Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от ptashkov » 23 ное 2010, 23:21

Здравейте,колеги! Моята кола е фокус 1,1999 г, и я закупих с аларма модел GT, явно заводски монтирана в Италия.До момента си работи нормално, като само обемните датчици, които се намират в купето не реагират.Контактният ми ключ е от обикновените, пробвах да програмирам от тези с трите бутона, но не се получи. Сега на един приятел му попадна фокус, който има фабрична аларма (от тая с ключа с трите бутона -Сименс). Та въпроса ми е може ли да си монтирам тази аларма, която ми предлага моя приятел, освен централният модул на алармата(този под жабката) друго какво ще трябва да ми свали? Благодаря предварително!

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от ptashkov » 26 ное 2010, 14:33

Свалих жабката и видях , че зад нея има някакъв модул на Сименс, в който е включен зелен на цвят куплунг, а до него има един свободен куплунг-син на цвят! Някой може ли да ми каже за какво е тоя синия куплунг и дали това е модул за аларма?
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 74659d.jpg
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 74968k.jpg

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от ptashkov » 25 дек 2010, 11:19

Здравейте колеги!ц След като никой не отговори на въпросите ми, реших на своя глава да пробвам какво ще стане! Откачих акумулатора, извадих куплунга от моя модул (този който се намира зад жабката), и свързах извадения куплунг и другия , който беше свободен до него (зелен и син) към модула, който посочих по-горе! И всичко си заработи от раз, вече мога да си обучавам дистанционните (тези с трите бутона към ключа) към централното, работи откл./закл., отваряне на багажника от дистанционното и т.н. Пиша това тъй като гледам , че в ебай има доста такива модули за продан на сносни цени и ако има други желаещи да пробват смело.

lerokal
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 14 апр 2010, 15:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 tddi 90ps
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от lerokal » 26 дек 2010, 09:04

Колега и аз имам такъв модул, включени са двата куплунга, имам дистанционно, но не работи алармата... :]

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от Kostadin21 » 26 дек 2010, 16:03

Не се радвайте че е сименс.Такива фирми който правят в всичко в крайна сметка не правят нищо!И моята беше ГТ,италианка и вътре по платките всичко пише СИМЕНС,как няма да изгори. :D:
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от ptashkov » 26 дек 2010, 20:03

lerokal написа:Колега и аз имам такъв модул, включени са двата куплунга, имам дистанционно, но не работи алармата... :]
За съжаление и при мен е така-работят дистанционните, но алармата не работи. Днес открих и един друг проблем-един приятел ми даде негово старо дистанционно, което не ползва, но беше кодирано към неговата аларма. След това го кодирах към моята и сега откл./закл. и двете коли, когато са близо една до друга. Явно дистанционното помни няколко кода-някой ако знае как да изтрия старите кодове от дистанционното да пише?

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от Kostadin21 » 27 дек 2010, 00:16

Не дистанционното а модула в колата помни кодовете от дистанционното.Ако имаш копче за обучение мисля че като го натиснеш и след това се изтриват всички стари дистанционни и обучаваш новите.Тогава колата помни само подадените сигнали след натискане на копчето за обучение.В твоя случай дистанционното на колегата ти е записано в модула на колата му и затова още го разпознава и отключва и неговата и твоята кола след като си обучил МОДУЛА а не дистанционното.
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от ptashkov » 27 дек 2010, 16:31

Kostadin21 написа:Не дистанционното а модула в колата помни кодовете от дистанционното.Ако имаш копче за обучение мисля че като го натиснеш и след това се изтриват всички стари дистанционни и обучаваш новите.Тогава колата помни само подадените сигнали след натискане на копчето за обучение.В твоя случай дистанционното на колегата ти е записано в модула на колата му и затова още го разпознава и отключва и неговата и твоята кола след като си обучил МОДУЛА а не дистанционното.
Колега, къде трябва да го търся това копче за обучение, защото доколкото си спомням, на самия модул нямаше никакви копчета!

