера, но според повечето колеги се отразява и на мощността на колата. На мен ми изчезват показателите на килоетража и светва лампата за тракшън контрола. Обикновено известно време след това проработва и скоростомера, а лампата за тракшъна си свети докато не изгасиш колата. Досадна работа :x

фук-фук
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 15 май 2008, 09:19
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 96г
Sedan 1.8i Zetec-E
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Букса на датчик за скоростомер Фокус

Мнение от фук-фук » 08 окт 2010, 11:06

Абе този скоростомер май се оказва една от болежките на нашата любима марка. Откак стана електронен, няма модел, от който да не се оплакват. Из форума срещнах какви ли не мнения (тъй като и аз го имам този проблем). Системата, грубо казано, се състои от три модула: датчик - букса - табло. Може би трябва да дискутираме на каква диагностика може да подложим тази система, че да локализираме в кой модул е проблема.
P.S. Колега, извинявай, ако ти разводнявам темата, ама тази система май е слабо проучена и в повечето случаи намесите са напосоки. Хубаво би било да се получи дискусия.
Абе що гори толкова много тоя Ford бе?!? Щото много върви ли?

Потребителски аватар
hobbitbg
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 16 сеп 2010, 17:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6v ,1998
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Букса на датчик за скоростомер Фокус

Мнение от hobbitbg » 08 окт 2010, 16:00

Няма никакъв проблем, не мисля че разводняваш поста, но като гледам за момента голяма дискусия няма. :wink: Хората явно са решили,че е казано всичко по този въпрос, иначе и при мен няма гаранция,че като сменя датчика или буксата ще работи безотказно. От МП са предлагали на колеги да си сменят цялото табло, което за мен е малко прекалено, а и е дразнещо, че след толкова години и при положение,че от Форд са наясно с проблема,не могат да го решат веднъж за винаги за по старите модели. Трябвало е да бъдат извикани обратно и ремонтирани за сметка на производителя, а не сега аз да се чудя какво да сменям и да си купувам ДжиПиЕс за да не ме глобят някъде за 20-ина км отгоре :x

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 54 госта