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от Kostadin21 » 27 дек 2010, 20:06

Не знам колега,моята не е заводска.Новичка е и си има копче.Освен да търсиш покрай бушоните в купето.В аутодата има инфо как се обучава заводско дистанционно.
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

lerokal
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 14 апр 2010, 15:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 tddi 90ps
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от lerokal » 27 дек 2010, 21:42

ptashkov написа:За съжаление и при мен е така-работят дистанционните, но алармата не работи. Днес открих и един друг проблем-един приятел ми даде негово старо дистанционно, което не ползва, но беше кодирано към неговата аларма. След това го кодирах към моята и сега откл./закл. и двете коли, когато са близо една до друга. Явно дистанционното помни няколко кода-някой ако знае как да изтрия старите кодове от дистанционното да пише?
Колега при мен дистанционното не работи, дори и с нова батерия... :]

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от ptashkov » 28 дек 2010, 09:42

lerokal написа:Колега при мен дистанционното не работи, дори и с нова батерия... :]
Вчера доста се порових из нета за информация относно тия модули на форд за централното и за алармата. Попаднах на една тема,която може би е ти свърши работа-оплакваха се точно като теб, че дистанционните им с времето отслабвали (дори и след смяна на батерия), а накрая дори спирали да откл./закл.. Бяха дадени няколко решения-едното беше да се откачат двата куплунга от модула (зелен и син) за около един час и после отново да се закачат-по този начин се бил рестартирал модула. Доста хора го бяха направили и всички казваха , че има голям ефект. Другият метод , беше за някакъв бушон номер "63", който се намирал зад блока с бушоните вътре в купето, който управлявал централното, но за него не ми остана много време да го допрочета точно за какво ставаше въпрос.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от Pyrhel » 28 дек 2010, 10:52

ptashkov написа:Вчера доста се порових из нета за информация относно тия модули на форд за централното и за алармата. Попаднах на една тема,която може би е ти свърши работа-оплакваха се точно като теб, че дистанционните им с времето отслабвали (дори и след смяна на батерия), а накрая дори спирали да откл./закл.. Бяха дадени няколко решения-едното беше да се откачат двата куплунга от модула (зелен и син) за около един час и после отново да се закачат-по този начин се бил рестартирал модула. Доста хора го бяха направили и всички казваха , че има голям ефект. Другият метод , беше за някакъв бушон номер "63", който се намирал зад блока с бушоните вътре в купето, който управлявал централното, но за него не ми остана много време да го допрочета точно за какво ставаше въпрос.
Дай някакво линкче и ние да се образоваме :>

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от ptashkov » 28 дек 2010, 17:10

Pyrhel написа:Дай някакво линкче и ние да се образоваме :>
Ето от тук прочетох за методите, които описах по-горе:
http://www.diynot.com/forums/viewtopic. ... sc&start=0

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от aspasia » 03 сеп 2011, 15:12

ptashkov написа: ...
И аз съм със съшия модул на Siemens със двете букси синя и зелена единствено мога със ключа който е със трите бутона да отварям и да затварям вратите и да отварям багажника със него. Когато натисна бутона за затваряне на вратите ми мигат мигачите и ако съм забравил стъклата ми се вдигат. Иначе бушон номер 63 има преди няколко дена ми изгоря и вратите се отваряха само със ключ централното алармата не работеха всички врати ги затварях ръчно. Бушона се намира на задната част на таблото със бушоните 20А. Трябва да свалите всички кори около таблото със бушоните има два болта които го държат и таблото се завърта и тогава вече може да се смени гадна работа но вече ми работи централното. Само някой да ми каже за този модул на Siemens има ли функция за аларма или е само централно?
Изображение
Изображение

PavlinSH
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 25 авг 2014, 09:34
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI 90hp
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от PavlinSH » 24 окт 2014, 11:57

Само някой да ми каже за този модул на Siemens има ли функция за аларма или е само централно?
И аз се интересувам от това. :D

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от aspasia » 30 окт 2014, 22:02

PavlinSH написа:И аз се интересувам от това. :D
Ако си сложиш интерфейсна аларма към този модул става и с оригиналният ключ ще си включваш алармата. Иначе този модул е само за централното!

PavlinSH
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 25 авг 2014, 09:34
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI 90hp
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от PavlinSH » 02 ное 2014, 17:05

aspasia написа:Ако си сложиш интерфейсна аларма към този модул става и с оригиналният ключ ще си включваш алармата. Иначе този модул е само за централното!
Колега, искаш да кажеш, да отида в някоя алармаджийница и да си сложа допълнително аларма ли?

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от ФордБългария » 03 ное 2014, 11:05

Аз съм си слагал допълнителна аларма(всъщност си е самонмодул А дистанционно отключване ако не се лъжа) но то си е с отделно дистанционно. Едва ли това е имал предвид колегата..

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фабрична аларма на форд фокус МК1!

Мнение от aspasia » 14 ное 2014, 08:26

Разликата от другите аларми че при интерфейсната се няма дистанционно а се използва това на ключа ти с трите бутона. Иначе с две думи пак ще трябва да ходиш да ти я монтират в сервиз.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта